سفر دکتر جلیلی به استان خوزستان(۳) Reviewed by Momizat on . منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، برنامه سوم سفر دکتر جلیلی به استان خوزستان عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر امروز در ادامه سفر خود به استان خوزستان با حضور در منطقه و منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، برنامه سوم سفر دکتر جلیلی به استان خوزستان عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر امروز در ادامه سفر خود به استان خوزستان با حضور در منطقه و Rating:
منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، برنامه سوم سفر دکتر جلیلی به استان خوزستان

سفر دکتر جلیلی به استان خوزستان(۳)

منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، برنامه سوم سفر دکتر جلیلی به استان خوزستان

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر امروز در ادامه سفر خود به استان خوزستان با حضور در منطقه ویژه اقتصادی این استان، از مجتمع پتروشیمی بندر امام خمینی(ره) و پتروشیمی فجر بازدید کرد.

دکتر جلیلی پس از بازدید میدانی از این دو مجموعه نکاتی را مطرح کرد.

عضو شورای راهبردی سیاست خارجی کشور تصریح کرد: با توجه به اینکه برخورداری از منابع غنی نفت و گاز از جمله مزیت های نسبی کشور محسوب میشود، با توجه ویژه به پتروشیمی میتوان در دو زمینه ارزآوری و اشتغال گام های موثر و مهمی را برداشت.

نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی افزود: اینکه کارشناسان صنایع پایین دستی پتروشیمی مدعی هستند هر یک میلیون تن مواد پتروشیمی ظرفیت ایجاد اشتغال تا ۲۰۰ هزار نفر را دارد، نشان میدهد کشور ما میتواند با رونق تولید در این بخش، اشتغال گسترده ای را ایجاد نماید.

وی خاطرنشان کرد: میبایست زمینه مشارکت مردم در تامین مالی پروژه های پایین دستی و بالادستی پتروشیمی را فراهم کرد.

شهیدی نیا، مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در دیدار با دکتر جلیلی اظهار داشت: ظرفیت تولید سالانه محصولات پتروشیمی کشور امروز نزدیک به ۶۶میلیون تُن است که این آمار در مقایسه با پیش از انقلاب اسلامی، ۶۰ برابر شده است.

مهندس شهیدی نیا یادآور شد: طبق برنامه قرار است این میزان در سال ۱۴۰۴ به ۱۳۰ میلیون تن افزایش یابد.

انتهای مطلب

ارسال دیدگاه

معادله امنیتی *


© پایگـاه اطلاع رسانی دکتر سعید جلیلی 1393

طراحی سایت ف.ا ام البنین (س)
رفتن به بالا