mdi-map-marker صفحه اصلی mdi-chevron-double-left اخبار mdi-chevron-double-left هر چه در ورزش سرمایه‌گذاری کنیم ضرر ندارد/ باید کار ... بازگشت

هر چه در ورزش سرمایه‌گذاری کنیم ضرر ندارد/ باید کار را از روستا شروع کنیم

دکتر جلیلی: دولت باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که اگر در رشته ورزشی فردی استعداد دارد این استعداد شکوفا شود. لذا یکی از مشکلات ورزش این است که در زمینه نخبه‌یابی در ورزش سازوکار دقیقی وجود ندارد.
مدت زمان تقریبی مطالعه:14 دقیقه و 30 ثانیه
mdi-calendar18 خرداد 1392 - 13:37
mdi-eye 869
mdi-comment 3
mdi-text-subjectمطالب

به گزارش سایت حیات طیبه، دکتر جلیلی ضمن حضور در برنامه رادیویی ورزش در پاسخ به این پرسش که مهمترین و اساسی‌ترین مسائل ورزش از نظر شما کدام مورد است، گفت که بر این باور هستم که ورزش موضوعی در کنار سایر موضوعات نیست، بلکه می‌تواند مانند سایر موضوعاتی باشد که بر همه حاکم باشد.

وی ادامه داد: ورزش می‌تواند دخیل در همه موضوعات باشد، لذا باید به ورزش نگاه عمیق‌تر و گسترده‌تر داشت و برای آن برنامه‌ریزی انجام داد.

این کاندیدای ریاست‌جمهوری افزود: اگر صحبت برای برنامه‌ریزی در ورزش می‌کنیم، باید این برنامه‌ریزی به گونه‌ای باشد که تمام کشور را شامل شود و تمام ظرفیت‌های تهران مدنظر نباشد. لذا یکی از مباحث اصلی این است که چگونه برنامه‌ریزی شود تا تمام کشور از سیاست‌های ورزش برخوردار باشند که این با عدالت ساختاری میسر می‌شود.

جلیلی با بیان اینکه اگر در اقتصاد و سیاست از عدالت ساختاری صحبت می‌شود، این موضوع در ورزش نیز دارای اهمیت است، گفت: باید سازوکاری که  عادلانه باشد و ساختار نهادهای ورزشی در زمینه عدالت مدنظر باشد و ظرفیت‌های ورزشی را عادلانه توزیع کنیم.

وی ادامه داد: شاه‌بیت برنامه‌ کلی من این است که دولت زمینه و بسترهایی را فراهم کند که استعدادهای آحاد جامعه شکوفا شود. دولت باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که اگر در رشته ورزشی فردی استعداد دارد این استعداد شکوفا شود. لذا یکی از مشکلات ورزش این است که در زمینه نخبه‌یابی در ورزش سازوکار دقیقی وجود ندارد.

این کاندیدای ریاست جمهوری افزود: نکته دیگری که در سیاست ورزش اهمیت دارد و موضوعی است که در راستای عدالت ساختاری است، این است که ما باید ورزش را باید براساس مزیت نسبی هر منطقه توجه کنیم. بطور مثال در خصوص ورزش شنا باید از ظرفیت افرادی که در نزدیک آب زندگی می‌کنند، استفاده کنیم.

جلیلی گفت: موضوع دیگر این است که امروز در ورزش، پیشرفت‌های خوبی داریم ولی باید به این توجه شود که امکانات در کجا کم است و محرومیت در کدام مناطق وجود دارد. مثلا اگر در منطقه کوهستانی که افراد در کوهنوردی قوی هستند، توجه ویژه کنیم این موضوع میسر می‌شود. لذا دولت باید به نقاط محروم در ظرفیت‌هایی که در آن برخوردار است توجه کند و اولویت بودجه‌ریزی را از همان مناطق آغاز کند .

وی با اشاره به توجه ویژه به ورزش‌های ایرانی و بومی گفت: اولویت قائل شدن به ورزش‌های ایرانی و بومی که با فرهنگ و تاریخ ما عجین شده‌اند مانند ورزش کشتی، دارای اهمیت است و برای جهانی کردن و دفاع از جهانی شدن آنها باید تلاش شود.

این کاندیدای ریاست جمهوری با بیان اینکه اخیرا شاهد بودیم که ورزش کشتی را می‌خواستند از المپیک حذف کنند، تاکید کرد: نباید اجازه دهیم که ورزش کشتی ازالمپیک حذف شود. لذا باید از ظرفیت ورزش از پیام ملت استفاده شود.

