۱۳ بازدید، دیدار و سخنرانی در سفر دو روزه به استان بوشهر Reviewed by Momizat on . رهبرانقلاب: به میان مردم بروید و با مردم بی‌واسطه مرتبط شوید؛ نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی چهارشنبه و پنجشنبه هفته گذشته به بوشهر سفر کرد و طی این رهبرانقلاب: به میان مردم بروید و با مردم بی‌واسطه مرتبط شوید؛ نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی چهارشنبه و پنجشنبه هفته گذشته به بوشهر سفر کرد و طی این Rating:

 ۱۳ بازدید، دیدار و سخنرانی در سفر دو روزه به استان بوشهر

رهبرانقلاب: به میان مردم بروید و با مردم بی‌واسطه مرتبط شوید؛

نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی چهارشنبه و پنجشنبه هفته گذشته به بوشهر سفر کرد و طی این سفر ۱۳ برنامه‌ی بازدید، دیدار و سخنرانی داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر جلیلی، شنیدن صحبت های دانشجویان و اقشار مختلف مردم و همچنین بازدید های تخصصی و دیدار با صیادان، کشاورزان، صنایع دریایی و نفت و گاز از جمله برنامه های این سفر دو روزه بود.

روز اول

۱- بندر گناوه: جلیلی با حضور میدانی در یکی از اسکله های بندر گناوه به گفتگو با رئیس اتحادیه لنج داران استان بوشهر، تعدادی از صیادان و لنج کاران و همچنین بازدید از بازار ماهی فروشان و گفتگو با کسبه این بندر پرداخت. از جمله مسائل مطرح شده‌ی لنج داران و صیادان عبارت بود از مشکلات مربوط به ممنوعیت صادرات، ضعف قابل توجه در زیرساخت های بندری، صید ترال، عوارض گمرکی، فرمول تخصیص سوخت و عدم مشورت با اتحادیه ها. (گزارش تصویری)

۲-بازدید از شرکت دریایی صنعتی ایران-صدرا: نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی گناوه را به مقصد جزیره عباسک ترک کرد تا از شرکت صدرا بازدید کند. جلیلی ضمن بازدید از فازهای مختلف ساخت کشتی و ساخت سکوهای نفتی، از نزدیک در جریان ظرفیت ها و نیازهای شرکت صدرا جهت افزایش توسعه قرار گرفت. صدرا فعال در صنایع کشتی‌سازی ، فراساحل و ساخت سکوهای نفتی و متعلقات آن میباشد و در حال حاضر سکوهای نفتی فازهای پارس جنوبی در این شرکت صنعتی در حال ساخت است. پس از این بازدید وی با حضور مدیران و مهندسان شرکت به ایراد نکاتی پرداخت.

مسئله پشتیبانی از صنایع دریایی جهت تامین نگاه راهبردی به دریا، توانمندی شرکت های ایرانی در کشتی‌سازی و نوسازی ناوگان دریایی کشور، بازاریابی برای صنایع دریایی مشابه اخذ سفارش چند صد میلیون دلاری ساخت چند نفتکش از ونزوئلا، میزان اشتغال آفرینی قابل توجه این صنعت از جمله محور های اصلی این بازدید بود. (مشروح خبر)

۳-دیدار با آیت الله صفایی بوشهری و نشست با فعالان فرهنگی: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام حضور در دفتر امام جمعه شهر بوشهر با آیت الله صفایی بوشهری، نماینده محترم ولی فقیه در این استان دیدار کرد. در این جلسه، آیت الله صفایی بوشهری با توضیح فعالیت های نیروهای انقلابی در زمینه های مختلف علمی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی در استان بوشهر پرداختند.

پس از آن دکتر جلیلی با حضور در جمع برخی فعالان فرهنگی و طلاب بوشهری به ایراد چند نکته پرداخت. وی در این  نشست با تاکید بر عملی کردن ایده های انقلابی و چشاندن شیرینی خدمت به ذائقه مردم به جای اکتفا به شعار وظیفه نیروهای فعال استان ها در حمایت از انقلاب اسلامی دانست. (گزارش تصویری)

۴- جلسه با کارشناسان حوزه آب: در این دیدار از سه گروه مختلف حضور داشتند که تابستان سال جاری با ارسال گزارشی به دولت سایه نقطه نظرات کارشناسی خود را ابراز کرده بودند. جلیلی نیز با ارائه نقد کارشناسان کمیته آب ذیل کارگروه نیروی دولت سایه به مستندات ارسالی ایشان، نکاتی درباره  موضوع ایراد کرد. (گزارش تصویری)

۵- سخنرانی در جمع ناظران شورای نگهبان استان در دفتر نظارت و بررسی: جلیلی با حضور در دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان بوشهر، در نشست بصیرتی با حضور بازرسان این دفتر ایراد سخنرانی کرد.

دبیرسابق شورایعالی امنیت ملی در این نشست گفت: برخی میگویند حرف صحیح نزنید و نسبت به آینده کشور منفعل باشید چون ممکن است از این صحبت ها برداشت انتخاباتی شود؛ خب بشود! آیا باید نسبت به مسائل امروز کشور موضع نگیریم و آن ها را پیگیری نکنیم با این بهانه که ممکن است تصور شود کار انتخاباتی میکنم؟!

