نقش مبادلات تجاری با افغانستان باید در رونق اقتصادی جدی گرفته شود Reviewed by Momizat on . دکتر سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی بعد از ظهر یکشنبه در نشست صمیمی با فعالان اقتصادی خراسان جنوبی در بخش های صنعت ،کشاورزی و گردشگر دکتر سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی بعد از ظهر یکشنبه در نشست صمیمی با فعالان اقتصادی خراسان جنوبی در بخش های صنعت ،کشاورزی و گردشگر Rating:
نشست دکتر جلیلی با فعالان اقتصادی خراسان جنوبی در بخش های صنعت ،کشاورزی و گردشگری

نقش مبادلات تجاری با افغانستان باید در رونق اقتصادی جدی گرفته شود

دکتر سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی بعد از ظهر یکشنبه در نشست صمیمی با فعالان اقتصادی خراسان جنوبی در بخش های صنعت ،کشاورزی و گردشگری اظهار کرد: خراسان جنوبی مؤلفه های غیر قابل انکاری برای پیشرفت دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر جلیلی، وی در این جلسه که در اتاق بازرگانی خراسان جنوبی برگزار شد گفت: در حوزه های مختلف تولیدی چون صنعت، کشاورزی و معدن باید تبیین درستی از وضع موجود داشته باشیم و با ترسیم شرایط مطلوب برای رسیدن به هدف برنامه ریزی کنیم.

وی با اشاره به اینکه وجود دانشگاه های متعدد در خراسان جنوبی در شناسایی و رفع موانع تولید بسیار مؤثر است، افزود: باید تصویر روشنی از وضعیت آینده تولید خراسان جنوبی داشته باشیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر ضرورت مشارکت مردم در اقتصاد، گفت: کار ویژه مهم دولت ها این است که با تدابیر و تصمیمات خود نه تنها مانع حرکت تولیدکنندگان به سمت وضع مطلوب نشود بلکه پشتیبان آن ها در این مسیر باشد.

جلیلی اظهار کرد: اگر آحاد مردم را در موضوعات اقتصادی مشارکت ندهیم نمی توانیم در عرصه تولید به نقطه مطلوب برسیم.

وی بیان کرد: با استفاده از ظرفیت های مهم خراسان جنوبی به ویژه در حوزه نیروی انسانی می توان گام های بزرگی برداشت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: تصمیماتی که برای یک صنف گرفته می شود نباید پشت اتاق دربسته و بدون شنیدن نظرات فعالان آن قشر اخذ شود چرا که در این صورت نخواهد توانست گره گشایی کند.

جلیلی افزود: سؤالی که باید به آن بیندیشیم این است که چگونه می توان از نعمت های فوق العاده برخی از شهرستان های خراسان جنوبی چون زغال سنگ طبس برای رشد و پیشرفت اقتصادی استفاده کرد.

وی با اشاره به ضرورت توجه به صنایع تبدیلی گفت: اگر از ظرفیت هم مرزی با افغانستان استفاده کنیم می توانیم بیش از صادرات غیرنفتی به اتحادیه اروپا با افغانستان مبادلات تجاری داشته باشیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: برخی کشورها با یک محصول خاص کل اقتصاد کشورشان را اداره می کنند در حالی که در خراسان جنوبی چندین محصول مهم وجود دارد.

جلیلی اظهار کرد: جلسات هم اندیشی فعالان اقتصادی باید مستمر ادامه یابد تا در نهایت به یک روح جمعی برسند.

انتهای مطلب

ارسال دیدگاه

معادله امنیتی *


© پایگـاه اطلاع رسانی دکتر سعید جلیلی 1393

طراحی سایت ف.ا ام البنین (س)
رفتن به بالا