جلیلی ادامه داد: باید به ورزش نگاه راهبردی داشته باشیم یعنی تاثیرات آن در حوزه سلامت، بهداشت روحی، ساختار اجتماعی، اقتصادی و سیاسی را مورد توجه قرار دهیم و برای مدارس و آموزشگاه‌ها برنامه‌ریزی مناسبی در زمینه ورزش داشته باشیم.

وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه با توجه به تاکید مسئولان بر توسعه ورزش قهرمانی آیا برنامه‌ای برای بهبود اخلاق در ورزش دارید، گفت: یکی از مواردی که توجه مرا جلب کرده است و در رادیو و تلویزیون و روزنامه‌های ورزشی دیده می‌شود این است که متاسفانه در ورزش حاشیه بر متن غلبه دارد. یعنی حاشیه‌پردازی بیشتر از متن است.

این کاندیدای ریاست جمهوری با بیان اینکه یکی از عوامل بداخلاقی در ورزش دامن زدن و میدان دادن به حاشیه‌ها است، گفت: این موضوعات موجب برخی موارد می‌شود که از اخلاق در ورزش به دور است. لذا اقتضای ورزش همگانی و قهرمانی این است که محیط ورزش اگر از حاشیه به دور باشد به اخلاق نزدیکتر می‌شود.

جلیلی با اشاره به راهکارهای خود برای بهبود اخلاق در ورزش اظهار داشت: برای بهبود اخلاق اولین بحث این است که از مواردی که به حاشیه‌ها دامن می‌زند، جلوگیری کنیم و این نقش را دولت و رسانه ملی برعهده دارند.

وی گفت: متاسفانه شاهد هستیم که برخی ازرسانه‌ها از جمله رسانه ملی به نوعی به حاشیه‌ها دامن می‌زند. لذا هر چه کمتر وارد حاشیه شویم به اخلاق در ورزش کمک می‌کنیم.

این کاندیدای ریاست جمهوری ادامه داد: در خصوص ورزش سازمان تربیت بدنی وجود دارد. ولی این تعبیر دقیقی نیست، چرا که ورزش فقط تربیت بدن نیست بلکه تربیت فکر، روح و معنویت است و  اگر به تمام این جنبه‌ها پرداخته شود آن موقع جنبه‌هاهی قوی را از بروز و ظهور اخلاق خواهیم داشت.

جلیلی در پایان خاطرنشان کرد: یکی از مباحثی که تاریخ و فرهنگ کشور که می‌توان به آن افتخار کرد اخلاق ورزشکاری است که در این زمینه باید اخلاق پهلوانی حفظ شود تا دوباره موارد مثبت اخلاق ورزشکاری و پهلوانی بروز پیدا کند به گونه‌ای که وقتی از ورزش صحبت می‌شود از اسوه‌های یاد شود که نمونه اخلاق هستند. ضمن اینکه مسائل اقتصادی ورزشکاران می‌تواند به موضوع اخلاق در ورزش کمک کند.

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری در ادامه گفت‌وگوی خود با رادیو ورزش در پاسخ به سوالی درباره برنامه‌های دولتش برای توسعه ورزش چیست، پاسخ داد: یکی از برنامه‌های اساسی توجه به ورزش همگانی است، زیرا ورزش یک مقوله حاکم بر همه موضوعات است و مقوله جدا محسوب نمی‌شود. اگر به وزرش همگانی بهای لازم داده شود و برنامه‌ریزی مناسب و بودجه‌دهی خوبی برای آن در نظر گرفته شود، می‌تواند به عنوان یک بستر مناسب ایفای نقش کند.

وی در همین زمینه افزود: اگر وزارتخانه‌ها ورزش همگانی را در اداره خود تقویت کنند، علاوه بر بالا‌رفتن روحیه و بهره‌وری کار آن وزارتخانه نحوه ارتباط کارکنان آن وزارتخانه‌های با ارباب رجوع بهتر و مفید‌تر خواهد شد.

