mdi-map-marker صفحه اصلی mdi-chevron-double-left اخبار mdi-chevron-double-left دولت مقتدر، دولت پلیسی نیست بازگشت

دولت مقتدر، دولت پلیسی نیست

جلیلی همچنین به شعارهای برخی از افراد درباره آشتی با تمام دنیا، اشاره کرد و گفت: من از آنها این سوال را دارم که آنها با ما دشمنی دارند یا ما با آنها؟ آیا دفاع از حقوق ملت ایجاد تنش می‌کند؟ اگر می‌خواستیم همین رویکرد را از اول انقلاب داشته باشیم، اکنون اروندرود را هم به آنها داده بودیم ولی اگر می‌بینیم امروز دشمن جرات نزدیک شدن به ما را ندارد، بخاطر تدبیری است که به خرج دادیم.
مدت زمان تقریبی مطالعه:6 دقیقه و 5 ثانیه
mdi-calendar17 خرداد 1392 - 14:26
mdi-eye 1.4K
mdi-comment 10
mdi-text-subjectمطالب

به گزارش سایت حیات طیبه، به نقل از فارس، طی برنامه‌ای که به همت ستاد مردمی سعید جلیلی در مسجد سید شهر اصفهان همزمان با شب عید مبعث(پنجشنبه) برگزار شد، جمعی از مردم اصفهان و حامیان دکتر جلیلی با حضور پرشور در این برنامه حمایت خود را از این کاندیدای ریاست جمهوری اعلام کردند.

حامیان سعید جلیلی حاضر در مسجد سید اصفهان با دادن شعارهایی چون «اصفهان یک کلام جلیلی والسلام»، «نه سازش نه تسلیم یار جلیلی هستیم»، «نه سازش نه تسلیم تا آخرش می‌ایستیم» به استقبال سعید جلیلی رفتند.

جلیلی در ابتدای برنامه اظهار داشت: افرادی مثل من باید بدانند که اگر لطفی از طرف مردم می‌شود، بر اساس ارزیابی‌ای است که مردم درباره نوع نگاه او با رهبری انجام می‌دهند، پس باید خود را سرباز ولایت بدانند.

 وی افزود: هر کسی در هر مقام و موقعیتی که باشد باید بداند آن روزی که کوچکترین انحراف و زاویه‌ای با رهبری پیدا کنند، همان روز دیگر مردم با او کاری ندارند.

 این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه "حرکت در مسیر رهبری، حرکت در صراط مستقیم است"، ادامه داد: هرکس از رهبری فاصله گرفت بدون شک بداند که از صراط مستقیم جدا شده و باید همان لحظه خودش را به مسیر بازگرداند وگرنه با رهبری زاویه‌دار شده و مردم او را نخواهند بخشید.

 جلیلی خطاب به مردم تاکید کرد: من از شما مردم می‌خواهم که در طول ریاست جمهوری هر فردی که بر روی کار می‌آید دو نکته را درباره او انجام دهید؛ ابتدا برای او دعا کنید تا دچار لغزش نشود و سپس نظارت کنید که انحراف نداشته باشد و اگر انحراف داشت سعی کنید او را به راه برگردانید.

 وی با بیان اینکه "گفتمان انقلاب، همان حرکت انبیاء است"، تصریح کرد: حرکت امام(ره) یک پاسخ به دعوت خدا و پیامبر بود که امام آن را جدی گرفت و چنین انقلاب عظیمی را رقم زد.

 این نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: بعد از 34 سال هرچقدر به گفتمان اسلام ناب که امام ایجاد کرد و رهبری ادامه داد نزدیک‌تر بودیم، این گفتمان حیات جدیدی یافت. اگر امروز عزت و اقتداری داریم و اگر می‌بینیم دشمنان ما پای میز مذاکره اقرار می‌کنند که ایران تنها مقاومت نکرده بلکه پیشرفت هم داشته است، به دلیل همین گفتمان انقلابی بوده و مطمئن باشید هرجا فاصله بگیریم، پیشرفت ما متوقف خواهد شد.

 وی به نامه حضرت علی(ع) به مالک‌اشتر اشاره کرد و گفت:‌ ستون‌های دین و پشتیبانان دین توده‌های مردم هستند و امام(ره) این را با تمام وجود باور کرد و دو عنصر اسلام ناب و توده مردم را در کنار هم قرار داد و مردم در جنگ تحمیلی با پیروزی‌ای که نشان دادند ظرفیت بزرگ این دو عنصر را آزاد کردند.

 این نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: مردم با وجود این دو عنصر یعنی اسلام ناب و توده مردم، در برابر تمام دنیا ایستاده‌اند، انقلاب کرده‌اند و جنگیده‌اند و امروز هم در مباحث هسته‌یی ایستاده‌اند و می‌گویند ما می‌خواهیم هسته‌یی شویم اما دنیا می‌خواهد ایران هسته‌یی نشود. با این حال این دو عنصر آمدند، حماسه خلق کردند و ایران را جزو ده کشور برتر فناوری هسته‌یی قرار دادند.

