فتنه یعنی ایجاد بهانه برای حمله به اصل نظام Reviewed by Momizat on . سعید جلیلی در جمع مردم هرمزگان گفت: در فتنه حتی اگر یک طرف امیرالمومنین علیه السلام باشد، قرآن را سرنیزه می کنند تا فضا را غبارآلود و در دل ها تردید ایجاد کنند؛ سعید جلیلی در جمع مردم هرمزگان گفت: در فتنه حتی اگر یک طرف امیرالمومنین علیه السلام باشد، قرآن را سرنیزه می کنند تا فضا را غبارآلود و در دل ها تردید ایجاد کنند؛ Rating:
سخنرانی دکتر جلیلی در همایش انقلابیون جوان در بندرعباس 95/10/9

فتنه یعنی ایجاد بهانه برای حمله به اصل نظام

سعید جلیلی در جمع مردم هرمزگان گفت: در فتنه حتی اگر یک طرف امیرالمومنین علیه السلام باشد، قرآن را سرنیزه می کنند تا فضا را غبارآلود و در دل ها تردید ایجاد کنند؛ حتی اگر سپاه امیرالمومنین پشت خیمه های دشمن رسیده باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر جلیلی، نماینده مقام معظم رهبری که به مناسبت یوم الله ۹ دی در بندرعباس حاضر شده بود، گفت: ۹ دی یعنی « فَأَمَّا الزَّبَدُ فَیَذْهَبُ جُفَاءً وَأَمَّا مَا یَنْفَعُ النَّاسَ فَیَمْکُثُ فِی الْأَرْضِ کَذَلِکَ یَضْرِبُ اللَّهُ الْأَمْثَالَ » یعنی منافع واقعی مردم در نهایت از زیر کف ها و کف زدن ها و هیاهوها آشکار می شود و نجات می یابد و ماندگار می شود.

وی افزود: در تاریخ ۹ دی های زیادی داشته ایم. ۱۳ آبان هم خود یک ۹ دی است. روی که با پشتیبانی فراگیر مردمی، آمریکا مبهوت شد و پایگاه توطئه اش تعطیل شد. ۹ دی روز تبدیل شدن هزینه ها به فایده و تبدیل شدن تهدیدها به فرصت است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه «حافظه تاریخی ملت» سرمایه بزرگی است، گفت: اگر دشمن نمی تواند کوچکترین تعرضی به ملت ما داشته باشد و اگر امروز دشمن در سوریه فریاد استیصال سر می دهد، به دلیل آن است که الگوی کربلای ۴ و۵ در حافظه تاریخی ملت ما باقی مانده است.
وی افزود: اگر امام(ره) فرمودند ما در جنگ دوستان و دشمنان خود را شناختیم، در فتنه ۸۸ نیز ارتباط برخی چهره های ظاهر الصلاح با دشمن بیرون را شناختیم. فتنه یعنی ایجاد بهانه برای حمله به اصل نظام. روزی انتخابات بهانه است، روزی هسته ای. هدف تضعیف توانمندی های نظام است.

جلیلی ادامه داد: کرسنت توافقی است که در زمان انعقاد آن هم مخالفانی داشته است. آقای روحانی که آن زمان دبیر شورای عالی امنیت ملی بودند، در نامه ای این موضوع را خلاف منافع ملی عنوان کرده بود. کسانی که در آن زمان دست اندرکار موضوع کرسنت بودند، دوباره سر کار آمده اند و یک خسارات چندین میلیارد دلاری را به کشور تحمیل شده است. “کرسنت” یک موضوع ملی است که با موضوعاتی همچون “کنسرت” نباید به حاشیه برود.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی هم چنین در پاسخ به سوالی درباره اعلام موجودیت جبهه مردمی انقلاب اسلامی گفت: من هم این خبر را از رسانه ها شنیدم. آن چیزی که اهمیت دارد این است که کسانی که یک نگاه مشترک مبتنی بر تفکر انقلابی دارند، حتما هم افزایی آنها اهمیت دارد. هر چقدر این نگاه هم افزا شود، موجب تقویت این نگاه می شود. مهمترین اصل در این موضوع این است که “وحدت گفتمانی” ایجاد کنیم.
جلیلی افزود: این که افرادی در راستای هم افزایی کار کنند خوب است اما بر اساس چه گفتمانی؟ شاخص هم در این هم افزایی مقام معظم رهبری هستند؛ ما باید بررسی کنیم به چه میزانی توانسته ایم با این شاخصه ها منطبق باشیم. در این چارچوب هر جریان و گروهی، چه ۱۰ نفر چه ۱۲ نفر که بتوانند به این هم افزایی کمک کنند، مفید خواهد بود.

