mdi-map-marker صفحه اصلی mdi-chevron-double-left اخبار mdi-chevron-double-left با تکیه بر مردم می‌توان حماسه‌ها آفرید بازگشت

با تکیه بر مردم می‌توان حماسه‌ها آفرید

این هنر امام بود که نشان داد اگر به مردم اعتماد شود این ایمان مردم است که حماسه‌ها را ایجاد می‌کند.
مدت زمان تقریبی مطالعه:3 دقیقه
mdi-calendar14 خرداد 1392 - 09:44
mdi-eye 1.2K
mdi-comment 4
mdi-text-subjectمطالب

به گزارش سایت حیات طیبه، به نقل از فارس، دکتر جلیلی دوشنبه‌شب در جمع عشایر خوزستان در حسینیه حضرت ابوالفضل‌العباس (ع) در اهواز، اظهار کرد: در جنگ تحمیلی ما سلاح‌هایی که عراق در اختیار داشت را نداشتیم، اما با اتکا بر قدرت مردم پیروز شدیم، با تکیه بر مردم می‌توان حماسه‌ها آفرید.

حماسه خوزستان را درک کنیم

وی با بیان اینکه خوزستان برای مردم ما مظهر یک حماسه است، گفت: خوزستان حماسه ملت ایران در دفاع مقدس است، اگر رهبر معظم انقلاب امسال را حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی می‌نامند و اگر می‌خواهیم حماسه سیاسی و اقتصادی جدیدی بیافرینیم، این امر مهم میسر نمی‌شود، مگر آنکه حماسه خوزستان را درک کنیم.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه دو عامل مهم ایمان و عمل صالح موجب شکل‌گیری هشت سال دفاع مقدس در خاک مقدس خوزستان شد، تصریح کرد: این هنر امام بود که نشان داد اگر به مردم اعتماد شود این ایمان مردم است که حماسه‌ها را ایجاد می‌کند.

اعتماد امام به جوانان خوزستانی

جلیلی تأکید کرد: در دوران دفاع مقدس تمام دنیا پشت رژیم بعث عراق ایستادند و صدام را یاری کردند، اما نتوانستند جلوی مردم خوزستان بایستند، چراکه امام به جوانان خوزستانی اعتماد داشت.

وی تصریح کرد: 25 سال از دوران هشت سال دفاع مقدس می‌گذرد، اما دشمن جرأت نمی‌کند که تهدید نظامی داشته باشد؛ به خاطر اینکه سیلی محکمی از جوانان اهواز، کوت عبدالله، خرمشهر، آبادان، هویزه، بستان و چزابه خورده است.

باید مردم را باور کنیم

این جانباز دفاع مقدس با طرح این سئوال که آیا نمی‌توان این حماسه‌ها را تکرار کرد؟ عنوان کرد: این کار امکان‌پذیر است، چراکه تک تک جوانان خوزستان‌‌ همان ظرفیت‌های دفاع مقدس را، امروز نیز دارند، اما باید آن‌ها را باور کرد و این از آموزه‌های دینی و فرمایشات پیامبر اسلام (ص) و حضرات معصومین (ع) است که باید مردم را باور کنیم.

حل مشکلات بیکاری و گرانی

جلیلی در ادامه به حماسه‌آفرینی مردم در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و ابراز داشت: در جنگ تحمیلی ما سلاح‌هایی که عراق در اختیار داشت را نداشتیم، اما با اتکا بر قدرت مردم پیروز شدیم، با تکیه بر مردم می‌توان حماسه‌ها آفرید.

وی با اشاره به مشکلات بیکاری و گرانی در جامعه امروز یادآور شد: این مشکلات را باید با قدرت مردم و جوانان خوزستان حل و دفع کرد.

خوزستان نماد دفاع مقدس

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری  با بیان اینکه در دنیا خوزستان را به نماد دفاع مقدس می‌شناسند، اظهار داشت: خوزستان عزیز می‌تواند مظهر پیشرفت نیز باشد.

