mdi-map-marker صفحه اصلی mdi-chevron-double-left اخبار mdi-chevron-double-left نقاط قوت و قدرت ملت ایران نباید پوشانده شود بازگشت
در اولین یادواره شهدای استانداری خراسان جنوبی، فرمانداری‌ها و بخشداری‌های تابعه، عنوان شد؛

نقاط قوت و قدرت ملت ایران نباید پوشانده شود

مدت زمان تقریبی مطالعه:6 دقیقه و 40 ثانیه
mdi-calendar27 آبان 1401 - 16:32
mdi-comment 0
mdi-text-subjectمطالب

دکتر سعید جلیلی شامگاه دوشنبه در اولین یادواره ۵۳ شهید استانداری، فرمانداری‌ها و بخشداری‌های تابعه خراسان جنوبی که در حسینیه جماران بیرجند برگزار شد اظهار داشت داشت:

دشمن نگران این است که ما متوجه نقاط قوت خود شویم و نقاط ضعف را همین ملت و جوانان برطرف کنند لذا امروز دو وظیفه مهم داریم اینکه نقاط قوت را نباید فراموش کنیم دشمن به دنبال همین است که نقاط قوت را بپوشاند و بهجوان ما فقط نقاط ضعف را نشان دهد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر اینکه برطرف کردن ضعف‌ها نیازمند حرکت دسته جمعی است عنوان کرد: ملت ما به نقطه‌ای رسیده که می خواهد اوج گیرد و اگر در سخت‌ترین صحنه‌های جنگ موفقیت‌هایی داشته است پس در عرصه کشاورزی، اقتصاد و صنعت هم می ‌توانند این موفقیت ها را شکل دهد.

وی افزود: چنین جلساتی که به یاد شهدا برگزار می شود از جنبه‌های مختلف حایز اهمیت است آنهم در حوادثی که این روزها کشور با آن روبه رو هستیم و سوال زیادی مطرح می‌شود که این رویدادها برای چیست؟

جلیلی گفت: سوالی که نه برای مردم ما بلکه برای مردم دنیا زیاد مطرح باشد این است که در ایران چه خبر است؟

وی اضافه کرد: این سوال یک سوال طولانی است و بیش از چهل و چند سال است که مردم دنیا در نقاط مختلف وقتی به رسانه‌ها توجه می کنند می بینند صحبت از ایران است چرا؟ 

جلیلی گفت:منشا قدرت ایران کجا بود که مسئولان مربوطه در آمریکا وقتی فشار حداکثری را اعمال کردند تا ایران را تحریم کنند حتی ایران حق نداشت سیم خاردار وارد کند الان کشورهای غربی نگران صادر شدن سلاح پیشرفته از این کشور هستند. 

 

مسیرهای پیشرفت کشور در چند دهه اخیر باید تبیین شود

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اینکه ملت ایران در برابر دشمن ایستاد و نترسید گفت: مسیر پیشرفت‌های ملت ایران در این چند دهه گذشته از انقلاب باید تبیین شود که نشان از قدرت داخلی ما دارد. 

وی با بیان اینکه دشمن دیگر گزینه‌ای روی میز ندارد گفت: گزینه نظامی اولین اقدام دشمن بود، ترور هم انجام داد و فشار اقتصادی هم به شکل حداکثری بود لذا امروز در این نقطه هستیم که دشمن مستاصل شده است. 

جلیلی ادامه داد: در طول تاریخ هم اینگونه بوده هرگاه پشت خیمه دشمن رسیدیم زور دیگر کارآمدی نداشته لذا دشمن به تزویر روی آروده و اینجا باید دقت کرد.

وی افزود: برگزاری چنین یادواره‌هایی اهمیت آن در همین است که توجه دهیم امروز دشمن چه چیزی را روی نیزه خواهد برد و علم خواهد کرد. 

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: امروز باید بدانیم دشمن چه چیزی را دستاویز کرده تا ملتی را دچار تردید کند لذا ۴۰ و چند سال است که دنبال چنین برنامه ای بوده آنهم برای ملتی که انتخابش را انجام داده و با آن قدرت و اقتدار گرفته و پیشرفت کرده است. 

