گزارش سفر دو روزه دکتر جلیلی به همدان Reviewed by Momizat on . در سفر دکتر جلیلی به استان همدان چه گذشت؟   روز اول | پنجشنبه دهم مرداد دکتر جلیلی، نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی صبح پنجشنبه هفته گذشته با حضو در سفر دکتر جلیلی به استان همدان چه گذشت؟   روز اول | پنجشنبه دهم مرداد دکتر جلیلی، نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی صبح پنجشنبه هفته گذشته با حضو Rating:

گزارش سفر دو روزه دکتر جلیلی به همدان

در سفر دکتر جلیلی به استان همدان چه گذشت؟

 

روز اول | پنجشنبه دهم مرداد

دکتر جلیلی، نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی صبح پنجشنبه هفته گذشته با حضور در همدان ضمن دیدار با فعالان فرهنگی این استان از چندین مرکز صنعتی و کشاورزی بازدید بعمل آورد.

جلیلی با حضور در مزارع سیر روستای شورین از نزدیک با کشاورزان گفتگو و از کارگاه بسته‌بندی و صادرات این محصول بازدید کرد.استان همدان قطب تولید سیر در کشور میباشد. از جمله مشکلات کشاورزان محدودیت در صادرات بود.(گزارش تصویری)

در ادامه بازدید از کارگاه های ساخت انواع تریلی در صالح آباد همدان به منظور دیدار با تولیدکنندگان صورت گرفت. این صنعتگران علیرغم تحریم های موجود در این حوزه، در سالهای اخیر رشد مناسبی در تولید محصولات خود داشتند. حدود صد کارگاه تریلی ساز در شهر صالح آباد مشغول فعالیتند.(گزارش تصویری)

دکتر جلیلی در دیدار با برخی نویسندگان کتب مطرح خاطرات دفاع مقدس از جمله آقای حمید حسام، ضمن تقدیر از فعالیت چشمگیر همدانی ها در این عرصه با ایشان به گفتگو پرداخت.(گزارش تصویری)

دیدار با حجت الاسلام شعبانی، نماینده محترم ولی فقیه در استان از دیگر برنامه های وی بود.(گزارش تصویری)

عضو تشخیص مصلحت نظام در دو دیدار جداگانه با جمعی از فعالان فرهنگی(گزارش تصویری) و اقتصادی(گزارش تصویری) استان همدان نیز گفتگو کرد. جلیلی در این دیدار ها ضمن قرار گرفتن در جریان مشکلات استان به تبادل نظر با فعالان پرداخت. صنعتگران،تولیدکنندگان و بازرگانان همدانی نیز نقطه نظرات خود را پیرامون بهبود وضع اقتصادی و رونق تولید ارائه کردند.

دیدار با جانباز ارزشمند، سردار سلگی، خانواده شهیدان چنگیزی و بازدید از باغ موزه دفاع مقدس همدان بخش دیگری از فعالیت های امروز دکتر جلیلی بود.(گزارش تصویری)

روز دوم | جمعه یازدهم مرداد

 روستای ویان؛ در روز دوم سفر دکتر جلیلی به استان همدان

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در دومین روز از سفر خود به استان همدان با حضور در روستای ۳۵۰۰ نفری ویان از تولیدی های آن بازدید بعمل آورد.

در این روستا ۲۲۰ کارگاه دوزندگی مانتو وجود دارد که علاوه بر ایجاد اشتغال تام در روستا، باعث جذب نیروی کار از نقاط دیگر استان نیز شده است.

شغل اغلب ساکنان روستای ویان دوزندگی بوده و محصولاتشان را به بازار شهرهای بزرگ کشور از جمله تهران صادر میکردند. باید گفت همت مضاعف در #رونق_تولید از خصائص بارز اهالی ویان شمرده میشود.(گزارش تصویری)

روستای ۴۰۰۰ نفری لتگا، قطب جوراب بافی

دکتر جلیلی در ادامه بازدید های خود از مراکز تولیدی و صنعتی استان همدان با حضور در روستای “لتگا” از مراکز جوراب بافی آن بازدید کرد.

تعداد مراکز جوراب بافی در این روستا ۲۵۰ عدد بود و اهالی آن با تولید انواع جوراب و بازاریابی به صادرات کالاهای تولیدی خود مبادرت میکردند.

ریشه‌کن شدن بیکاری، جذب سرمایه و نیروی‌ کار غیر بومی به برکت رونق تولید در این روستا شکل گرفته است.(گزارش تصویری)

لالجین؛شهر جهانی سفال‌‌

‌‌دکتر جلیلی صبح امروز با حضور در شهر لالجین،قطب صنایع دستی کشور با تولیدکنندگان این عرصه گفتگو کرد.‌‌

‌ارزآوری بالای صنایع دستی و صادرات به اروپا، کشورهای همسایه و کشورهای جنوب خلیج فارس باعث رونق تولید در این صنعت شده است.‌

‌‌جلوگیری و اعمال محدودیت در واردات سفال های چینی به کشور نیز بازار سفالگران لالجینی را رونق بخشیده بود.‌‌

‌‌وجود شهرک صنعتی، ۱۵۰۰ کارگاه تولیدی و چند صد فروشگاه صنایع دستی در این شهر باعث بهبود فضای کسب و کار گردیده است.‌‌‌(گزارش تصویری)

همچنین سخنرانی در جمع نمازگزاران نماز جمعه همدان(گزارش تصویری) و مراسم بزرگداشت شهدای عملیات مرصاد در کبودرآهنگ (گزارش تصویری)در دیگر برنامه های سفر اخیر نماینده رهبرانقلاب به استان همدان بود.

انتهای مطلب

ارسال دیدگاه

معادله امنیتی *


© پایگـاه اطلاع رسانی دکتر سعید جلیلی 1393

طراحی سایت ف.ا ام البنین (س)
رفتن به بالا