جلیلی به تاثیر ورزش همگانی در سلامت افراد جامعه نیز اشاره و تصریح کرد: اگر به ورزش همگانی به خوبی توجه کنیم، به بحث سلامت نیز کمک جدی کرده‌ایم و در کنار آن به ایجاد نشاط و شادابی در خانواده نیز کمک شایانی شده است. اگر ما یارانه‌هایی که به ورزش تعلق می‌گیرد را در بستر خانواده مصرف کنیم تاثیر مضاعفی در جامعه خواهد داشت زیرا علاوه بر ایجاد نشاط در خانواده از ایجاد آسیب و فساد در خانواده که مهمترین ارکان در خانواده است خواهد داشت و علقه خانوادگی را قوی‌تر و این کانون را از آسیب دور می‌سازند.

این کاندیدای انتخابات در پاسخ به سوالی درباره برنامه‌های شما درباره ورزش قهرمانی و حرفه‌ای در سطح بین‌المللی کشور چیست، گفت:‌ورزش قهرمانی یکی از مهمترین مسائل برای ایجاد همبستگی ملی است.

وی تاکید کرد: علی‌رغم وجود باشگاها و استانهای مختلف، وقتی ورزش به ورزش ملی تبدیل شود، ضمن ایجاد انسجام ملی در وحدت ملی و ایجاد فضای دوستی بین آحاد جامعه تاثیرگذار خواهد بود. زیرا ورزش یک مقوله در کنار سایر مقوله‌ها نیست و حاکم بر آنها محسوب می‌شود به طوریکه وقتی پیروزی در ورزش ملی نصیب کشور می‌شود همه ملت شاد و خدای نکرده باختی حاصل شود ملت غمگین می‌شود و این حس ارزشمندی در کشور است.

جلیلی افزود: ورزش قهرمانی و ملی به عنوان پیام و سفیر کشور در عرصه بین‌المللی محسوب می‌شود و معتقدم گاهی اوقات یک تیم ورزشی ما در عرصه جهانی قهرمانی کسب می‌کند و باعث بالارفتن پرچم ایران در کشورهای دیگر می‌شود ارزش و تاثیر فراوانی در رساندن پیام جمهوری اسلامی به افکار عمومی خواهد داشت تاثیری که شاید از بسیاری کارهای دیپلماتیک برد بیشتری داشته باشد.

این کاندیدای انتخابات در پاسخ به سوال دیگری درباره برنامه‌هایش برای خصوصی‌سازی ورزش نیز گفت: باید ظرفیت‌های لازم در کشور را بخصوص در زمینه ورزش ایجاد کنیم و این مسئله با یک سازو‌کار اداری و دستگاه‌های دولتی انجان نمی‌شود بلکه باید زمینه کشف استعدادها و شکوفاشدن آنها را در کشور فراهم کرد.

وی تاکید کرد: ساختار اجرایی اداری دولت باید به گونه‌ای پاک و درست شود که کسانی که در این زمینه کار می‌کنند از استعدادها و ظرفیت‌های موجود در بخش خصوصی استفاده کنند.

جلیلی تاکید کرد: این مسئله در زمانی انجام می‌شود که در هر استانی ظرفیتی وجود داشت یا شخصی یا تیمی که به عنوان بخش خصوصی خواست وارد عرصه شود دولت و دستگاه‌های دولتی را به عنوان سدی در برابر فعالیت خود نداند.

وی با بیان اینکه دولت باید نظارت داشته باشد، افزود: هر چقدر دولت به ظرفیت‌های خصوصی کمک کند این بخش فعال‌تر‌ می‌شود و برای شکوفایی استعدادهای بخش خصوصی معتقدم دولت باید 2 کار عمده انجام دهد. یک مانع از انفعال ظرفیت‌های موجود در بخش خصوصی شود و در درجه دوم مانع از انحراف آنها در مسیرهای دیگر مانند بداخلاقی‌ها و حاشیه‌های موجود شود.

این کاندیدای انتخابات در همین زمینه خاطرنشان کرد: دولت باید پشتیبان بخش خصوصی در عرصه ورزش باشد و موانع موجود را در مسیر بخش خصوصی از بین ببرد.

جلیلی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر راهکارهای اجرایی و عملیاتی شما برای افزایش فضای ورزشی در کشور چیست، گفت: طبق آمار موجود در حال حاضر ما حدود 23 میلیون جوان در کشور داریم که این فرصتی برای کشور محسوب می‌شود و بسیاری از کشورهای دنیا غبطه می‌خورند که چرا جمعیت جوان نداریم. لذا یکی از بخش‌هایی که می‌تواند در این زمینه به استفاده مطلوب از جمعیت جوان کشور کند نگاه ویژه ما به اقتصاد ورزش است که سرمایه‌گذاری بخش ورزشی را به دنبال خواهد داشت.