وی اظهار داشت: از همین رو شاهد هستیم دشمن با همه استیصال دست به تحرکات واقعا مذبوحانه می زند و الان کسانی که جنگ، ترور، تحریم های فلج کننده را تحمیل کردند شعار زندگی سر می‌دهد.

جلیلی ادامه داد: اگر تاریخ را بررسی کنیم می بینیم در همین کشور سال ۴۳ آمریکا لایحه ای به مجلس برد که اگر یک آمریکایی آمد به ایران و به شهروند یا حتی بالاترین مقام ایرانی تعرض کرد دادگاه ایران حق محاکمه او را ندارد الان همین آمریکا شعار آزادی سر می‌دهد.

وی با تاکید بر اینکه این مسایل را باید برای جوانان و نوجوانان تبیین کرد اظهار داشت: همه ما در این خصوص وظیفه را داریم چون اگر ملتی دچار فراموشی تاریخی شود خسارت می بیند. 

 

دشمن می‌خواهد نسل انقلابی تکثیر نشود

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی یادآور شد: امروز اگر می بینید ۲۵۰ شبکه ماهواره‌ای فقط برای ایران برنامه پخش می‌کنند برای پر کردن اوقافت فراغت ملت ما نیست آن هم کسانی که حاضر نیستند پانسمان بیماران پروانه‌ای را بدهند بعد می بینید اینها طرفدار زن شده اند آنهم جوامعی که در رفتارهای غلط نسبت به بانوان به بن‌بست رسیده اند. 

وی با تاکید بر اینکه شهدا و رزمندگان عزت، شکوه و قدرت را برای ملت ایران به ارمغان آوردند گفت: تمام تلاش دشمن این است که آن نسل تکثیر نشود لذا تمام توان خود را همین قدرت‌ها در سوریه گذاشتند اما بازهم دهه هفتادی‌های ما آنجا ایستادگی می کنند و شخصیت‌هایی همچون شهید حججی بروز پیدا می‌کند. 

جلیلی اظهار داشت: از همین رو است که اوباما از ایران به عنوان مانع جدی یاد می‌کند که در سوریه پیروز نشده است. 

وی افزود: الان هم دشمن به دروغ های واضح و فحش‌های رکیک روی آورده تا نسل انقلابی در ایران تکثیر نشود اما باز هم می‌بینیم شخصیت‌هایی همچون آرمان علی وردی و روح الله عجمیان متولدین دهه هشتاد مقابل دشمن می ایستند و شهید می‌شوند. 

 

قدرت نرم ایران در موفقیت‌ها است

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر اینکه این جوانان افتخار و قدرت ما هستند گفت: حسرت داشتن چنین جوانانی بر دل دشمن می ماند که بدون هیچ وظیفه و ماموریتی در برابر دشمن می ایستند و اینها در محاسبات آنها نیست لذا همه تلاش می‌کند اما می‌بینند با ملت و ایرانی مواجه شده که مملو از ایمان و آرمان است. 

وی با بیان اینکه آرمان علی وردی تمام وجودش آرمان و اقتدار ایران بود که در مقابل دشمن ایستاد اظهار داشت: آنها نمی‌توانند این چیزها را درک کنند لذا محاسباتشان دچار اخلال می‌شود. 

جلیلی با اشاره به اینکه امروز ابزار دشمن برخی دلقک‌ها هستند تاکید کرد: اگر در جنگ سخت و نیمه سخت توانستیم موفق شویم به اتکای قدرت نرم ما بوده است که به این طریق دشمن را شکست دادیم.

وی عنوان کرد: قدرت نرم ما شامل موفقیت‌هایی است لذا اگر امروز به مرحله ای رسیده‌ایم که این موانع را پشت سر گذاشته‌ایم و از گردنه‌ها عبور کرده‌ایم و دشمن می‌گوید گزینه‌ای ندارد یعنی به مرحله ای رسیده که باید شتاب گیریم.

