mdi-map-marker صفحه اصلی mdi-chevron-double-left اخبار mdi-chevron-double-left از تاکید شما بر امکان مقاومت در برابر تحریم‌ها متشکرم بازگشت
پاسخ دکتر جلیلی به یادداشت آقای مهندس زنگنه وزیر محترم نفت

از تاکید شما بر امکان مقاومت در برابر تحریم‌ها متشکرم

بر مبنای همین توانمندی کشور و در پاسخ به برخی نگرانی­ها و ادعاهای غلط درباره مشکلات مربوط به فروش نفت، کارگروه نفت دولت سایه با دعوت از متخصصین امر از دوره ­های مختلف به ویژه دوران وزارت آقای زنگنه، جلساتی را برای کمک به دولت تشکیل داد که حاصل آن ارائه راهکارهای مشخص در این زمینه بود
مدت زمان تقریبی مطالعه:3 دقیقه و 3 ثانیه
mdi-calendar30 خرداد 1398 - 12:19
mdi-comment 0
mdi-folderپرونده پتروپالایشگاه

بسم الله الرحمن الرحیم

درباره پاسخ جناب آقای مهندس زنگنه وزیر محترم نفت به اظهارات اخیر اینجانب نکاتی را به استحضار ایشان و ملت شریف ایران میرساند:

مبنای گفتمان دولت سایه کمک آحاد جامعه به دولت حاضر با تلاش برای «تقویت کارهای صحیح»، «تکمیل کارهای ناقص» و «تصحیح کارهای نادرست» است.

ضرورت این رویکرد به ویژه در مواجهه با دشمن خارجی اهمیت مضاعف پیدا می‌کند. آنچه در گفتگوی ویژه خبری مستند به آمار رسمی کشور از فروش روزانه ۱ تا ۱/۵ میلیون بشکه نفت و میعانات در ایّام سخت تحریم در سال‌های ۹۲-۹۱ گفته شد، پاسخی بود به راهبرد فشار حدّاکثری آمریکا برای صفر کردن فروش نفت ایران و تأکید بر این نکته که امروز هم کشور می‌تواند با همان قدرت و بلکه بیشتر عمل کند. فروش روزانه ۱ تا ۱/۵ میلیون بشکه نفت و میعانات در ایّام سخت تحریم در سال‌های ۹۲-۹۱، پاسخی بود به راهبرد فشار حدّاکثری آمریکا برای صفر کردن فروش نفت ایران

خوشبختانه آقای زنگنه هم این آمار را تأیید نموده‌اند و هم ادّعا نموده‌اند قابلیت این دولت در شرایطی که تحریم‌ها سخت‌تر از قبل است، برای فروش نفت بیشتر است که باز هم موجب خوشحالی است و دلیلی بر این‌که می‌توان با قدرت در برابر تحریم‌های آمریکا مقاومت کرد و برای ایشان در انجام این مهم آرزوی موفقیت دارم.

بر مبنای همین توانمندی کشور و در پاسخ به برخی نگرانی‌ها و ادعاهای غلط درباره مشکلات مربوط به فروش نفت، کارگروه نفت دولت سایه با دعوت از متخصصین امر از دوره‌های مختلف به ویژه دوران وزارت آقای زنگنه، جلساتی را برای کمک به دولت تشکیل داد که حاصل آن ارائه راهکارهای مشخص در این زمینه بود و نتیجه آن ۹۸/۰۲/۱۶ برای آقای رئیس جمهور ارسال و از ایشان خواسته شد این راهکارها در کمیته‌ای مورد راستی آزمایی قرار گیرد و ایشان نیز آن را در ۹۸/۰۲/۱۷ به وزیر محترم نفت ارجاع نمودند که اینجانب علیرغم گذشت بیش از ۴۰ روز از فرجام آن نامه بی‌خبرم.

علاوه بر این در تاریخ ۹۷/۰۶/۲۵ و ۹۷/۰۸/۰۲ گزارش‌های مشروحی که حاصل بررسی‌های تخصصی و چندماهه در موضوعات بورس نفت، ساخت پتروپالایشگاه و هدایت نقدینگی داخل به سرمایه گذاری در نفت، به منظور بی‌اثر ساختن تحریم‌ها در عرصه نفت برای آقای رئیس جمهور ارسال شد که آن‌ها نیز از سوی ایشان به وزیر محترم نفت ارجاع شد و چندی بعد پیرو گفتگوی حضوری با وزیر محترم نفت در مجمع تشخیص مصلحت مجدداً در ۹۷/۰۹/۲۵ برای ایشان ارسال شد که تاکنون بازخوردی دریافت نگردیده است.

آن‌چه گفته شد تلاش ما در کمک به دولت برای عبور موفق از فشارهای حداکثری دشمن در زمینه نفت بوده است. ارسال نامه‌ها با ملاحظه منافع ملی و رسانه‌ای نکردن آنها شاید گواهی بر صادقانه بودن این اقدام و عدم قصد بهره بری‌های غلط سیاسی باشد.

برداشت از این اقدامات به تعابیری چون «تهاجمات و ضربات»، «کانون اصلی انتشار ادعا علیه مدیریت فعلی نفت»، «افسانه سرایی»، «رجزخوانی‌های بی‌پشتوانه»، «محاکمه غیابی مسئولان وزارت نفت» و… قابل فهم نیست.

چرا باید از پاسخی که به آمریکا داده میشود و قابلیت‌های کشور را در گذشته و حال به رخ دشمن میکشد، وزیر محترم نفت برآشفته شود؟!

چرا باید از پاسخی که به آمریکا داده می‌شود و قابلیت‌های کشور را در گذشته و حال به رخ دشمن می‌کشد، وزیر محترم نفت برآشفته شود؟! برای تمام دست‌اندرکاران مبارزه با فشار حداکثری دشمن از جمله وزارت محترم نفت آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم حاصل مباحثات این‌گونه که بسیاری از آنها را می‌توان در منظر افکار عمومی نیز انجام داد، پیشرفت روزافزون کشور در مقابله با دشمنان انقلاب اسلامی باشد.

تجربه برجام و ارائه نقدهایی که به آن شد گویای آن است که این‌جانب و همکارانم از چنین مناظراتی استقبال می‌کنیم.

پ ن: از آن جا که یک توئیت مبنای پاسخ وزیر محترم نفت قرار گرفته، مجدداً یادآور می‌شود در توئیتر حساب کاربری ندارم.

پایان
mdi-bookmarkدسته‌بندی: اخبار دولت سایه پیام‌ها و نامه‌ها
mdi-tag-multipleبرچسب‌ها: وزیر نفت نفت پتروپالایشگاه
لینک کوتاهmdi-share-variantاشتراک‌گذاریmdi-printer
مطالب مشابه
سایر مطالب مرتبط را بخوانید
گفت‌وگو
دیدگاه خود را بیان کنید
انصراف ارسال دیدگاه
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.