mdi-map-marker صفحه اصلی mdi-chevron-double-left اخبار mdi-chevron-double-left هنر امام(ره) آوردن علم مفید به عرصه سیاست بود/ اطمینان ... بازگشت

هنر امام(ره) آوردن علم مفید به عرصه سیاست بود/ اطمینان از خود آغاز لحظه سقوط است

دکتر جلیلی صبح دوشنبه با حضور در همایش اساتید حامی جلیلی که در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های همیشگی کسانی که در مسیر علم بوده‌اند این است که علم آنها مفید و نافذ باشد.
مدت زمان تقریبی مطالعه:4 دقیقه و 33 ثانیه
mdi-calendar13 خرداد 1392 - 14:47
mdi-eye 1.3K
mdi-comment 7
mdi-text-subjectمطالب

به گزارش سایت حیات طیبه به نقل از فارس، دکتر جلیلی صبح دوشنبه با حضور در همایش اساتید حامی جلیلی که در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های همیشگی کسانی که در مسیر علم بوده‌اند این است که علم آنها مفید و نافذ باشد.

دانشگاه تهران

جلیلی با اشاره به تاکیدات آموزه‌‌های دینی مبنی بر نافذ و مفید بودن علم و منتهی شدن آن به تعالی تصریح کرد: فردا سالگرد ارتحال امام بزرگ ما است و بزرگترین هنر امام  راحل این بود که علم مفید و نافذ را به صحنه سیاست، اجتماع و شئون زندگی آورد.

وی تاکید کرد: امام رحمت‌الله نشان داد که اگر ظرفیت معارف آزاد شود می‌تواند چه انقلابی در دنیا ایجاد کند و این هنر بزرگ امام راحل بود که فقه جواهری را به میان حکومت و جوانان آورد و فقه را مبنای ساخت یک تمدن قرار داد.

جلیلی با بیان اینکه جهان شاهد بود که وقتی علم صحیح در عرصه سیاست و اجتماع بیاید چه ظرفیتی آزاد می‌شود، ادامه داد: آنچه در مباحث انتخابات مطرح است این است که هر کس به عنوان منتخب مردم برگزیده می‌شود باید ساز و کاری فراهم کند تا ظرفیت جامعه آزاد شود و پیشگامانی که می‌توانند در این زمینه به دولت کمک کنند اهل علم در حوزه دانشگاه هستند.

کاندیدای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری، تصریح کرد: اگر ما می‌گوییم که می‌خواهیم به سمت تعالی و آموزه‌های اسلام ناب پیش برویم لازمه‌اش این است که ظرفیت جامعه منفعل و منحرف نشود و اولین گام در این مسیر این است که ظرفیت دانشگاه به عنوان مدل محرک مصون بماند تا بتواند جامعه را در این عرصه فعال کند.

وی با تاکید بر اینکه علوم باید در جهت ساخت یک تمدن اسلامی قرار گیرد، افزود: کار بزرگ علم این است که بتواند پاسخی برای مشکلات و معضلاتی باشد که جوامع با آن روبرو هستند و این از مهمترین وصایای حضرت امام است.

جلیلی با بیان اینکه در تمام سال‌های فراق از حضرت امام (ره)، مقام معظم رهبری با حکمت و درایت این روند را به خوبی هدایت کردند تا ما به آن سمت نزدیک شویم، ادامه داد: ما باید این باور را داشته باشیم که اگر از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده کرده و آن را مصون نگه داریم یک ظرفیت و حیات جدیدی ایجاد خواهد شد که در آن امید تازه‌ای برای جامعه بشری ظهور می‌کند.

کاندیدای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری امام (ره) را یک صاحب‌نظر توصیف کرد که جهان دیگری را به همگان نشان داد و گفت: باید در این زمینه وظیفه دولت نیز توجه شود. چراکه اگر ما بر علم مفید و نافع تاکید داریم، وظیفه دولت این است که نه تنها مانع نباشد بلکه مشوق باشد.

وی کار ویژه مهم دولت را این دانست که اجازه دهد ظرفیت دانشگاهیان آزاد شود و بر همین اساس افزود: علم باید در جهت مسائل واقعی جامعه جهت پیدا کند و پاسخگوی سوالات حقیقی باشد که محل آن نیز دانشگاه است و اگر چنین شود این علم به عمل نزدیک خواهد شد.

جلیلی یکی از مهمترین انحرافات را جدا بودن حوزه کارگزاران از دانشگاه عنوان کرد و یادآور شد: اگر علم نافع ساز و کاری برای ورود پیدا نکند دچار انفعال خواهد شد.

کاندیدای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری ادامه داد: بنابراین کابینه دولت نسبت به دانشگاه و مراکز علمی و حوزه‌های علمیه این است که ارتباطی وسیع و ساختاری بین این دو ایجاد شود تا علم به نتایج خود برسد و هر میزان که ما در این عرصه موفق باشیم به همان اندازه نیز ظرفیت‌ها بیشتر آزاد خواهد شد.

در این لحظه از سخنان جلیلی یکی از دختران دانشجو با در دست داشتن قرآن مقابل وی آمد و از او خواست که در مقابل دانشجویان به این قرآن قسم بخورد که جان‌فدای سید علی باشد؛ که جلیلی نیز در پاسخ گفت: انشاءالله همین‌طور هستیم.

جلیلی تاکید کرد: ما اگر بخواهیم اسلام ناب را به جهان معرفی کنیم‌، در یک کلام ولایت مطلقه فقیه خواهد بود و این نه باور ما بلکه یک تجربه است که در 34 سال گذشته ما هر چقدر که پیشرفت داشته‌ایم مرهون این نگاه بوده است و هرجا دچار عدم موفقیت شده‌ایم ناشی از انحراف از این امر بوده است.

