mdi-map-marker صفحه اصلی mdi-chevron-double-left اخبار mdi-chevron-double-left دکتر درخشان: جلیلی توانایی اجرای رهنمودهای رهبری را دارد بازگشت

دکتر درخشان: جلیلی توانایی اجرای رهنمودهای رهبری را دارد

استاد اقتصاد دانشگاه علامه با تاکید بر اشراف جلیلی بر مسائل داخلی و خارجی، گفت: حرکت بر اساس رهنمودهای رهبری در عمل، دارا بودن اخلاق سیاسی و اشراف کلان به مسائل بین‌المللی و داخلی نشان از اصلح بودن آقای جلیلی است.
مدت زمان تقریبی مطالعه:2 دقیقه و 32 ثانیه
mdi-calendar13 خرداد 1392 - 18:15
mdi-eye 1.1K
mdi-comment 2
mdi-text-subjectمطالب

به گزارش سایت حیات طیبه، به نقل از فارس، دکتر مسعود درخشان استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی و عضو کمیته اقتصادی دکتر جلیلی در همایش دانشگاهیان و نخبگان حامی جلیلی در دانشگاه تهران ظهر امروز گفت: در وضعیت کنونی قطعا انسجام و تقویت نظام سیاسی و اقتصادی و به ویژه افزایش بهره‌وری در ساختار اداری کشور، بسیار مهم است.

دانشگاه تهران

وی افزود: سیاست‌‌های کلان اقتصادی باید با رهنمودهای مقام معظم رهبری همسو شود و با عزمی راسخ اجرایی شود و دستگاه اجرایی کشور باید همت کند که نظام کارشناسی را فعال کند.

استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی خاطرنشان کرد: اگر از جلیلی حمایت می‌کنیم به این دلیل است که بر این باوریم که کاستی‌های فعلی در عدم اجرایی کردن رهنمودهای اقتصادی مقام معظم رهبری، توسط وی اجرایی خواهد شد.

درخشان با بیان ویژگی‌هایی از سعید جلیلی در جهت اجرایی کردن فرمایشات مقام معظم رهبری، افزود: عملکرد ایشان کاملا روشن است و نشان از حرکت در مسیر رهنمودهای مقام معظم رهبری دارد، مثلا پیگیری اقتصاد مقاومتی و سیاست خارجه مبتنی بر فرمایشات مقام معظم رهبری که جلیلی متعهدانه و با عزمی راسخ توان خود را در این موارد نشان داده است.

وی با بیان اینکه مدیریت اجرایی کشور نیازمند فردی است که با اخلاق اسلامی رفتار کند، گفت برخورد با مسائل به صورت اخلاقی و رعایت اخلاق سیاسی یکی از ویژگی‌های اصلی آقای جلیلی است و در وضعیت کنونی کشور نیازمند اخلاق و رفتار سیاسی در مدیریت اجرایی  کشور است.

استاد اقتصاد دانشگاه علامه، خاطرنشان کرد: حرکت بر اساس رهنمودهای رهبری و دارا بودن اخلاق سیاسی به تنهایی کافی نیست و در وضعیت کنونی که وضعیتی بسیار پیچیده‌ است به رئیس‌جمهوری نیاز داریم که به مسائل داخلی و خارجی متناسب با شان دین، اشراف کامل داشته باشد و آن را اجرایی کند.

وی تصریح کرد: دارا بودن این سه ویژگی، یعنی حرکت بر اساس رهنمودهای رهبری در عمل و دارا بودن اخلاق سیاسی و اشراف کلان به مسائل بین‌المللی و داخلی نشان از اصلح بودن آقای جلیلی است.

درخشان بابیان اینکه، برنامه‌های پنج ساله توسعه کشور برنامه‌های خوبی بودند اما متاسفانه اجرایی نشده است که دلیل عدم اجرای آن را باید در مدیریت کلان کشور بررسی کرد، تاکید کرد: در دولت آقای جلیلی اجرای برنامه پنج ساله توسعه در دستور کار برنامه های اقتصادی قرار خواهد گرفت.