وی تاکید کرد: هزینه‌هایی که ما برای ورزش صرف می‌کنیم، علاوه بر کمک به روحیه نشاط در کشور باعث جلوگیری از آسیب به نسل جوان می‌شود. بنابراین اگر ما 10 میلیارد تومان هم برای مقوله ورزش در نظر بگیریم ضرر نکرده‌ایم و حتی به بخش‌های دیگر نیز کمک کرده‌ایم. بنده در شورای عالی امنیت ملی با هزینه‌هایی که در زمینه موادمخدر و سایر مسائل به جامعه تحمیل می‌شود آشنایی کامل دارم و می‌دانم اهمیت به مقوله ورزش و سرمایه‌گذاری کردن در این زمینه سرمایه‌گذاری مناسب است و در جلوگیری از انحراف جوانان ما به سمت آسیب‌های اجتماعی بسیار کمک‌کننده است.

کاندیدای انتخابات ادامه داد: معتقدم سرمایه‌گذاری بر امر ورزش و نخبه‌یابی و استعدادیابی جوانان در مقوله ورزش حرفه‌ای و ... می‌تواند از بسترهای اشتغال در کشور شود و هر چقدر در ورزش سرمایه‌گذاری کنیم بخصوص در زمینه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی ضرر نکرده‌ایم و در این مسیر باید اماکن ورزشی نیمه کاره مانده را به سرعت تمام کنیم و نقاط محروم را در اولویت قرار دهمیم زیرا جوانان در روستاها و نقاط محروم اولویت‌ها و ظرفیت‌های کمتری برای پر کردن اوقات فراغت خود دارند.

جلیلی با بیان اینکه باید برای ورزش نیز مانند فضای سبز سرانه تعریف کنیم، گفت: به طور مثال هر چند هزار نفر باید یک زمین ورزشی داشته باشند و با بررسی شرایط کشورها و آمایش سرزمین می‌توانیم متناسب سرانه ورزش را برای کشور تعریف کنیم و در این مسیر استفاده از ظرفیت خود مناطق محروم می‌تواند زمینه‌ساز مناسبی در این بخش باشد.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره برنامه‌های امیدبخش دولت وی به منظور بالا‌بردن روحیه نشاط در کشور چیست گفت: یکی از بخش‌هایی که می‌تواند نشاط را به جامعه منتقل کند ورزش است اما این کافی نیست در کنار آن کانون‌های دیگری مانند کانون خانواده که به منزله یک سلول در جامعه محسوب می‌شوند و بانشاط بودن آن می‌تواند به جامعه بانشاط کمک کند، مساجد نیز به عنوان کانون‌های دیگری محسوب می‌شوند که زمینه‌ساز نشاط معنوی در جامعه هستند، مدارس نیز از جمله کانون‌های نشاط‌انگیز برای ایجاد نشاط خانواده و جوانان محسوب می‌شوند و معتقدم که اگر بین این 4 کانون یک ارتباط مستقیم و ارگانیک وجود داشته باشد این نشاط در جامعه مضاعف می‌شود.

جلیلی در این زمینه تاکید کرد: با کمک به این 4 کانون و تاثیرگذاری آنها می‌توانیم با ایجاد پیوند بین آنها نشاط را به جامعه وارد سازیم. بنده به عنوان مثال در سفر به کشورهایی مانند مالزی و اندونزی شاهد بودم که در کنار هر مسجدی یک زمین فوتبال وجود داشت و جوانان پس از بازی فوتبال یعنی ایجاد روحیه نشاط جسمی به مسجد می‌رفتند و نماز می‌خواندند و نشاط معنوی نیز کسب می‌کردند بنابراین باید مولفه‌های شادی‌بخش را در کشور برای ایجاد نشاط سیاسی  به همین نزدیک کنیم.

دکتر جلیلی در ادامه برنامه انتخاباتی‌اش در رادیو ورزش، در پاسخ به این پرسش که استراتژی شما برای همگانی کردن ورزش بانوان در بعد قهرمانی و همگانی چیست،‌ گفت: وقتی از ورزش صحبت می‌کنیم و اهمیت ورزش در سلامت،‌ نشاط و فضای سالم  روحی و روانی مطرح می‌شود، نمی‌توانیم نیمی از جمعیت که خانم‌ها هستند را نادیده بگیریم. با اهمیتی که خانم‌ها برای ورزش دارند و الزاماتی فرهنگی که در کشور وجود دارد.

