ضعف‌های ما در مدیریت شهری غلبه سخت افزار بر نرم افزار است Reviewed by Momizat on . دکتر سعید سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی، عصر امروز در جلسات تخصصی «دولت سایه در مشهد»  که با موضوع مدیریت شهری در پژوهشکده ثامن برگ دکتر سعید سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی، عصر امروز در جلسات تخصصی «دولت سایه در مشهد»  که با موضوع مدیریت شهری در پژوهشکده ثامن برگ Rating:
حضور و سخنرانی دکتر جلیلی در جلسه تخصصی «دولت سایه در مشهد» با موضوع مدیریت شهری

ضعف‌های ما در مدیریت شهری غلبه سخت افزار بر نرم افزار است

دکتر سعید سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی، عصر امروز در جلسات تخصصی «دولت سایه در مشهد»  که با موضوع مدیریت شهری در پژوهشکده ثامن برگزار شد، شرکت کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکترجلیلی، وی در این جلسه که در پژوهشکده ثامن برگزار شد، با اشاره به‌سودمندی فعالیت‌های این پژوهشکده؛ گفت: پژوهشکده ثامن کمک می‌کند تا افراد نگاه تماشاگرانه نسبت به‌مسائل اطراف خود نداشته باشند و نقاط قوت و ضعف را در این خصوص بشناسند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به‌اینکه اگر بخواهیم روند کشور روز به‌روز به آرمان‌ها نزدیک شود، باید نکاتی را به‌دستگاه‌های اجرایی متذکر شویم؛ ادامه داد: این جلسات می‌تواند سبب رفع نقاط ضعف دستگاه‌ها باشد، چراکه به «گفت‌وگو» که امروزه در جامعه کمتر انجام می‌شود و نبود آن یکی از معضلات کشور است، توجه ویژه‌ای دارد.

وی اضافه کرد: همه مسؤولان و دستگاه‌ها از شهرداری گرفته تا آستان قدس بی‌تردید مشکلاتی دارند و این مشکلات از طریق گفت‌وگو رفع می‌شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به‌اینکه دولت در سایه گفتمان فعالیت نمی‌کند؛ متذکر شد: در این دولت، هر کدام از ما بتوانیم در حد توان خود تاثیرگذار باشیم، می‌توانیم در روند کشور مفید واقع شویم.

وی با اشاره به اهمیت مدیریت شهری بیان کرد: در مدیریت شهری مهم استفاده از فرصت‌ها است، ضعف‌های ما در مدیریت شهری غلبه سخت افزار بر نرم افزار است؛ چنانچه در شهر کار ساخت‌وساز را با شیوه مدرنی را انجام دهید که به زیرساخت‌های شهر لطمه وارد کند، صحیح نیست و مثابه بمباران هسته‌ای است، چرا که زیرساخت‌ها از بین می‌رود و جبران نمی‌شود.

جلیلی اظهار کرد: اگر بتوان در مدیریت شهری راهگشایی کرد و به یک فهم درست و پارادایم صحیح رسید، به‌ تمدن اسلامی می‌رسیم و این مختص شهر مشهد نیست، در دیگر شهرها نیز می‌توان به آن دست پیدا کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اغواگر بودن پیشرفت؛ مطرح کرد: می‌توان با فکر و پیوند با مرکز پژوهش‌ها و دانشگاه‌ها خلل ایجاد شده در ارائه خدمات که لازمه زندگی است، را از بین برد.

وی متذکر شد: موضوع مدیریت شهری که در مشهد در حال انجام است می‌تواند به کل کشور تعمیم داده شود.

جلیلی با بیان اینکه بودجه عمرانی ۶ کلان شهر از بودجه کل کشور بیشتر است؛ اظهار کرد: باید نگاه‌ها به سمتی برود که این بودجه صحیح‌تر استفاده شود تا بتوانیم در بافت‌های جدید نمودها و تفاوت‌های فرهنگی خود را با سایر کشورها نشان دهیم که این هدف با غلبه نرم‌افزار بر سخت‌افزار امکان‌پذیر است .

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: با شناخت تهدیدها و تبدیل کردن آنها به‌فرصت می‌توان به پیشرفت و ارائه خدمات بهتر و رفاه بیشتر رسید و اینجاست که کانون‌های فکر باید وارد عمل شوند و با افرادی که در زمینه فرهنگی توانمندی دارند، به ابتکار و خلاقیت برسند.

انتهای مطلب

ارسال دیدگاه

معادله امنیتی *


© پایگـاه اطلاع رسانی دکتر سعید جلیلی 1393

طراحی سایت ف.ا ام البنین (س)
رفتن به بالا