کاندیدای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری با بیان اینکه نباید فقط به تبعیت اکتفا کنیم، ادامه داد: ما وقتی از ولایت فقیه صحبت می‌کنیم این یک دیدگاه و گفتمان است و باید آن را درک کرد.

وی دغدغه مهم و به حق مردم را اسلام ناب و ولایت مطلقه فقیه عنوان کرد که در 34 سال گذشته نیز در انتخاب مردم این نکته بروز و ظهور داشته و تصریح کرد: باید به این دغدغه توجه کنیم که چه کار انجام دهیم که این نگاه در زاویه قرار نگیرد چرا که در مسیر تعالی لغزش‌گاه‌های فراوانی وجود دارد از این رو باید دعا کنیم کسانی که می‌خواهند صادقانه خدمت کنند دچار این لغزش‌ها نشوند.

جلیلی با بیان اینکه انسان هر گاه خودش اطمینان حاصل کند لحظه سقوطش خواهد بود افزود:‌ در این عرصه باید یک نظارت مستمر و پیگیر در هر منصبی که هستیم وجود داشته باشد.

کاندیدای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری تاکید کرد: انتخاب مردم انتخاب گفتمان اسلام ناب است و کسانی که دچار زاویه شوند اصل این گفتمان است نه افراد. لذا دنبال کردن گفتمان اسلام ناب یک کار گروهی و جبهه‌ای و فردی نیز به خاطر اقتضاعات جلوتر از بقیه حرکت می‌کند.

وی تاکید کرد: ما باید در همه عرصه‌ها هوشیار باشیم تا دچار انحراف و لغزش نشویم و انشاءالله این گفتمان روز به روز شکوفاتر شود.

جلیلی در پایان تصریح کرد: رای مردم به اسلام ناب و گفتمان رهبری است نه رای به افراد و بنده از این دانشجو به خاطر تذکرش تشکر کرده و این قرآن را به او هدیه می‌کنم.

پایان
mdi-bookmarkدسته‌بندی: اخبار
لینک کوتاهmdi-share-variantاشتراک‌گذاریmdi-printer
مطالب مشابه
سایر مطالب مرتبط را بخوانید
گفت‌وگو
دیدگاه خود را بیان کنید
انصرافارسال دیدگاهدیدگاه‌های ارزشمند شما 7 دیدگاه
محسن 13 خرداد 1392 - 15:51 ارسال پاسخ
واقعا پرشوره
به امید پیروزی دکتر جلیلی
بعضیا 13 خرداد 1392 - 17:45 ارسال پاسخ
صفحات عکس کرمان خراب است
Hector 14 خرداد 1392 - 02:06 ارسال پاسخ
درود بر دکتر جلیلی

http://cybery-awakening.blogfa.com
حسین 14 خرداد 1392 - 13:32 ارسال پاسخ
فیلم کاملش رو پرس تی وی گذاشته پیشنهاد می کنم حتما لنکش رو بذارید خیلی مراسم خوبی بود . جو تشییع شهدا بود . شهید زنده ما برگه برنده ما
حميد(اصفهان) 14 خرداد 1392 - 19:06 ارسال پاسخ
سلام. چرا اون قسمت از سخنراني دكتر در دانشگاه تهران كه اون دختره مياد دكتر ر قسم ميده كليپ نكرديد؟
اونو كليپ كنيد خيلي اثر بخشه
حامیان 14 خرداد 1392 - 23:21 ارسال پاسخ
سلام

حامیان دکتر سعید جلیلی

لینک های مرتبط :

پایگاه شهرستان دارالصابرین بم
http://www.velayatmadaran-bam.com

پایگاه شهرستان دارالصابرین بم
http://www.v-bam.ir


انتخابات 92

http://www.velayatmadaran-bam.com/news.php?cat.25


دکتر سعید جلیلی

http://www.velayatmadaran-bam.com/news.php?cat.28


وبلاگ ولایتمداران

http://www.velayatmadaran-bam.com/news.php?cat.22
یک رای دهنده عاشق گفتمان انقلاب 16 خرداد 1392 - 16:57 ارسال پاسخ
سلام
من در مراسم دانشگاه تهران حضور داشتم
دکتر در انتهای سخنرانیشون از همه خواستند براشون دعا کنند تا دچار انحراف و لغزش نشوند و این در نظر من بسیار ارزشمند اومد و ایشون رو در نظر من چندین برابر بالا برد
می خواستم خواهش کنم که در مستند دوم از این تیکه از سخنانشون هم استفاده کنید تا پاسخی باشه به کسانی که دکتر رو احمدی نژاد 2 می دونند و انتخاب ایشون رو خر برای جامعه
البته نظر من درباره آقای احمدی نژاد همونی هست که حضرت اقا فرمودن که رئیس جمهور بعدی باید نقاط مثبت رئیس جمهور فعلی رو داشته باشه منهای نقاط منفی
اما این راهی ست برای جواب به کسانی که دکتر رو از جریان انحرافی می دونند چون اگر به این هجمه ها پاسخ داده نشه و مردم آگاه نباشند گفتمان آقای جلیلی ه که خراب میشه و اون گفتمان انقلابه و برای حفظ این گفتمان از انحرافات باید تلاش زیادی انجام داد
چون میدونم یکی از دلایل حضور آقای جلیلی احیای گفتمان انقلابه این پیشنهاد رو دادم
بازم ممنون
نه سازش نه تسلیم یار ولایت هستیم
والعقبه للمتقین