وی ادامه داد: با توجه به مقیداتی که برای خانم‌ها وجود دارد، باید امکانات برای ورزش آنها به‌گونه‌ای فراهم شود که اگر زن مسلمانی می‌خواهد مبتنی بر فرهنگ عفاف و حجاب ورزش کند، از این ضرورت بهره ببرد. لذا باید زمینه لازم در این خصوص فراهم شود. به‌گونه‌ای که بتواند ورزش همگانی و قهرمانی را انجام دهد.

این کاندیدای ریاست‌جمهوری افزود: باید امکاناتی فراهم شود تا زن مسلمان ایرانی ضمن اینکه تمام تکالیف و مقیدات دینی و بومی خود را دارا است به‌خصوص بتواند در امر ورزش نیز موفق باشد. وظیفه دولت این است که ورزشگاه‌های مناسب برای بانوان ایجاد کند و در مسیر ورزش قهرمانی نیز دولت باید کمک کند.

جلیلی در ادامه، گفت: باید این تسهیلات به‌گونه‌ای فراهم شود که خانم‌ها علاوه بر رسیدگی به وظایف خود بتوانند در فاصله کوتاهی از ورزشگاه‌ها استفاده کنند و محتاج این نباشند که برای ورزش مسافتی طولانی را طی کنند،‌ این موضوع بهتر است که به نظر من این موضوع کار مشترک دولت و شهرداری‌ها را می‌طلبد.

وی افزود: باید برای زنان امکاناتی فراهم شود که در نزدیک‌ترین محل زندگی خود متناسب با الگوی اسلامی - ایرانی بتوانند از امکانات ورزشی برخوردار باشند.

این کاندیدای ریاست‌جمهوری در پاسخ به این پرسش که آیا برنامه‌ای در حوزه دیپلماسی ورزش و حضور پررنگ در مجامع جهانی ورزشی دارید، گفت: در مذاکرات آلماتی بعد از مسابقات کشتی که در تهران برگزار شد و در آن ایران اول و آمریکا و روسیه دوم و سوم شدند، در گفت‌وگویی که با نماینده آمریکا داشتم وی به این نکته اشاره کرد که تیم شما با اقتدار آمریکا و روسیه را شکست داد و وی به من تبریک گفت.

جلیلی تاکید کرد: یکی از خصایص ورزش قهرمانی این است که موجب غرور ملی و به احتزاز درآمدن پرچم کشور می‌شود.

وی ادامه داد: زمانی‌که مقامات غربی به ایران می‌آیند و ایران را می‌بینند یک دفعه تمام تبلیغاتی که علیه کشورمان به آنها القا شده بود فرو می‌ریزد و آنها می گویند ما فکر می‌کردیم که وارد کشور عقب‌مانده‌ای می‌شویم. این موضوع در مورد ورزش نیز صدق می‌کند.

این کاندیدای ریاست‌جمهوری افزود: فضایی‌که برخی رسانه‌ها در دشمنی با ما می‌سازند با احتزاز درآمدن پرچم کشور ما فرو می‌ریزد و بسیاری از تبلیغات دشمنان از بین می‌رود و باعث همبستگی ملی و خوشحالی مردم منطقه و مسلمانان جهان می‌شود.

جلیلی ادامه داد: بنابراین زمانی‌که پرچم کشور ما در کشورهای دیگر بلند می‌شود ابزار پیام کشور و انقلاب اسلامی است. در برخی از کشورهای همسایه ما دشمنان برای نفوذ فرهنگی سرمایه‌گذاری می‌کنند.

وی با بیان اینکه ورزش عنصر مهمی در دیپلماسی کشور است و می‌تواند پیام ما را به جهانیان ارائه‌ کند و تاثیرگذار باشد، گفت: باید برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشیم و از این ظرفیت استفاده حداکثری ببریم.

این کاندیدای ریاست‌جمهوری افزود: زمانی‌که در ورزش پهلوانی قهرمانان ما در مسابقات مختلف حضور می‌یابند، نشانگر توانمندی ورزش کشور است و سیاه‌نمای‌های دشمنان را نقش برآب می‌کند.

جلیلی در خصوص سیاست سلامت در دولت خود گفت: من عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام هستم و موضوع اصلی در مجمع سیاست‌های کلی سلامت است. همچنین یک بحث این است که اگر می‌خواهیم به سلامت برسیم، فقط نباید به بخش درمان توجه کنیم. بلکه باید به سایر بخش‌ها که تاثیر مستقیمی دارند نیز توجه شود که یکی از مهم‌ترین بخش‌ها ورزش است.