 جلیلی با طرح این پرسش که "آیا ظرفیت‌هایی که در پرتو انقلاب و خداباوری و مردم باوری وجود دارد، فقط در یک حوزه می‌تواند عمل کند؟"، گفت: باید پاسخ دهم نه. اگر اصفهان روزی در برابر دشمن بعثی به پیروزی رسید، این بار اصفهان در کنار کل کشور می‌تواند در سیاست، اقتصاد و صنعت نیز باعث پیشرفت شود که این همان ظرفیتی است که در جنگ آزاد شده بود.

 وی به برخی مشکلات کشور نظیر بیکاری، مساله اشتغال و گرانی اشاره کرد و افزود: این‌ها یک ضرورت نیست، چراکه ظرفیت‌هایی که امروز در کشور ما وجود دارد به دلیل ثروت‌ها و نیروهای انسانی ارزشمند باید با یک تفکر بسیجی کنار هم قرار گیرد که اگر اینگونه شد، پیشرفت‌های بزرگتری حتی بزرگتر از جنگ ایجاد خواهد شد.

 این نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: اگر بخواهیم منصفانه صحبت کنیم، ماشین دولت فعلا بسیار کند حرکت می‌کند و آن چیزی که امروز باید در اولویت قرار گیرد اصلاح دولت و قوه مجریه است یعنی این ماشین کند را باید با رهنمود‌های رهبری به یک ماشین قانون‌مدار و سریع تبدیل کنیم. ماشین دولت متاسفانه امروز به جایی رسیده که یک مصوبه و قانون خوب را تهیه می‌کند اما هنگام اجرا دچار مشکل می‌شود، چراکه باید با سازوکار درون دولت که سازوکاری عجیب است آن را اجرایی کند و من می‌آیم تا این سازوکار را به کلی تغییر دهم؛ همچون کاری که فرماندهای در جنگ انجام دادند.

 جلیلی با بیان اینکه "دولت مقتدر، دولت پلیسی نیست"، ادامه داد: دولت‌های پلیسی اتفاقا دولت‌های شکست‌خورده هستند. دولتی مقتدر است که از تمام ظرفیت‌هایش با تیمی همدل و در جهت فتح قله‌ها گام بردارد.

 این نامزد انتخابات ریاست جمهوری به چرایی تعطیلی برخی کارخانه‌ها و کم شدن تولید در کشور اشاره کرد و گفت: این مشکل به هیچ کجا مربوط نیست و فقط به خودمان مربوط است، چون زمانی که تولیدکننده داخلی جنسی را تولید می‌کند، انبوه جنس خارجی از همان نوع وارد کشور می‌شود و تبلیغ هم می‌کند. مسلم است که تولید کننده داخلی زمین‌گیر می‌شود.

 وی اضافه کرد: در سال یازده میلیارد دلار محصول کشاورزی وارد کشور می‌شود و این در حالی است که حاضر نیستیم یک قِران از این پول را به کشاورزان بدهیم. در کنار آن 15 هزار میلیارد تومان هم برای کمک به کشاورز کنار می‌گذاریم ولی هر کشاورز برای گرفتن یک وام با هزاران مشکل روبرو می‌شود. 23 نفر در کشور یازده هزار میلیارد تومان وام گرفته‌اند که شش نفرشان فقط 5 هزار میلیارد تومان را در اختیار دارند که هیچکدام هم یک کارگاه تولیدی ندارند. این یعنی حیف و میل شدن بیت‌المال کشور.

 این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به پرونده فساد مالی سه هزار میلیاردی ادامه داد: پرونده فساد سه هزار میلیارد تومانی را به یاد بیاورید؛ واقعا این سوال به وجود نمی‌آید که چطور یک فرد می‌تواند از این سیستم اینگونه استفاده کند؟ این اتفاق یک جمله را فریاد می‌زند، که دولت باید خود بتواند قبل از بخش‌های نظارتی بر روی خود نظارت داشته باشد.

 جلیلی به سفرهای استانی هیات دولت نیز اشاره کرد و گفت: سفرهای استانی یک اتفاق خوب بود اما در دولت من در کنار سفرهای استانی سفرهای وزارتخانه‌ای هم اضافه خواهد شد، چراکه کشاورز و صنعتگر باید به دردمندان خود مراجعه کنند.

 وی به حماسه سیاسی و اقتصادی نیز اشاره کرد و افزود: خلق حماسه سیاسی بی‌شک با شما مردم است اما فرد منتخب هر انسانی از این هشت نفر که باشد، باید تمام توانش را برای خلق حماسه اقتصادی به کار ببرد. کشور ما امروز در یک موقعیت ارزشمند قرار دارد، چراکه برای ملتی که می‌خواهد پیشرفت کند فرش قرمز پهن نمی‌کنند اما ما به آنجایی رسیده‌ایم که پیشرفت و مقاومت را در کنار دو شرط شجاعت و همت به دنیا عرضه کرده‌ایم.

