لطفاً Javascript مرورگر خود را فعال کنید.

حیات طیبهپایگاه اطلاع‌رسانی دکتر سعید جلیلی
mdi-brightness-{{ darkMode ? '4' : '7' }}
صفحه اصلیآخرین‌ها
کارگروه‌هاجلساتسفرها
پرونده‌های ویژه گفتمانچندرسانه‌ای
گزارش تصویریپوسترهااینفوگرافیک
mdi-magnify
mdi-wifi-strength-alert-outlineاتصال شما به اینترنت برقرار نیست. mdi-homeصفحه اصلیmdi-updateآخرین‌هاmdi-tooltip-editدولت سایهmdi-folderپرونده‌های ویژهmdi-notebookگفتمانmdi-play-circleچندرسانه‌ایmdi-camera-imageتصاویر
mdi-map-marker صفحه اصلی mdi-chevron-double-left اخبار mdi-chevron-double-left از تاکید شما بر امکان مقاومت در برابر تحریم ها متشکرم بازگشت

پاسخ دکتر جلیلی به یادداشت آقای مهندس زنگنه وزیر محترم نفت

از تاکید شما بر امکان مقاومت در برابر تحریم ها متشکرم

بر مبنای همین توانمندی کشور و در پاسخ به برخی نگرانی­ها و ادعاهای غلط درباره مشکلات مربوط به فروش نفت، کارگروه نفت دولت سایه با دعوت از متخصصین امر از دوره ­های مختلف به ویژه دوران وزارت آقای زنگنه، جلساتی را برای کمک به دولت تشکیل داد که حاصل آن ارائه راهکارهای مشخص در این زمینه بود
مدت زمان تقریبی مطالعه:3 دقیقه و 6 ثانیه
mdi-calendar30 خرداد 1398 - 20:49
mdi-eye 990
mdi-comment 0
mdi-folderپرونده پتروپالایشگاه

بسم الله الرحمن الرحیم

درباره پاسخ جناب آقای مهندس زنگنه وزیر محترم نفت به اظهارات اخیر اینجانب نکاتی را به استحضار ایشان و ملت شریف ایران میرساند:

مبنای گفتمان دولت سایه کمک آحاد جامعه به دولت حاضر با تلاش برای «تقویت کارهای صحیح»، «تکمیل کارهای ناقص» و «تصحیح کارهای نادرست» است.

ضرورت این رویکرد به­ ویژه در مواجهه با دشمن خارجی اهمیت مضاعف پیدا می­کند. آنچه در گفتگوی ویژه خبری مستند به آمار رسمی کشور از فروش روزانه 1 تا 1/5 میلیون بشکه نفت و میعانات در ایّام سخت تحریم در سال­های 92-91 گفته شد، پاسخی بود به راهبرد فشار حدّاکثری آمریکا برای صفر کردن فروش نفت ایران و تأکید بر این­ نکته که امروز هم کشور می­تواند با همان قدرت و بلکه بیشتر عمل کند.فروش روزانه 1 تا 1/5 میلیون بشکه نفت و میعانات در ایّام سخت تحریم در سال­های 92-91، پاسخی بود به راهبرد فشار حدّاکثری آمریکا برای صفر کردن فروش نفت ایران

خوشبختانه آقای زنگنه هم این آمار را تأیید نموده ­اند و هم ادّعا نموده ­اند قابلیت این دولت در شرایطی که تحریم­ها سخت­ تر از قبل است، برای فروش نفت بیشتر است که باز هم موجب خوشحالی است و دلیلی بر این­که می­توان با قدرت در برابر تحریم­های آمریکا مقاومت کرد و برای ایشان در انجام این مهم آرزوی موفقیت دارم.

بر مبنای همین توانمندی کشور و در پاسخ به برخی نگرانی­ها و ادعاهای غلط درباره مشکلات مربوط به فروش نفت، کارگروه نفت دولت سایه با دعوت از متخصصین امر از دوره ­های مختلف به ویژه دوران وزارت آقای زنگنه، جلساتی را برای کمک به دولت تشکیل داد که حاصل آن ارائه راهکارهای مشخص در این زمینه بود و نتیجه آن 98/02/16 برای آقای رئیس جمهور ارسال و از ایشان خواسته شد این راهکارها در کمیته­ ای مورد راستی­ آزمایی قرار گیرد و ایشان نیز آن را در 98/02/17 به وزیر محترم نفت ارجاع نمودند که اینجانب علیرغم گذشت بیش از 40 روز از فرجام آن نامه بی­ خبرم.

