واکنش دکتر جلیلی به خباثت اخیر انگلیس در قبال ملت ایران Reviewed by Momizat on . دکتر سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی  صبح امروز در جمع بیش از ۳ هزار نفر از زائران راهیان نور در پادگان ثامن الائمه (ع) حمیدیه اهواز  دکتر سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی  صبح امروز در جمع بیش از ۳ هزار نفر از زائران راهیان نور در پادگان ثامن الائمه (ع) حمیدیه اهواز  Rating:
سخنرانی دکتر جلیلی در جمع زائران راهیان نور در پادگان ثامن الائمه (ع) حمیدیه اهواز

واکنش دکتر جلیلی به خباثت اخیر انگلیس در قبال ملت ایران

دکتر سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی  صبح امروز در جمع بیش از ۳ هزار نفر از زائران راهیان نور در پادگان ثامن الائمه (ع) حمیدیه اهواز  گفت: حضور در این مناطق یادآور شهدا و راهیان نور یک ثروت برای دفاع مقدس است حضور در مناطق عملیاتی ویژگیهای خاصی دارد که بعدا از سالها شهدا را فراموش نکرده ایم و راه شهدا همچنان باقی است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای امنیت ملی در ادامه اظهار داشت: شهدا  به ما پیام بشارت و امید داده و همین شهدا در دوران دفاع مقدس به ما مسیر را نشان دادند چگونه می شود کار های بزرگ کرد و با الهام گیری از دفاع مقدس می توان مشکلات را تبدیل به فرصت کرد.

وی با اشاره به بد عهدی طرفهای غربی در قبال ملت ایران افزود: به گفته سازمان انرژی اتمی در موضوعات هسته‌ای ایران همه تعهدات خود را انجام داده و نتیجه آن این شده که آمریکایی‌ها زیر همه تعهدات خود زده‌اند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: نباید برای رسیدن به یک تحلیل صحیح هزینه‌های زیادی بدهیم، امروز همه شاهدیم به آمریکا نمی‌شود اعتماد کرد، ولی اگر یک تحلیل صحیح وجود داشت با این هزینه زیاد به اینجا نمی‌رسیدیم.

وی افزود: بعد از خروج آمریکا از برجام سه کشور اروپایی گفتند، ایران باید به همه تعهدات خود عمل کند و فقط برای رفتار آمریکا ابراز تاسف کردند.

جلیلی به سه کشور اروپایی دربارۀ عدم انجام تعهدات خود نسبت به ملت ایران هشدار داد و اظهار داشت: رفتار آن‌ها زیر رصد دقیق ملت ایران است و ثمرۀ این رفتار بی‌اعتمادی بیش‌تر ملت ایران به آن‌هاست.

وی لایحۀ اخیر دولت انگلیس دربارۀ تحریم‌های ایران را که به بهانۀ خروج انگلیس از اتحادیۀ اروپا منتشر شده است، نقض صریح برجام دانست و گفت: انگلیس اخیرا به تبعیت از ارباب آمریکایی خود لایحه ای را برای اعمال تحریم علیه ایران در دستور کار قرار داده است که این خباثت از چشم تیزبین ملت ایران مخفی نمی‌ماند.

وی همچنین اظهار داشت: دولت انگلیس به‌عنوان قدرتی رو به زوال و درمانده که امروز مواجه با بحران‌های متعدد است بداند، این رفتارهای استکباری بدون هزینه نخواهد بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  متذکر شد: انگلیس و آمریکا باید بدانند سریال شکست‌های پیاپی آن‌ها از ملت ایران ادامه خواهد داشت.

جلیلی اظهار کرد: ملت ما امروز  می‌تواند با تمام فرصت‌هایی که خداوند در اختیارش قرار داده، با هر کدام از این نعمت‌ها به تنهایی کشور را مدیریت دارد و از همه مهم‌تر این است که نیروی جوان مومن و تحصیل‌کرده کشور ما می‌تواند کشور را به خوبی مدیریت کند.

 

انتهای مطلب

ارسال دیدگاه

معادله امنیتی *


© پایگـاه اطلاع رسانی دکتر سعید جلیلی 1393

طراحی سایت ف.ا ام البنین (س)
رفتن به بالا