 جلیلی همچنین به شعارهای برخی از افراد درباره آشتی با تمام دنیا، اشاره کرد و گفت: من از آنها این سوال را دارم که آنها با ما دشمنی دارند یا ما با آنها؟ آیا دفاع از حقوق ملت ایجاد تنش می‌کند؟ اگر می‌خواستیم همین رویکرد را از اول انقلاب داشته باشیم، اکنون اروندرود را هم به آنها داده بودیم ولی اگر می‌بینیم امروز دشمن جرات نزدیک شدن به ما را ندارد، بخاطر تدبیری است که به خرج دادیم.

 این نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پایان خاطرنشان کرد: اقتصاد، سیاست و بویژه فرهنگ و فرهنگ و فرهنگ، از مهمترین اولویت‌های دولت من است که باید آن را در مسیر درست و صراط مستقیم حرکت دهم تا به دستاوردهای بزرگی برسیم.

پایان
mdi-bookmarkدسته‌بندی: اخبار
لینک کوتاهmdi-share-variantاشتراک‌گذاریmdi-printer
مطالب مشابه
سایر مطالب مرتبط را بخوانید
گفت‌وگو
دیدگاه خود را بیان کنید
انصرافارسال دیدگاهدیدگاه‌های ارزشمند شما 10 دیدگاه
ستاد مردمی نجف آباد 17 خرداد 1392 - 21:23 ارسال پاسخ
گزارش تصویری از سخنرانی دکتر سعید جلیلی گلزار شهدای نجف آباد در سایت http://najafabadnews.ir/
ALIREZA 17 خرداد 1392 - 12:47 ارسال پاسخ
بابا خجالت داره. چرا اینقدر عقبید از همه جا. چرا گزارش های تصویری رو زودتر نمی ذارید توی سایت. این قدر تنبل و بی برنامه کار نکنید. تدبیر و سرعت عملتون رو زیاد کنید. هنوز که هنوزه عکس های اصفهان روی هواست و توی سایت نیست! بابا چند روز دیگه بیشتر نمونده چجرا دست نمی حنبونید؟
خیلی اخبار دکتر جلیلی دیر و بیات پخش میشه. این طوره خوب نیست ها! از ما گفتن.
حسین رضایی فرد 17 خرداد 1392 - 14:55 ارسال پاسخ
کسانی که میگویند دکتر سابقه کار اجرایی ندارد ببینند و بخوانند!

torbat128.blog.ir
داود 17 خرداد 1392 - 15:02 ارسال پاسخ
چرا پس ستاد دکتر جلیلی تو شهر های کوچک و روستا ها اصلا فعالیت ندارن
مهم همین شهر های کوچک و روستا ها هستن.
حامی 17 خرداد 1392 - 16:02 ارسال پاسخ
من خیلی دوست دارم صوت این سخنرانی رو داشته باشم.
پس کی متن کاملشو میذارید؟
لطفا کامل بذارید کم و زیاد نکنید به سبک خبرگزاریها.
محمد 17 خرداد 1392 - 16:46 ارسال پاسخ
** دکتر جلیلی مظهر پایداری و ایثار **
ستاد ویدئویی مردمی دکتر سعید جلیلی
http://www.resanehha.com/drjalily
اگر افرادی هم ویدئویی شخصی از دکتر دارند می توانند در این سایت آپلود کنند تا دیگران هم استفاده کنند
موفق باشید.
محمد 17 خرداد 1392 - 17:43 ارسال پاسخ
** دکتر جلیلی مظهر پایداری و ایثار **

ستاد ویدئویی مردمی دکتر سعید جلیلی
http://www.resanehha.com/drjalily

اگر افرادی هم ویدئویی شخصی از دکتر دارند می توانند در این سایت آپلود کنند تا دیگران هم استفاده کنند
موفق باشید.
کریمی 17 خرداد 1392 - 22:18 ارسال پاسخ
چرا اینقدر ضعیف سفراصفهان را انعکاس دادید
محمد 17 خرداد 1392 - 22:50 ارسال پاسخ
** دکتر جلیلی مظهر پایداری و ایثار **
ستاد ویدئویی مردمی دکتر سعید جلیلی
http://www.resanehha.com/drjalily
اگر افرادی هم ویدئویی شخصی از دکتر دارند می توانند در این سایت آپلود کنند تا دیگران هم استفاده کنند
موفق باشید.
معصومه 18 خرداد 1392 - 13:05 ارسال پاسخ
این مطلب :

نقش جلیلی در دستگیری عبدالمالک ریگی چه بود؟

http://nafeznews.ir/?p=916