 

 

 

علاوه بر این در تاریخ 97/06/25 و 97/08/02 گزارش­های مشروحی که حاصل بررسی­ های تخصصی و چندماهه در موضوعات بورس نفت، ساخت پتروپالایشگاه و هدایت نقدینگی داخل به سرمایه­ گذاری در نفت، به­ منظور بی­ اثر ساختن تحریم­ها در عرصه نفت برای آقای رئیس جمهور ارسال شد که آن­ها نیز از سوی ایشان به وزیر محترم نفت ارجاع شد و چندی بعد پیرو گفتگوی حضوری با وزیر محترم نفت در مجمع تشخیص مصلحت مجدداً در 97/09/25 برای ایشان ارسال شد که تاکنون بازخوردی دریافت نگردیده است.

آن­چه گفته شد تلاش­ ما در کمک به دولت برای عبور موفق از فشارهای حداکثری دشمن در زمینه نفت بوده است. ارسال نامه­ ها با ملاحظه منافع ملی و رسانه­ ای نکردن آنها شاید گواهی بر صادقانه بودن این اقدام و عدم­ قصد بهره­ بری­ های غلط سیاسی باشد.

برداشت از این اقدامات به تعابیری چون «تهاجمات و ضربات»، «کانون اصلی انتشار ادعا علیه مدیریت فعلی نفت»، «افسانه­ سرایی»، «رجزخوانی ­های بی­ پشتوانه»، «محاکمه غیابی مسئولان وزارت نفت» و... قابل فهم نیست.

چرا باید از پاسخی که به آمریکا داده میشود و قابلیت­های کشور را در گذشته و حال به رخ دشمن میکشد، وزیر محترم نفت برآشفته شود؟!

چرا باید از پاسخی که به آمریکا داده می­ شود و قابلیت­ های کشور را در گذشته و حال به رخ دشمن می­کشد، وزیر محترم نفت برآشفته شود؟! برای تمام دست­اندرکاران مبارزه با فشار حداکثری دشمن از جمله وزارت محترم نفت آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم حاصل مباحثات این­گونه که بسیاری از آنها را می­توان در منظر افکار عمومی نیز انجام داد، پیشرفت روزافزون کشور در مقابله با دشمنان انقلاب اسلامی باشد.

تجربه برجام و ارائه نقدهایی که به آن شد گویای آن است که این­جانب و همکارانم از چنین مناظراتی استقبال می­کنیم.

پ ن: از آن جا که یک توئیت مبنای پاسخ وزیر محترم نفت قرار گرفته، مجدداً یادآور می­ شود در توئیتر حساب کاربری ندارم.

پایان
mdi-bookmarkدسته‌بندی: اخبار
mdi-tag-multipleبرچسب‌ها: وزیر نفت نفت پتروپالایشگاه
لینک کوتاهmdi-printer
مطالب مشابه
سایر مطالب مرتبط را بخوانید
گفت‌وگو
دیدگاه خود را بیان کنید
انصرافارسال دیدگاه
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.
صفحه اصلی درباره دولت سایه ارتباط با ما همکاری mdi-instagram
اسْتَجِيبُوا لِلَّـهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاكُمْ لِمَا يُحْيِيكُمْ
پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر سعید جلیلی
mdi-apps نصب وب‌اپلیکیشن حیات طیبه
آخرین مطالب آخرین چندرسانه‌ای‌ها آخرین پرونده‌های ویژه آخرین اخبار دولت سایه mdi-chevron-left کارگروه‌ها mdi-chevron-left سفرها mdi-chevron-left جلسات گفتمان دیگران محصولات رویدادها تصاویر mdi-chevron-left گزارش تصویری mdi-chevron-left پوسترها mdi-chevron-left اینفوگرافیک
وب‌سایت drjalily.com تنها پایگاه اطلا‌ع‌رسانی دکتر سعید جلیلی است.
All Content by drjalily.com is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
mdi-chevron-up {{ Math.floor(scrollIndicatorValue) }}
mdi-close