سخنرانی دکتر جلیلی در نشست تبیین ابعاد سیاسی و فرهنگی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در جمع فعالان فرهنگی سیاسی بیرجند Reviewed by Momizat on . دکتر سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی ضمن شرکت در نشست تبیین ابعاد سیاسی و فرهنگی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، به ایراد سخنرانی پرداخت دکتر سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی ضمن شرکت در نشست تبیین ابعاد سیاسی و فرهنگی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، به ایراد سخنرانی پرداخت Rating:

سخنرانی دکتر جلیلی در نشست تبیین ابعاد سیاسی و فرهنگی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در جمع فعالان فرهنگی سیاسی بیرجند

دکتر سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی ضمن شرکت در نشست تبیین ابعاد سیاسی و فرهنگی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، به ایراد سخنرانی پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر جلیلی، وی در این جلسه که در محل دفتر نماینده ولی فقیه خراسان جنوبی برگزار شد، گفت: در قلب راکتورها بتون ریختید و مواد حاصل از ۱۰ سال کار را از کشور خارج کردید ولی دشمن به صراحت زیر توافق زد. اکنون کسی نمی گوید معذرت خواهی کنید، میگویند این اشتباه را تکرار نکنید و دوباره نگویید اگر “گلابی” و “هلو” نیامد “لولو” می خواهد بیاید.

وی افزود: برخی اذعان داشتند اگر برجام نشود ممکن است تهدید و فشار بشود، اما نه آن طمع مبنای درست داشته است و نه نگرانی درست بود. چه کسی می خواهد دوباره هزینه های سنگینی بدهیم؟! و یک روز از هوای یک هلو حالا از ترس یک لولو باید هزینه بدهیم که هر ۲ توهم هستند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با ذکر برخی از خباثت های دشمنان علیه جمهوری اسلامی در سالهای پس از انقلاب گفت: مگر دشمنان کاری علیه ما می توانستند انجام بدهند که دریغ کرده باشند؟ هر آنچه توانستند انجام دادند و اگر چیزی را انجام ندادند نتوانسته اند. تمام تلاششان این است که به عنوان مثال نمی گذارند نفت خود را بفروشیم. آیا این تهدید است؟ باید این تهدید را تبدیل به فرصت کرد. ما می توانیم کشور را با همین توانمندی های اقتصادی تبدیل به قدرت کنیم تا این قدرت تبدیل به قطب صنعت نفت شود.

دکتر جلیلی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درباره عدم اعتماد به آمریکا افزود: امروز همه دم از عدم اعتماد به آمریکا می زنند اما برای رسیدن به این مهم شما هزینه داده اید و کار مهم آن است که در زمان خودش انجام شود. اگر در زمان خودش نباشد ممکن است هزینه های زیادی بدهیم.

 

انتهای مطلب

ارسال دیدگاه

معادله امنیتی *


© پایگـاه اطلاع رسانی دکتر سعید جلیلی 1393

طراحی سایت ف.ا ام البنین (س)
رفتن به بالا