نمیتوان کشوری که سالانه یک ملیون مسکن جدید نیاز دارد را بدون طرح رها کرد Reviewed by Momizat on .   سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در همایش سراسری مدیران مراکز و کانونهای بسیج مهندسین عمران معماری وزارت راه و شهرسازی گفت: وقت   سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در همایش سراسری مدیران مراکز و کانونهای بسیج مهندسین عمران معماری وزارت راه و شهرسازی گفت: وقت Rating:
سخنرانی دکتر جلیلی در جمع بسیج مهندسین عمران معماری وزارت راه و شهرسازی 95/9/19

نمیتوان کشوری که سالانه یک ملیون مسکن جدید نیاز دارد را بدون طرح رها کرد

 

سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در همایش سراسری مدیران مراکز و کانونهای بسیج مهندسین عمران معماری وزارت راه و شهرسازی گفت: وقتی صحبت از تمدن سازی و تمدن اسلامی میشود یعنی نرم افزار دینی هدایتگر سخت افزار باشد.

این استاد اندیشه سیاسی در اسلام افزود: اگر “تمدن دینی” است که اجازه سلاح هسته ای نمیدهد و استفاده از انرژِی هسته ای را حق میداند، همان تمدن دینی است که از یک سو الگوهای شهرسازی و مسکن را متعالی میسازد و از سوی دیگر اجازه نمیدهد خانواده ای از حق مسکن محروم باشد.

وی ادامه داد: طبق قانون اساسی مسکن حق مردم و کمک به تامین آن “وظیفه دولت” است.

جلیلی تاکید کرد: کسانی که فکر میکنند با الگوی لیبرال سرمایه داری میتوانند مشکل مسکن را حل کنند ببینند همین الگو در زمینه مسکن، چگونه بحران اقتصادی ۲۰۰۸ آمریکا را به وجود آورد!

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: مسکن محل آرامش خانواده است و حل مشکل اجاره نشینی یعنی کمک به تامین آرامش خانواده ها.

وی با بیان اینکه گران شدن مسکن از یک سو هزینه خانواده های بدون مسکن را افزایش میدهد و از دیگر سو فاصله آنها را با خانه دار شدن بیشتر میکند، افزود: زمانی که مسکن با قیمت مناسب برای محرومین تولید می شود رشد اقتصادی و عدالت به صورت همزمان تامین میگردد.

جلیلی خاطرنشان کرد: میتوان به طرح های قبل ایراد داشت مشروط به آنکه طرح بهتری جانشین شود ولی نمیتوان کشوری را که سالانه یک میلیون مسکن جدید نیاز دارد در خلائ و بدون طرح رها کرد!

وی ادامه داد: ظرفیت تولید مسکن در کشور نه تنها میتواند بخش عمده ای از مشکل مسکن، اشتغال و خروج از رکود را حل کند بلکه این توانایی را دارد که در بسیاری از بازارهای منطقه و دیگر نقاط جهان حضور پررنگ داشته باشد.

جلیلی در پایان تصریح کرد: تجربه حضور ۱۰ سال پیش این بخش در آمریکای لاتین توانست برای کشور ارز آوری، اشتغال و صادرات کالا و خدمات مهندسی داشته باشد.

انتهای مطلب

ارسال دیدگاه

معادله امنیتی *


© پایگـاه اطلاع رسانی دکتر سعید جلیلی 1393

طراحی سایت ف.ا ام البنین (س)
رفتن به بالا