وی در پاسخ به سوالی درباره وحدت اصولگرایان نیز اعلام کرد: اگر عناوین مهمی مانند جمهوری اسلامی از محتوا خالی باشد، دشمن با آن مشکلی ندارد. تفکر انقلابی یک اسم و یا یک تابلو نیست. یک “محتوا و حقیقت” است؛ این تفکر هم در حصر شخص، گروه و یا حزبی نیست و مبنایش باید جذب حداکثری باشد.
جلیلی در پایان خاطرنشان کرد: قرار نیست “وحدت قبیلگی” باشد، قرار ما این است که “وحدت گفتمانی” باشد. در وحدت گفتمانی مسائلی مانند نسبت با جریان اشرافیت، عدالت اجتماعی، مبارزه با امریکا، مقاومت، رسیدگی به محرومان ، توزیع عادلانه فرصت ها مورد سوال و بررسی قرار می گیرد. اگر نگاه ما شکلی باشد و به محتوا توجه نکتیم، هر عنوانی به تنهایی مشکل را حل نخواهد کرد

انتهای مطلب

دیدگاه ها (۲)

 • امیرحسین

  سلام
  این حرفها رو برای برادران خبرگزاری فارس هم گذاشتم.
  دو ایراد عمده به این به اصطلاح جبهه وارده.
  ۱٫ وحدت شون مبنای گفتمانی نداره. آقای جلیلی هم این رو گفتند. یعنی این به اصطلاح جبهه از کنار هم گذاشتن یه عده آدم بی ربط به هم در مقام اندیشه و گفتمان شکل گرفته. لذا وحدت شون ماهوی نیست، شکلی است. عموما نیز وحدت شکلی توسط مردم رد شده است. لذا لیبل «شرکت سهامی» اگرچه کمی زننده است ولی متاسفانه بر این جمع صدق می کند.
  ۲٫ مردمی نیست. جبهه ای مردمی است که مردم آن انتخاب کرده باشند. در مثال ما توده های امت حزب الله. اگر توده های امت حزب الله انتخاب کرده باشند می شود مردمی و انقلابی.

  مدلی که بتونه این دوتاشرط رو عملی کنه زیاده، ولی دم دستی ترینش که رفقای ما هم براش ایده دارن راه افتادن یه حزب مردمیه به معنای واقعی کلمه است. ابتنائش هم بر مساجده. مفصلا توضیح داره. نزدیک دوساله داره برنامه ریزی میشه.
  یاعلی

  پاسخ
  • سید محمد

   سلامٌ علیکم برادر عزیز . از نظر بنده یاران و برادرانمان در جبهه انقلابی پایداری ، نه تنها یک اخوت دیرینه دارند بلکه می توان گفت حتی اگر اختلاف نظر و سلیقه ای هم اگر باشد آن را فورا با یک فقیه مجاهد در میان میگذارند و رأی نهایی آن فقیه برایشان ملاک قرار می گیرد کما اینکه ما در تمامی بدنه های جبهه پایداری در استان ها چنین چیزی را می بینیم . اگر این جبهه مردمی نیست چرا اقدام به تشکیل نموده است ؟ ان شاءاللّه که تمامی مومنین انقلابی از جناب دکتر جلیلی حمایت به عمل آورند . و ما توفیقی الا بالله

   پاسخ

ارسال دیدگاه

معادله امنیتی *


© پایگـاه اطلاع رسانی دکتر سعید جلیلی 1393

طراحی سایت ف.ا ام البنین (س)
رفتن به بالا