mdi-map-marker صفحه اصلی mdi-chevron-double-left اخبار mdi-chevron-double-left جلیلی: عدم چالش با قدرت هژمون را قبول نداریم/چطور میخواهید ... بازگشت

جلیلی: عدم چالش با قدرت هژمون را قبول نداریم/چطور میخواهید منطقه گرایی را اجرا کنید؟

در گزارش شما به عنوان برنامه راهبردی جمله ای ذکر شده که با نگاه شما نمیخواند. اینکه نباید تصویر برخورد ما چالش قدرت هژمون باشد در حالی که ما نگاه هژمون را قبول نداریم و این اصل سیاست خارجی ماست. ما در چالش با نظامی هستیم که امروز میخواهد به زور خود را حاکم کند.
مدت زمان تقریبی مطالعه:1 دقیقه و 20 ثانیه
mdi-calendar18 خرداد 1392 - 13:41
mdi-eye 928
mdi-comment 3
mdi-text-subjectمطالب

به گزارش سایت حیات طیبه، سومین مناظره بین کاندیداهای ریاست جمهوری روز گذشته با موضوع “سیاست داخلی و سیاست خارجی” برگزار شد که منجر به رخ دادن بحث های چالشی بین کاندیداها شد. یکی از این بحث های چالشی بین “دکتر سعید جلیلی” و “دکتر محمدباقر قالیباف” درگرفت.

دکتر قالیباف پس از قرار گرفتن پشت تریبون به ارائه برنامه های خود پرداخت. وی گفت: «در سیاست خارجی چه هدفی را داریم دنبال میکنیم؟ سیاست خارجی باید منافع و امنیت ملی را و همچنین هویت ملی و دینی و انقلابی ما را تضمین کند. این رسالت سیاست خارجی است. معتقدم حوزه دیپلماسی ما در سالیان گذشته نتوانسته در تحقق اهداف سیاست خارجی ما موفق باشد. کسی با یارانه ها مخالف نیست اما در اجرا ضعف هایش پیدا شد.»

دکتر جلیلی در واکنش به ارائه برنامه های دکتر قالیباف گفت: «سوالم این است که اگر کشوری اصول و منافعش در تقابل شما بود چگونه میخواهید با آن برخورد کنید. در گزارش شما به عنوان برنامه راهبردی جمله ای ذکر شده که با نگاه شما نمیخواند. اینکه نباید تصویر برخورد ما چالش قدرت هژمون باشد در حالی که ما نگاه هژمون را قبول نداریم و این اصل سیاست خارجی ماست. ما در چالش با نظامی هستیم که امروز میخواهد به زور خود را حاکم کند.»

دکتر جلیلی همچنین در پاسخ به این اظهارات دکتر قالیباف که «دیپلماسی فعال منطقه گرایی را دنبال میکنم.» گفت: «منطقه  گرایی و ... الان موجود است اما مهم اجرای آن است. چگونه میخواهید آن را اجرا کنید؟»

گفتنی است دکتر قالیباف ترجیح داد در میان وقت پاسخ بخ سوالات دیگر کاندیداها بپردازد و بدون ارائه پاسخ از کنار سوال‌های دکتر جلیلی گذشت.

  
پایان
mdi-bookmarkدسته‌بندی: اخبار
لینک کوتاهmdi-share-variantاشتراک‌گذاریmdi-printer
مطالب مشابه
سایر مطالب مرتبط را بخوانید
گفت‌وگو
دیدگاه خود را بیان کنید
انصرافارسال دیدگاهدیدگاه‌های ارزشمند شما 3 دیدگاه
قاسم 18 خرداد 1392 - 14:09 ارسال پاسخ
رای من دکتر جلیلیه
ولی از اینکه آقای روحانی به سینش میزد و میگفت من سرهنگ نیستم ! من روحانی ام ! به شدت ناراحت شدم
تمام قد در برابر عظمت و بزرگی تمام عزیزانی که وقتی یه سری ها در خور و خواب شهوت بودن رفتن و جانشون رو در طبق اخلاص گذاشتن در جبهه های حق علیه باطل ، برای امروز من تعظیم میکنم . در مقابل کسانی که برای امنیت ما زحمت میکشن تعظیم میکنم
درس دکتر جلیلی به ما ادب و اخلاق و قدر شناسیه
دیدم حیفه که نگم حق رو
عليرضا 19 خرداد 1392 - 12:18 ارسال پاسخ
اگه ميشه به دكتر جليلي بگين كه چرا قضيه محرمانه كشته شدن چند نفر در ايذه و ... را لو دادن؟
بعضيا ميگن اين همون جريان انحرافيه كه با بگم بگم داره خودش رو نشون ميده.
______________________________________
حیات طیبه: سلام. این قضیه محرمانه نیست. سری به سایت ها و روزنامه های آن زمان بزنید.
منصوره 19 خرداد 1392 - 12:22 ارسال پاسخ
فقط دکتر جلیلی!
اقای ولایتی با بی شرمی تمام همه ی زحماتی که اقای جلیلی برای انرژی هسته ای کرده را زیر سوال برد...
واقعا برای بعضی ها که به هر قیمتی میخواهند رای بیاورند متاسفم...