شیوه نامه تبلیغات انتخاباتی دکتر سعید جلیلی

بسم الله الرحمن الرحیم

تِلْکَ الدَّارُ الْآخِرَهُ نَجْعَلُهَا لِلَّذِینَ لَا یُرِیدُونَ عُلُوًّا فِی الْأَرْضِ وَلَا فَسَادًا وَالْعَاقِبَهُ لِلْمُتَّقِینَ
آن سراى آخرت را براى کسانى قرار مى‏دهیم که در زمین خواستار برترى و فساد نیستند و فرجام [خوش] از آن پرهیزگاران است (قصص، ۸۳)

معتقدین به حضور دکتر سعید جلیلی درانتخابات ریاست جمهوری برمبنای طرفداری ازکاندیدای اصلح به عرصه انتخابات ورود می کنند و اعتقاد دارند با شیوه های صحیح، کم هزینه و آگاهی بخش تبلیغاتی و دوری ازاسراف و تبذیر و لابی های فساد خیزپشت پرده می توان مقبولیت کاندیدای اصلح را نیز بدست آورد. براین اساس رأی آوردن وانتخاب شدن درانتخابات ریاست جمهوری دردرجه دوم اهمیت قرار داشته و آنچه مهمتر است، به پیش بردن اهداف نظام اسلامی، فرهنگ مشارکت سالم سیاسی، اصلاح فرهنگ انتخابات و طرح گفتمان و شعارهای اصیل انقلاب اسلامی است.

دراین راستا توجه دوست‌داران حضور آقای جلیلی در انتخابات را به چند توصیه کاربردی جلب می کنیم. این توصیه ها بر مبنای مشی انتخاباتی دکتر سعید جلیلی دردو انتخابات مجلس ششم و هفتم درسال های ۱۳۷۸ و ۱۳۸۲ درحوزه انتخابی مشهد مقدس و ملاحظات ایشان تنظیم شده است. بدیهی است رعایت این روش تبلیغاتی به معنای اعتقاد به ارزش های اصیل انقلاب اسلامی و حمایت ازدکتر سعید جلیلی است و تخطی ازآن به منزله خروج ازجرگه طرفداران ایشان است. همه برادران هم سنگر درستادهای مردمی دکتر سعید جلیلی موظف به صیانت ازاین اصول و تذکر کج رویها و غفلت‌های احتمالی هستند.

۱- رعایت کامل قانون تبلیغات انتخاباتی جمهوری اسلامی ایران و التزام عملی به آن برهمگان واجب است.

۲ – چاپ عکس های بزرگ، رنگی، فریبنده و پرهزینه و نصب و الصاق آنها ممنوع می باشد.

۳- چاپ هرگونه عکس و پوستر بدون داشتن محتوا به تنهایی ممنوع می باشد. (موارد محتوایی پیشنهادی: سخنان امام خمینی و رهبر معظم، ویژگی ها، نظرات، گفتمان ها، زندگی نامه کامل، نظرات بزرگان و علما و … درباره دکتر جلیلی است.)

۳- اثبات دکتر جلیلی با نفی دیگران حاصل نمی شود. هرگونه تهمت، غیبت، پرخاش، توهین و تولید هرگونه محصولات تبلیغیِ تخریبی نسبت به دیگر کاندیداهای انتخاب ممنوع می باشد.

۴- هرگونه تبلیغات بدون محتوا، اغوا کننده، تحکم آمیز و متکی به وعده های بی اساس ممنوع می باشد.

۵- اصول تبلیغات ستادهای دکتر جلیلی به جای هزینه‌های گزاف و غرق شدن در فضاهای نخبه زده باید به ارتباط گیری مستقیم با مردم و تمرکز بر استفاده از پتانسیل‌هایی چون مساجد، هیئات، تکایا و حسینیه‌ها اختصاص یابد. گفتنی است این الگو بر مبنای تبلیغاتی شهید دیالمه استوار است.

۶ – در روش‌های دعوتی از جمله جمع آوری طومار و … و تبلیغات انتخاباتی دکتر سعید جلیلی رعایت حق الناس، عدم تخریب سیمای شهری و حفظ محیط زیست لازم می باشد.

ستاد مرکزی حیات طیبه – شورای هماهنگی ستادهای مردمی دکتر سعید جلیلی


© پایگـاه اطلاع رسانی دکتر سعید جلیلی 1393

طراحی سایت ف.ا ام البنین (س)
رفتن به بالا