معرفی کتاب آداب الصلاه حضرت امام خمینی(ره) و دعوت به مطالعه آن توسط جوانان انقلابی Reviewed by Momizat on . بخشی از سخنان دکتر جلیلی در جمع دانشجویان به مناسبت شروع ماه مبارک رمضان | اردیبهشت 98 معرفی کتاب "آداب الصلاة" حضرت امام خمینی(ره) و دعوت به مطالعه آن توسط جوا بخشی از سخنان دکتر جلیلی در جمع دانشجویان به مناسبت شروع ماه مبارک رمضان | اردیبهشت 98 معرفی کتاب "آداب الصلاة" حضرت امام خمینی(ره) و دعوت به مطالعه آن توسط جوا Rating:
بخشی از سخنان دکتر جلیلی در جمع دانشجویان به مناسبت شروع ماه مبارک رمضان

معرفی کتاب آداب الصلاه حضرت امام خمینی(ره) و دعوت به مطالعه آن توسط جوانان انقلابی

بخشی از سخنان دکتر جلیلی در جمع دانشجویان به مناسبت شروع ماه مبارک رمضان | اردیبهشت ۹۸

معرفی کتاب “آداب الصلاه” حضرت امام خمینی(ره) و دعوت به مطالعه آن توسط جوانان انقلابی

نسل جوان و انقلابی که امروز میخواهد در گام دوم انقلاب تاثیرگذار باشد هم باید ۲۱ جلد صحیفه نور امام(ره) را مطالعه کند که چگونگی شکل گیری و پیشرفت انقلاب و نظام اسلامی را دریابد و هم تاملی داشته باشد در ۶۰ سال حیات علمی و عرفانی ایشان و تالیف کتب مختلف قبل از شروع نهضت.

کتاب “آداب الصلاه” که امام(ره) علت تالیف آن را، عدم تناسب حال عامه مردم با کتاب “سرّ الصلاه” بیان کرده اند، به ما نشان میدهد که «قیام» ایشان حاصل یک عمر مجاهده و تربیت نفس در رعایت آداب «قیام نماز» است. هم چنانکه مبارزه موفق با استکبار نتیجه درک حکمت «تکبیره الاحرام» نماز است.

اگر ۲۱ جلد صحیفه نور مسیر مبارزه را برای مخاطب روشن میسازد، کتاب “آداب الصلاه” به جوان انقلابی زیر ساخت های فکری، معنوی و روحی این مبارزه را نشان میدهد. صحیفه نور ترجمان و شرح عملی و سیاسی کتابهای اخلاقی، عرفانی و فقهی امام(ره) است. استناد مکرر امام در کتاب «آداب الصلوه» به حدیث شریف «حبّ الدنیا رأس کل خطیئه»، همان توصیه اول ایشان به اولین رئیس جمهور در مراسم تنفیذ است.

ماه مبارک رمضان که مهمانی خداست، فرصتی است تا با تامل در این کتاب هم با آداب حضور در محضر کبریای الهی آشنا شد و هم پشتوانه های لازم و عمیق دین برای رفتار شایسته در گام دوم انقلاب را شناخت.

در ماه قرآن که قلب ها تشنه معارف قرآن است، امام(ره) به ما می آموزد که فهم عظمت قرآن به فهم حقیقت آن است که لازمه آن فهم عظمت و حقیقت «متکلم، مطالب، مقاصد، نتایج، نگاهبان، شارح و وقت ارسال» آن است. امام ضمن بیان شاخص های یک تفسیر مطلوب خود به تفسیر سوره های حمد، توحید و قدر میپردازد که در ماهی که مزین به شب های قدر است، تفسیر امام(ره) از سوره قدر در کنار سوره های توحید و حمد خواننده را به حقیقت شب قدر نزدیک میسازد.

انتهای مطلب

ارسال دیدگاه

معادله امنیتی *


© پایگـاه اطلاع رسانی دکتر سعید جلیلی 1393

طراحی سایت ف.ا ام البنین (س)
رفتن به بالا