لازمه اعتماد به جوانان ایرانی این است که با خرید کشتی کره ایی اشک کشتی ساز هرمزگانی در نیاید Reviewed by Momizat on .   دکتر سعید جلیلی عصر امروز جمعه 10 دی 1395 پس از دیدار و گفتگو با مردم روستاهای اطراف شهرستان میناب، در مسجد موسی بن جعفر(ع) این شهرستان سخنرانی کرد. به گ   دکتر سعید جلیلی عصر امروز جمعه 10 دی 1395 پس از دیدار و گفتگو با مردم روستاهای اطراف شهرستان میناب، در مسجد موسی بن جعفر(ع) این شهرستان سخنرانی کرد. به گ Rating:
حضور و سخنرانی دکتر جلیلی در میناب 95/10/10

لازمه اعتماد به جوانان ایرانی این است که با خرید کشتی کره ایی اشک کشتی ساز هرمزگانی در نیاید

 


دکتر سعید جلیلی عصر امروز جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵ پس از دیدار و گفتگو با مردم روستاهای اطراف شهرستان میناب، در مسجد موسی بن جعفر(ع) این شهرستان سخنرانی کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر سعید جلیلی، نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی در این سخنرانی اظهار داشت: در پنج سال اخیر دشمن هر آنچه که داشت در سوریه به کار برد اما ناموفق بود. رئیس جمهور امریکا هفته پیش گفت که در این یک سال تمام تلاش خود را انجام دادیم که سوریه را تسخیر کنیم اما نشد. چرا؟ او می گوید چون ایران نگذاشت. وی افزود: چون آنها در محاسباتشان شهر میناب را حساب نمی‌کنند، شهری که صدها کیلومتر با جبهه‌های نبرد دفاع مقدس فاصله دارد اما ۲۴۳ شهید را تقدیم کرده است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین اظهار داشت: دشمن با همه توان به منطقه غرب آسیا آمد تا ناامنی ایجاد کند و صراحتا هم می‌ گوید که هدف ما جمهوری اسلامی است. یک روز افغانستان را اشغال می کنند یک روز عراق را و یک روز داعش را درست می کنند. اکنون منطقه کانون نا امنی است اما در ایران امنیت کامل برقرار است؛ نه امنیت نسبی بلکه امنیت مثال زدنی. این حقیقت چشم خفاشان را کور می کند و او باید خاک به آفتاب بپاشد. فلذا فتنه درست می کند و حق و باطل را با هم قاطی می کند.
دکتر جلیلی با بیان این که سنت های الهی حقیقت است و تمام نمی‌شود، گفت: ما با اتکا بر همان اندیشه‌هایی که در دفاع مقدس موفق شدیم، می‌توانیم در اقتصاد صنعت و کشاورزی هم موفق شویم. وقتی به توانمندی های داخلی اتکا می شود، دیگر منتظر و نگران یک توافق نمی‌شویم که طرف مقابل با آن پایبند است یا نه؟
دکتر جلیلی افزود: اگر به جوانان مینابی که در جنگ حماسه آفرین بودند اعتماد شود حتما می توانند اقتصاد کشاورزی و آب همین منطقه را حل کنند. لازمه این اعتماد این است که با خرید کشتی از کره اشک کشتی‌ساز هرمزگانی در نیاید. نباید گفت توان جوان ایرانی در حد ساخت آبگوشت بزباش است این جفا به ملت است. این پوشاندن حقیقت است.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی همچنین گفت: هلند کشوری است که یک چهلم ایران وسعت دارد اما یک اقتصاد بزرگ کشاورزی در دنیا است. همین هرمزگان با چنین مردمان و توانی می‌تواند حتی موفقیت بیشتری داشته باشد.
دکتر جلیلی با بیان این که هر جا نقطه ضعفی است به دلیل دور شدن از تفکر انقلابی است، افزود: هرجا اختلاس و فساد و حقوق نجومی و اموال نجومی است یعنی از تفکر و اندیشه انقلاب اسلامی فاصله گرفته شده است.
این استاد دانشگاه بیان داشت: امیر المومنین می فرمایند: اخذ الله علی العلما الا یقاروا علی کظه الظالم و لا سغب المظلوم، خداوند از علما عهد گرفته است که در برابر شکم بارگی ستمگران و گرسنگی مظلومان بی تفاوت نباشیم. همه در برابر گرسنگی مظلومان و شکم بارگی مترفین مسئولیت دارند.
وی افزود: موفقیت‌ها نه در تعارف و حرف بلکه درعمل رقم می‌خورد، ان تنصروا الله ینصرکم، هرجا خدا را یاری کردید یاری شدید.
این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان اظهار داشت: این موجب تاسف است که امروز کشاورزان مینابی می‌گفتند محصولات کشاورزی آنها روی دستشان می‌ماند و مجبورند محصولاتشان را به ثمن بخس بفروشند. سال گذشته روسیه به‌دلیل تیرگی روابط با اتحادیه اروپا و ترکیه فقط ۱۱ میلیارد دلار واردات صیفی‌جات داشت اگر یک درصد این نیاز به منطقه میناب اختصاص می‌یافت، چه می‌شد؟ سهم ما چقدر بود؟ تقریبا هیچ!

انتهای مطلب

دیدگاه ها (۱)

ارسال دیدگاه

معادله امنیتی *


© پایگـاه اطلاع رسانی دکتر سعید جلیلی 1393

طراحی سایت ف.ا ام البنین (س)
رفتن به بالا