دشمن یا انتخاب ۴۰ ساله مردم ایران را بپذیرد یا آماده شکست های بیشتر باشد Reviewed by Momizat on . سعید جلیلی نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی در مراسم باشکوه راهپیمایی 22 بهمن قم گفت: امام عظیم‌الشأن ما 54 سال پیش از همین شهر مقدس قم بذری کاش سعید جلیلی نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی در مراسم باشکوه راهپیمایی 22 بهمن قم گفت: امام عظیم‌الشأن ما 54 سال پیش از همین شهر مقدس قم بذری کاش Rating:
سخنرانی دکتر جلیلی در راهپیمایی ۲۲ بهمن قم

دشمن یا انتخاب ۴۰ ساله مردم ایران را بپذیرد یا آماده شکست های بیشتر باشد

سعید جلیلی نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی در مراسم باشکوه راهپیمایی ۲۲ بهمن قم گفت: امام عظیم‌الشأن ما ۵۴ سال پیش از همین شهر مقدس قم بذری کاشت که اجابت دعوت خدا و پیامبر بود. این بذر ۳۹ سال پیش در چنین روزی به ثمر نشست و جوانه انقلاب اسلامی در چشم جهانیان ظاهر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر جلیلی، نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی افزود: این جوانه همان موسای انقلاب اسلامی بود که فرعونیان زمان می‌خواستند به دنیا نیاید. در زمستان ۵۶ کارتر و شاه ایران را جزیره ثبات منافع مستکبران نامیدند ولی یک سال بعد موسای انقلاب اسلامی در همان جا متولد شد.

وی افزود: انقلاب اسلامی «قالوا بلی» ملت ما به ربوبیت حق تعالی بود. إِنَّ الَّذِینَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا. به همین خاطر از همان روزهای اول انقلاب، قدرت‌هایی که برای جهان کوس “انا ربکم الاعلی” می‌زدند، در برابر انقلاب ایستادند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: شیاطین بزرگ و کوچک ایستادند تا مناسبات الهی در این سرزمین شکل نگیرد. این هم یک امر غیرمنتظره‌ای نبود. ومَا أَرْسَلْنَا مِنْ قَبْلِکَ مِنْ رَسُولٍ وَ َا نَبِیٍّ إِلَّا إِذَا تَمَنَّى أَلْقَى الشَّیْطَانُ فِی أُمْنِیَّتِهِ. هر پیامبر بزرگی که حرکتی را راه انداخت، شیاطین در برابر او ایستادند و مانع ایجاد کردند. أ

جلیلی تصریح کرد: اولین ویژگی انقلاب اسلامی این بود که حرکتی از جنس حرکت پیامبران بود و اگر امام بزرگوار ما آمریکا را «شیطان بزرگ» نامید، به این دلیل بود که تمام تلاش این قدرت استکباری این است که بشریت و مسیر پیشرفت آن را به سمت شرارت بکشاند.

وی گفت: تقابل آمریکا با انقلاب اسلامی از این منظر است که آنها می‌گویند این ما هستیم که باید تعیین بکنیم چه نوع مناسبات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی در جهان شکل بگیرد و این ماهیت استکبار است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: دشمن از ایران نگران است زیرا با انقلابی مواجه شده که باطل السحر قدرت آنها است. آنها می‌فهمند که انقلاب اسلامی در حال تبدیل شدن به الگو برای دیگر ملتهاست و محصور در یک سرزمین نیست.

جلیلی تاکید کرد: ویژگی دوم انقلاب اسلامی که دشمن را نگران کرده این است که جهانی است و اگر یک ملتی بتواند چنین اندیشه‌ای را بسط بدهد، خطر بزرگی مستکبران را تهدید می کند و دیگر رژیم صهیونیستی نمی‌تواند هر غلطی بکند. دوران بزن و در رو تمام شده و هواپیمای آنها اگر بخواهد تجاوز بکند، ملت‌ها با اعتماد به نفسی که پیدا کرده‌اند اجازه نمی‌دهند. این قدرت انقلاب اسلامی است که امروز الهام‌بخش ملت‌های منطقه است.

وی گفت: در همه این سالها هرچه در توان داشتند علیه انقلاب اسلامی به کار بستند اما موفق نشدند و امروز می‌بینند که این انقلاب فقط یک حرکت ملی نیست بلکه یک حرکت تمدنی است و الگوی غرب را به چالش کشیده است.

وی افزود: آنها می‌بینند امروز جمهوری اسلامی ایران توانسته مبتنی بر آموزه‌های دینی الگویی از مردم‌سالاری دینی را نشان بدهد که برای کشورهای جهان الگو شده و هر کشوری که از ساز و کارهای مردم‌سالاری دورتر است، متحد آمریکا است و ابایی ندارند که حتی با او رقص شمشیر بکنند!

جلیلی ادامه داد: مستکبران بدانند یا باید این انتخاب چهل ساله ملت ایران را بپذیرند و یا باید برای پذیرش شکست‌های بیشتر آماده باشند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: آنها می‌بینند که انقلاب اسلامی توقف ندارد و هر نسلی با تمام قوت جلو می‌رود و این را به نسل دیگر می‌سپارد. آنها تمام تلاش خودشان را کردند تا نسل انقلاب اسلامی تکثیر نشود اما در دهه نود جوانانی برومند همچون شهید حججی‌ها بروز و ظهور پیدا می‌کنند که تمام نقشه‌های آنها را ناکام می‌گذارند.

