گزارش اجمالی سفر دو روزه دکتر جلیلی به استان لرستان Reviewed by Momizat on .   نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی هفته جاری به دعوت شورای هماهنگی تبلیغات استان لرستان با سفر به خرم آباد در اجتماع پرشور مردم این شهر به ایراد س   نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی هفته جاری به دعوت شورای هماهنگی تبلیغات استان لرستان با سفر به خرم آباد در اجتماع پرشور مردم این شهر به ایراد س Rating:

گزارش اجمالی سفر دو روزه دکتر جلیلی به استان لرستان

 

نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی هفته جاری به دعوت شورای هماهنگی تبلیغات استان لرستان با سفر به خرم آباد در اجتماع پرشور مردم این شهر به ایراد سخنرانی در مراسم بزرگداشت یوم الله نهم دی پرداخت.

جلیلی همچنین در ادامه سفر خود از چند مرکز کشاورزی و صنعتی بازدید کرد و در جلساتی با فعالان اقتصادی، انقلابی و خانواده های شهدا به گفتگو نشست.

برنامه های سفر دو روز عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به لرستان بدین شرح است:

۱بازدید از محله محروم علی آباد: دکتر جلیلی صبح روز یکشنبه هفته جاری از یکی از مناطق محروم در حاشیه شهر خرم‌آباد بازدید کرد. بافت فرسوده محله قدیمی «علی آباد»، فاصله زیاد با نزدیکترین دبیرستان های دوره اول و دوم در شهر، کمبود خدمات از جمله برق در برخی مناطق آن و همچنین معضلات معیشتی و فرهنگی از جمله مشکلات این منطقه محروم است. شایان ذکر است گروه های جهادی و بسیجی مدتی است با حضور در این منطقه اقدام به ارائه خدمات مختلف به محرومین میکنند.(گزارش تصویری)

۲- بازدید از شرکت کشت و صنعت فجرصفا: این شرکت از سال ۹۵ به بخش خصوصی واگذار شده و در زمینه های کشاورزی، دامپروری و صنایع تبدیلی فعال است. از جمله ظرفیت های شرکت کشت و صنعت فجرصفا میتوان به صادرات سالیانه ۲۰۰۰تن محصولات کشاورزی به روسیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس اشاره کرد. شایان ذکر است سالیانه ۱۰۰هزار راس دام سبک و سنگین در این شرکت پرواربندی شده و ۵۰۰هکتار میوه جات بهمراه ۵۰هکتار محصولات گلخانه ای و ۱۸تن عسل طبیعی از ظرفیت تولیدات آن است.(گزارش تصویری)

۳سخنرانی در اجتماع پرشور مردم خرم آباد: دکتر جلیلی پیش از ظهر روز یکشنبه هفته جاری در اجتماع مردم خرم آباد به سخنرانی درخصوص بزرگداشت سالگرد یوم الله نهم دی پرداخت.(گزارش تصویری)

۴بازدید از مزرعه مرغ ماهان: مزرعه مرغ مادر گوشتی یکصدهزار قطعه ای ماهان واقع در منطقه محروم چگینی استان لرستان بوده و قابلیت تولید سیزده و نیم میلیون قطعه جوجه یک روزه گوشتی مورد نیاز استانهای لرستان، خوزستان، ایلام، کرمانشاه و کردستان را دارد. با بهره‌برداری از این طرح سالانه افزایش حدود ۱۵ هزار تن گوشت مرغ برای مصرف‌کننده به ظرفیت گوشت مرغ کشور اضافه شده است.(گزارش تصویری)

۵-نشست تخصصی با صاحبان شرکت های شهرک صنعتی خرم آباد: دکتر جلیلی عصر روز یکشنبه از چند شرکت تولیدکننده در شهرک صنعتی خرم آباد بازدید کرد و با اعضای هیئت مدیره و تولیدکنندگان این شهرک به گفتگو نشست.(گزارش تصویری)

۶- دیدار با خانواده شهیدان حیدریان: در ادامه برنامه سفر جلیلی به لرستان، وی با خانواده شهیدان علیرضا و غلامرضا حیدریان دیدار کرد.(گزارش تصویری)

۷نشست با فعالان استان: نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی در دیدار با نمایندگان اقشار مختلف اعم از فعالین تشکل های دانشجویی استان، فعالان فرهنگی و سیاسی، حوزویان، فرهنگیان و سایر تشکل های انقلابی، با آنها گفتگو کرده و به سخنرانی در جمع ایشان پرداخت.(گزارش تصویری)

۸دیدار با نماینده ولی فقیه در استان: دکتر جلیلی در آخرین برنامه خود در روز اول سفر به استان لرستان با حجت الاسلام و المسلمین میرعمادی، نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر خرم آباد به دیدار و گفتگو پرداخت.(گزارش تصویری)

۹بازدید از شرکت آبزی اکسیر کوثر: جلیلی در روز دوم سفر خود از شرکت آبزی اکسیر کوثر بازدید کرد. آبزی اکسیر در راستای اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید گونه های بومی با ارزش کشور، همچنین کمک به اشتغال پایدار و روستایی و عدم وابستگی به نهاده های خارجی مربوط به آبزیان، به عنوان اولین شرکت در بخش خصوصی اقدام به تکثیر ماهی آزاد خزر که یکی از با ارزش ترین گونه های ماهی آزاد در دنیاست، نموده است. این شرکت در حال آماده سازی ظرفیت خود برای تولید ۲ تا ۳ میلیون قطعه ماهی در سال میباشد.(گزارش تصویری)

۱۰- نشست با فعالان اقتصادی و کشاورزی استان: در این دیدار جمعی از تولیدکنندگان و اساتید دانشگاه به گفتگو با عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و ارائه دغدغه ها و راهکار های خود برای رفع مشکلات اقتصادی استان پرداختند.(گزارش تصویری)

۱۱-دیدار با خانواده شهید مدافع حرم، حاج رضا رستمی مقدم: به عنوان حسن ختام سفر جلیلی به استان لرستان، وی با خانواده شهید مدافع حرم، سردار رستمی مقدم دیدار کرد. شهید رستمی مقدم در سال ۹۵ در جبهه سوریه به شهادت رسیده است. (گزارش تصویری)

انتهای مطلب

ارسال دیدگاه

معادله امنیتی *


© پایگـاه اطلاع رسانی دکتر سعید جلیلی 1393

طراحی سایت ف.ا ام البنین (س)
رفتن به بالا