استاد اقتصاد دانشگاه علامه با اشاره به اینکه کسانی که بحث می‌کنند که رشد مقدم به عدالت است، آیا اصلا این دو مفهوم را می‌شناسند؟ خاطرنشان کرد: مباحث کلیدی اقتصاد که امروز باید مورد بحث قرار گیرد فراموش شده و مباحث فریبنده جای آن را گرفته است و کسانی که در ایجاد اشتغال به شعارهای کلی اکتفا می‌کنند، عوام‌فریبی می‌کنند.

وی افزود: نکته‌ دیگر مردمی کردن اقتصاد است که یکی از اجزای اصلی اقتصاد مقاومتی است، ولی درباره اجرا کردن اصل 44 قانون اساسی آنچه باید مورد توجه قرار گیرد این است که چه ساز و کاری در اجرا باید حاکم شود و توسط چه مردمی این کار انجام خواهد شد.

استاد اقتصاد دانشگاه علامه تصریح کرد:  استراتژی‌های توسعه صنعتی و کشاورزی در دولت آقای جلیلی توسط نخبگان اقتصادی، بومی‌سازی و اجرایی می‌شود.

درخشان با بیان اینکه تحریم‌ها یک فرصت برای کشورمان است اما به شرطی که مدیریت مناسبی داشته باشیم، گفت: بیشتر بحث تحریم‌ها انتزاعی است که ناشی از ناتوانی مسئولین اقتصادی کشور است.

پایان
mdi-bookmarkدسته‌بندی: اخبار
لینک کوتاهmdi-share-variantاشتراک‌گذاریmdi-printer
مطالب مشابه
سایر مطالب مرتبط را بخوانید
گفت‌وگو
دیدگاه خود را بیان کنید
انصرافارسال دیدگاهدیدگاه‌های ارزشمند شما 2 دیدگاه
S 14 خرداد 1392 - 05:35 ارسال پاسخ
با سلام خدمت شما و تمام زحمتکشان سايت دکتر جليلي و اعضاي ستاد حيات طيبه ، بد نديديم چند نکته مهم و مفيد که از نظر بنده ميتواند راهگشا و کمک حال اعضاي ستاد و مشاوران آقاي جليلي باشد را ذکر کنم تا اگر مقبول شما و همکارانتان بيفتد در برنامه هاي و کارهاي خود آن را لحاظ کنيد

چند نکته من باب مستند هاي انتخاباتي و تبليغي که از صدا و سيما پخش ميشود . قسمت اول مستند آقاي جليلي که ديشب پخش شد بسيار خوب و ارزنده بود البته ميتوانست بهتر از اين هم باشد که اميدوارم در قسمت دوم مستند آقاي جليلي نکاتي که ذکر ميکنم استفاده شود تا ارزش کار مضاعف گردد

اول اينکه سعي کنيد در مستند دوم فيلم ها و تصاويري از سفر آقاي جليلي به سوريه و دمشق و ديدار با بشار اسد و زيارات مرقد حضرت زينب و ديدار با مدافعين حرم حضرت زينب قرار دهيد همچنين زيارت مرقد هاي امامان در حاشيه نشست 5+1 هم ميتواند استفاده شود . لطفا" به آقاي شمقدري بگوييد در مستند دوم از آهنگ هاي متني حماسه اي و زيبا بخصوص همچون آهنگ هاي متن فيلم هاي Inception وWay Back استفاد کند که اين آهنگ هاي زيبا و حماسي ميتواند ارزش مستند و فيلم تبلغاتي را به نحو بسيار زيادي افزايش دهد همچنين به ايشون بفرماييد زياد در جلوي کارد دوربين قرار نگيرند

مطلب بعدي که ميخواستم خدمتتون عارض بشم اين بود که به آقاي جليلي بفرمايد در برنامه هاي تلويزيوني تيتر برنامه هاي اقتصادي و فرهنگي خودشون که pdf اون در همين سايت وجود داره رو به صورت تيتروار و خلاصه ذکر کنند

ممنون از شما . اميدوارم اين نظرات به سمع و نظر مشاوران آقاي جليلي برسد و از آن استفاده کنند
احمد 15 خرداد 1392 - 12:49 ارسال پاسخ
سلام
پروفسور درخشان نه دکتر...
لطفا اصلاح کنید.
در مستند دکتر جلیلی هم همین امده