 

تفکر بسیجی بر همه جا باید حاکم شود

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی اظهار داشت: اگر زمان جنگ موفقیت‌هایی را داشتیم مرهون یک فرهنگ، تفکر و گفتمان بود که امام فرمود تفکر دلنشین بسیجی بر جامعه حاکم شود و امروز یک وظیفه جدی داریم که این تفکر باید در کوچه، خیابان ادارات، اقتصاد، صنعت ،کشاورزی و سلسله مراتب اداری حاکم شود. 

وی با تاکید بر لزوم الهام گرفتن از تفکرات غالب بر روحیه بسیجی در جنگ اظهار داشت: آن زمان اگر کسی در مقام فرمانده بود طوری رفتار می کرد که نیرو انگیزه می‌گرفت و نمونه آن را در شهید سلیمانی، شهید کاوه و همه شهدا می توان سراغ گرفت. 

جلیلی یادآور شد: این تفکر تمام محاسبات طرف مقابل را بهم می‌ریزد لذا اگر امروز این فرهنگ در ادارات حاکم شود ما باید به سراغ مردم بریم و مشکلاتشان را حل کنیم. 

وی با بیان اینکه ما وارث چنین میراث گرانقدری هستیم و حفظ آن مجاهدت و کار می خواهد تصریح کرد: باید چرایی انجام نشدن کارها بررسی شود تا در حد ممکن بتوان انجام داد اگر می‌خواهیم کاری به نتیجه برسد باید هدفی مشخص کنیم و وقتی آرام بگیریم که نتیجه حاصل شود. 

 

انقلاب اسلامی به حداقل‌ها اکتفا نمی‌کند

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی یادآور شد: اگر اینجا می نشینیم و با شهدا تجدید عهد و پیمان می کنیم که البته برگزاری چنین مراسم‌هایی جای تشکر دارد اما باید این بحث‌ها را در اقتصاد، کشاورزی و مباحث علمی ترجمه کرد تا سوالات جوانان پاسخ داده شود. 

وی با تاکید بر اینکه افتخار انقلاب اسلامی این است که چه در مبارزه و پیشرفت به حداقل ها اکتفا نمی‌کند افزود: در شرایطی که اولین فشارهای دشمن روی تحریم نظامی بود الان دشمن به دست و پا افتاده که سلاح به کشورهای دیگر ندهیم. 

جلیلی گفت: قدرت اصلی همین جوانان و نوجوانان هستند که نباید رها شوند لذا همه ما باید احساس مسوولیت کنیم و بر همین اصل محله به محله، مدرسه به مدرسه، برویم چون جوان و نوجوان در معرض دهها سوال و شبهه قرار دارد.

وی اظهار داشت: البته بشارت را هم خداوند داده است که اگر در چنین جلساتی به یاد شهدا می نشینیم به تعبیر صریح قرآن آنها هم به یاد ما هستند و جامعه ای که همراهی با شهدا دارد نگرانی و ترس نخواهد داشت. 

پایان
mdi-bookmarkدسته‌بندی: اخبار سفرها
mdi-tag-multipleبرچسب‌ها: سفر استانی خراسان جنوبی بیرجند شهدا شهید شهید سلیمانی
لینک کوتاهmdi-share-variantاشتراک‌گذاریmdi-printer
از همین رویداد
سفر به خراسان جنوبی
دانشگاه بهترین جایگاه برای حل مسائل ملی و محلی استمطالب
امروز به حرکت دانشجویی برای پیشرفت کشور به‌عنوان یک ضرورت نظام، انقلاب و کشور نیاز داریممطالب
حضور در گلزار شهدای شهر بیرجند و ادای احترام به مقام شامخ شهداتصاویر
دیدار با نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبیتصاویر
حضور در جمع اساتید دانشگاه‌های خراسان جنوبیتصاویر
حضور در جمع دانشجویان دانشگاه بیرجندتصاویر
اولین یادواره شهدای استانداری خراسان جنوبی، فرمانداری‌ها و بخشداری‌های تابعهتصاویر
مطالب مشابه
سایر مطالب مرتبط را بخوانید
گفت‌وگو
دیدگاه خود را بیان کنید
انصراف ارسال دیدگاه
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.