وی تاکید کرد: باید به اینکه ورزش فرصتی را برای ارتقای سلامت در کشور ایجاد می‌کند،‌ نگاه شود. بخشی از بودجه‌ای که می‌خواهیم به سلامت تخصیص دهیم، باید به ورزش اختصاص داده شود و این کار موجب می‌شود 10 برابر از بودجه بخش درمان کاسته شده و این نگاه اصولی و اساسی است.

این کاندیدای ریاست‌جمهوری در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا در برنامه‌های شما راهکار عملی برای کاهش خطرات در حوزه‌های مختلف مانند ورزش وجود دارد،‌ افزود: ورزش همگانی بخش وسیعی از جامعه را شامل می‌شود و باید اقدامی صورت گیرد که اکثریت را شامل شود، ولی اگر به هر نسبتی که به ورزش بها می‌دهیم باید به عوارض دیگر که موضوع سلامت نیز است بها داده شود.

جلیلی در خصوص برنامه‌های خود در زمینه ورزش دانش‌آموزی و دانشجویی، گفت: من اعتقاد دارم که بخشی از کانون‌هایی که می‌تواند موجب نشاط، امید و سرزندگی شود باید پیوند بخورند. کانون‌های ورزش، مدارس و مساجد و خانواده‌ها 4 محور هستند که حتما باید به‌گونه‌ای عمل شود تا محیط آموزشی و دانشگاهی تاثیر متقابل داشته باشند.

وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا برنامه استعدادیابی در ورزش برای رفع محرومیت دارید، گفت: من در برنامه‌های انتخاباتی خود اعلام کردم که عدالت ساختاری از نکات مهم است. همچنین این را عمیقا باور دارم که اگر می‌خواهیم بستری فراهم کنیم که دولت نه تنها مانع شکوفا شدن نباشد و ورزش هم مستثنی نباشد، باید کمک کنیم که ظرفیت‌های ورزش موجود در کشور خود را بروز و ظهور دهند. اما سوال این است که چگونه این کار صورت گیرد.

این کاندیدای ریاست‌جمهوری در ادامه گفت: باید در سازوکاری که در وزارت ورزش در نظر می‌گیریم، این عدالت را محقق کرده و توجه ویژه داشته باشیم. همچنین باید تمام کشور در اولویت قرار گیرد و این امکان وجود داشته باشد که اگر امکانات و بودجه‌ای در نظر می‌گیریم فقط آن را به جای خاص تخصیص ندهیم.

جلیلی ادامه داد: یکی از موضوعاتی‌که موجب تاسف است این است که ما نگاه نخبگانی نداریم. یعنی ورزشکاری که در تهران زندگی نمی‌کند و نمی‌تواند استعداد خود را بروز دهد از آن استفاده نمی‌شود. لذا وظیفه دولت است که به این استعدادها کمک لازم را بکند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: بودجه ورزش روستایی هر سال مصوب می‌شود ولی این بودجه به ‌خوبی جذب نمی‌شود لذا دولت باید کاری کند که این بودجه به‌خوبی جذب شده و اهداف محقق شود.

پایان
mdi-bookmarkدسته‌بندی: اخبار
لینک کوتاهmdi-share-variantاشتراک‌گذاریmdi-printer
مطالب مشابه
سایر مطالب مرتبط را بخوانید
گفت‌وگو
دیدگاه خود را بیان کنید
انصرافارسال دیدگاهدیدگاه‌های ارزشمند شما 3 دیدگاه
http://www.saeedjalili-parsabad.azcenter.ir/ 18 خرداد 1392 - 23:23 ارسال پاسخ
http://www.saeedjalili-parsabad.azcenter.ir/
هرکس با ورزش مختالفت کند با مردم نیز مخالف است درود بر ورزشکاران ایران
farshid2002002 19 خرداد 1392 - 03:12 ارسال پاسخ
درود بر جلیلی قهرمان
http://cybery-awakening.blogfa.com
44 19 خرداد 1392 - 11:05 ارسال پاسخ
http://hajati.org/1392/03/%D8%AD%D8%AC%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85-%D8%AD%D8%A7%D8%AC%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D8%AC%D9%84%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%A7%D8%B5%D9%84%D8%AD-%D9%85%DB%8C/