وی تاکید کرد: آنها می‌فهمند جنس این قدرت از جنس مارکسیسم و شوروی و اینها نیست که اجْتُثَّتْ مِنْ فَوْقِ الْأَرْضِ مَا لَهَا مِنْ قَرَارٍ. اینها می‌فهمند که یک شجره طیبه‌ای شکل گرفته است که أَصْلُهَا ثَابِتٌ وَ فَرْعُهَا فِی السَّمَاءِ. این تازه از نتایج سحر است. تُؤْتِی أُکُلَهَا کُلَّ حِینٍ بِإِذْنِ رَبِّهَا.

وی افزود: امروز یکی از شگردهای آنها علیه انقلاب اسلامی این است که با تمام توان موفقیت‌های انقلاب را بپوشانند و القای یأس و ناامیدی بکنند. تمام بوق‌های استکباری و برخی از مزدوران آنها امروز چنین بیان می‌کنند که جمهوری اسلامی ناکارآمد است! اگر جمهوری اسلامی ناکارآمد است، چرا شما تمام توان خودتان را برای مهار ایران گذاشته‌اید؟

جلیلی گفت: اگر روزی امام خمینی (ره) از همین شهر قم علیه آنها قیام کرد، از سطحی شروع کرد که شما حق ندارید علیه ایران کاپیتولاسیون اعمال کنید اما امروز بعد از ۵۰ سال درگیری و چالش ایران با امریکا دیگر بر سر حداقلها نیست، بر سر قله‌ها است. امروز دغدغه امریکا این است که چرا جمهوری اسلامی ایران فلان فناوری پیشرفته را دارد؟

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ایام فاطمیه اظهار داشت: ویژگی دیگر انقلاب اسلامی ریشه‌های عمیق دینی آن است. آن بانوی بزرگوار در مسجد مدینه فرمود: «جعل الله الجهاد عزاً للاسلام» امثال حججی‌ها این را با همه وجود درک و عمل کردند و آن عزت را برای خودشان و ملت ما به ارمغان آوردند.

وی افزد: در سفر دو سه روز پیش به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه ‌دیدم که طلاب جوان از همین شهر مقدس قم آمده‌اند و بر اساس آموزه‌های فاطمی در مناطق زلزله‌زده که تقریباً اکثریت آنها برادران و خواهران اهل سنت ما هستند، دارند به مردم خدمت می‌کنند. چرا؟ چون می‌دانند که حضرت زهرا سلام الله علیها فرمود: «جعل الله العدل تنسیقاً للقلوب» چنین آموزه هایی است که یک همبستگی در ملت ایجاد می کند.

جلیلی خاطرنشان کرد: دشمنان می‌دانند ملتی که این آموزه فاطمی که «جعل الله الامر بالمعروف مصلحت للعامه» را مبنای کار خودش قرار می‌دهد، سایه به سایه حرکت انقلاب خودش را دنبال می‌کند. چنین ملتی نمی‌تواند بی‌تفاوت بنشیند و هر جایی که نکته مثبتی ببیند، به آن کمک می‌کند. ولو از سوی کسانی که رقیب او باشند یا نگاه سیاسی متفاوتی داشته باشند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: بر اساس چنین نگاهی اگر کار صحیحی انجام شود وظیفه همه است که کمک بکنند و اگر جایی کاری نقصی داشت وظیفه همه است که متذکر بشوند و آن نقص را اصلاح بکنند.

وی تاکید کرد: در نظام اسلامی نظام و مردم همه با هم هستند و فرق مردم‌سالاری دینی با الگوهای غربی در همین است که آن جا یک کسی می‌آید یک رأی می‌دهد و می‌رود ولی این جا کسی می‌آید رأی می‌دهد و بعد از آن چهار فرزندش را با افتخار تقدیم اسلام می کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با هشدار نسبت به «فتنه زرد» گفت: بر این اساس می‌خواهند موضوعات موهوم، کاذب، غلط و یا حداقل فرعی را به جای موضوعات اصلی قرار بدهند تا موفقیت‌هایی که در پرتو تکفر انقلابی برای کشور ایجاد شده را بپوشانند.

جلیلی ادامه داد: در همین مناطق زلزله‌زده کرمانشاه همان کسانی که یک روز بازی دراز را آزاد کردند امروز به کمک مردم زلزله زده رفتنه اند و دارند آنجا را آباد می کنند و هر ۲۷ روز یک واحد مسکونی جدید به زلزله زدگان ارائه می کنند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: باید هم نقاط مثبت و قوت‌های خودمان را خوب بشناسیم تا با اتکا به آنها این راه را ادامه بدهیم و هم نقطه ضعف‌های واقعی را بشناسیم تا آنها را برطرف بکنیم و نگذاریم که مانع رشد این انقلاب بشوند.

وی تصریح کرد: اگر ظرفیت رسانه‌ای و نرم‌افزاری ما نتواند نقش خود را به خوبی ایفا بکند، اختلال و اختلاس در منابع نرم‌افزاری نیز به همان نسبت که ظرفیت اقتصادی و پولی و مالی کشور دچار اشکال بشود، ضرر دارد.

جلیلی گفت: حرکت بزرگی را که امام (ره) عزیز ما با کمک مردم برمبنای ولایت فقیه آغاز کرد، امروز تغذیه و پشتیبانی آن برمبنای آموزه‌های اسلام ناب رسالت بزرگ حوزه‌های علمیه است.

انتهای مطلب

ارسال دیدگاه

معادله امنیتی *


© پایگـاه اطلاع رسانی دکتر سعید جلیلی 1393

طراحی سایت ف.ا ام البنین (س)
رفتن به بالا