وی ادامه داد: خوزستان هم نعمت‌ها و ظرفیت‌های طبیعی بزرگ و هم سرمایه‌های بسیار انسانی دارد که با استفاده از آن‌ها قدرتی آزاد خواهد شد و شکوفایی حاصل می‌شود که چشم دنیا را خیره می‌کند که لازمه آن عدالت و استفاده از تمام ظرفیت‌ها بر مبنای ایمان و عمل صالح است.

مظهر یک حماسه جدید

جلیلی با اشاره به این مطلب که باید همه کار‌ها به دور از نگاه‌های مختلف قومی و جغرافیایی باشد، متذکر شد: باور ما این است که هرگونه طبقه‌بندی و تقسیم‌بندی باطل است و اگر این کار به خوبی انجام شود، خوزستان دوباره مظهر یک حماسه جدید خواهد شد.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: اگر بتوانیم ظرفیت‌های جوانان خوزستانی را در کنار این نعمت‌های طبیعی قرار دهیم و از آن استفاده کنیم کاری می‌شود که دنیا مبهوت می‌ماند.

حماسه آفرینی شهید علی هاشمی

این رزمنده دفاع مقدس با اشاره به حماسه‌سازی‌های جوانان خوزستانی در جنگ تحمیلی اذعان داشت: یک جوان اهوازی به نام شهید حسین علم‌الهدی جوانانی را از سراسر ایران جمع می‌کند و به مقابله با دشمن بعثی می‌پردازد و نامش در تاریخ می‌ماند.

وی در پایان تأکید کرد: سردار سرلشکر شهید علی هاشمی، فرمانده قرارگاه سری نصرت و سپاه امام جعفر صادق (ع) نیز از جوانان خوزستان بود که در دفاع مقدس حماسه آفرید.

پایان
mdi-bookmarkدسته‌بندی: اخبار
mdi-tag-multipleبرچسب‌ها: انتخابات ۹۲ خوزستان اعتماد به جوانان
لینک کوتاهmdi-share-variantاشتراک‌گذاریmdi-printer
مطالب مشابه
سایر مطالب مرتبط را بخوانید
گفت‌وگو
دیدگاه خود را بیان کنید
انصرافارسال دیدگاهدیدگاه‌های ارزشمند شما 4 دیدگاه
محمد 14 خرداد 1392 - 16:08 ارسال پاسخ
چرا توهین چرا بصیرت خودرا زیاد نمی کنید اکنون که در لشکر معاویه باهم هستند چرا درلشکر علی(ع) جنگ احزاب راه اندازی نموده اید چرا مثل خوارج درجنگ نهروان به جان علی افتادید واقعاً بصیرت شما عزیزان دراین حدود است که بیاییم بگوئییم جلیلی ادامه احمدی نژاد است مگر امام ومقتدایمان مقام عظمای ولایت نفرموده اند رئیس جمهور بعدی باید نکات مثبت رئیس جمهور فعلی را داشته باشد ونقات ضعف را کنار بگذارد ومملکت را به جلو حرکت بدهد همانطور که مولایمان درسالگرد امام راحل فرمودند انصاف نیست اقدامات برجسته ریاست جمهوریها را نادیده نگیریم پس ما داریم از کی پیروی میکنیم از خودمان یا رهبرمان ،نکند ما هم داریم یواش یواش کوفی میشویم پس آن شعار مبارک مااهل کوفه نیستیم علی تنها بماند را فراموش کردیم
سودابه خانبابایی 14 خرداد 1392 - 19:30 ارسال پاسخ
من به جای خودم وبه جای برادر شهیدم به سعید جلیلی رای میدهم زیرا بر این باورم که او پاسدار خونش خواهد بود
شیخی 14 خرداد 1392 - 21:11 ارسال پاسخ
در نظر سنجی سایت نور حوزه دکتر سعید جلیلی در رأس قرار دارد .
گفتنی است نظرات بیشتر مربوط به قشر روحانیون است .
http://noorehowzeh.ir/
مهدي 15 خرداد 1392 - 11:25 ارسال پاسخ
خداوند اين مرد عمل را حفظ كند...رأي ما فقط دكتر جليلي..