پس از رسانه‌ای شدن سخنان جلیلی، هشتگ #خب_بشود! توسط تعدادی از کاربران فضای مجازی بازنشر شد. (گزارش تصویری)

۶- سخنرانی در دانشگاه فرهنگیان: جلیلی پس از شورای نگهبان به میان دانشجویان رفت و درجلسه پرسش و پاسخ تشکل های دانشجویی استان بوشهر شرکت کرد. دانشجویان از پنج دانشگاه استان حضور داشتند: فرهنگیان، خلیج فارس، علوم پزشکی، آزاد و پیام نور. یاد شهید رئیسعلی دلواری با محور استقلال ملی، توطئه های داخلی در انحراف مشروطه از جمله بخش های سخنان او بود. (گزارش تصویری)

۷-نشست با فعالان شهر برازجان: پس از ترک بوشهر و عزیمت به مقصد شهرستان دشتستان، نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی با ناظران شورای نگهبان شهر برازجان و تعدادی از فعالان انقلابی این شهر دیدار کرد. جلیلی در دیدار با انقلابیون برازجان گفت: به مانند یک قند که در یک لیوان آب شیرینی ایجاد میکند، یک نیروی انقلابی نیز در روستا، شهر، محل تحصیل یا محل کار خود بر محیط اطرافش تاثیر شیرین میگذارد. یعنی کار انقلابی زمانی ثمر خواهد داد که مردم  شیرینی آن را بچشند و نه اینکه تنها ادعای شیرینی آن را بشنوند. (گزارش تصویری)

۸-دیدار با خانواده شهدای موسوی مقدم: به عنوان حسن ختام روز اول سفر به بوشهر نیز، جلیلی به دیدار خانواده شهدای موسوی مقدم رفت. ۴ برادر به همراه فرزند یکی از آنها و همچنین یکی از پسر عموهایشان، شش مدال افتخار بر سینه خانواده موسوی مقدم بود. دامان پاک مادران و نان حلال پدران دو عنصری بود که جلیلی از آنها به عنوان عناصر تربیت شهدایی یاد کرد. (گزارش تصویری)

روز دوم

۹-بازدید از نخلستان های بخش سعدآباد و دیدار با نخلداران: صبح روز پنجشنبه عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور در نخلستان های بخش سعدآباد شهر برازجان با نخلداران، اعضای شورای شهر و اتحادیه تعاونی نخلداران دیدار کرد. به مزایده گذاشتن دستگاه بسته بندی خرمای تعاونی توسط بانک، رکود فعالیت شرکت های تعاونی، بیمه محصولات کشاورزی و تامین آب نخلداران از جمله مسائل مطرح شده توسط آنان بود. (گزارش تصویری)

۱۰- دیدار با گوجه کاران شهر آبدان: پس از نخلداران، نوبت به گوجه کاران شهر آبدان از توابع شهرستان دیّر رسید. گوجه به عنوان کشت خارج فصل از جمله محصولات مهم بوشهر است. خرید سم، کود و بذر با قیمت سابق ارز در بازار آزاد، امکان احداث کارخانه صنایع تبدیلی گوجه در استان، ممنوعیت صادرات با وجود اشباع بازار داخلی، گرانفروشی کارخانه های تولید فرآورده از گوجه در عین ارزان خریدن گوجه، عدم تخصیص بودجه برای جبران خسارت سیل از جمله مسائل مطرح شده توسط ایشان بود. (گزارش تصویری)

۱۱-بندر دیّر و گفتگو با صیادان: نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی بعد از ظهر پنجشنبه به بزرگترین بندر صیادی کشور رفت و با صیادان به گفتگو پرداخت؛ رئیس اتحادیه صیادی استان و دو تن از مدیران ارشد سازمان شیلات نیز در اسکله حضور داشتند. مطالباتی نظیر درخواست افزایش قدرت موتور، جلوگیری از صید غیرمجاز ها، پیگیری خطرات زیست محیطی ایجاد شده توسط کشتی های غول پیکر و صنایع مرتبط با نفت و گاز و عدم توسعه بنادر به همراه مشکل لایروبی اسکله ها از جمله مسائلی بود که در کنار مشکل بزرگ معیشتی صیادان و صفاران در دیدار میدانی با جلیلی مطرح شد. (گزارش تصویری)

۱۲-بازدید از اسکله صیادی بندر کنگان: دکتر جلیلی مشابه کاری که در دیّر انجام داد، بی‌واسطه به میان صیادان در حال کار بندر کنگان رفت و مسائل مطروحه آنان را شنید. رئیس اتحادیه صیادان بندر کنگان با اطلاع از حضور جلیلی در اسکله به جمع صیادان پیوست و از مشکلات معیشتی و دیوان سالاری حاکم در دستگاه های اداری گلایه کرد. (گزارش تصویری)

۱۳-بازدید از پالایشگاه عسلویه: عضو شورای راهبردی سیاست خارجی کشور، شامگاه پنجشنبه و در آخرین بخش از سفر خود به استان بوشهر در پالایشگاه عسلویه حاضر شد و ضمن بازدید از بخش های مختلف آن، از نزدیک در جریان اقدامات فاز ۱۳ پارس جنوبی قرار گرفت و ساخت این فاز توسط متخصصان داخلی را مایه غرور و مباهات دانست. (گزارش تصویری)

انتهای مطلب

ارسال دیدگاه

معادله امنیتی *


© پایگـاه اطلاع رسانی دکتر سعید جلیلی 1393

طراحی سایت ف.ا ام البنین (س)
رفتن به بالا