دیدار دکتر جلیلی با فعالان حوزه صنایع لوازم خانگی کشور و مدیران عامل شرکت‌های تولیدکنندۀ این حوزه Reviewed by Momizat on . دکتر سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با فعالان حوزه صنایع لوازم خانگی کشور و مدیران عامل شرکت‌های تولیدکنندۀ این حوزه دیدار کرد. به گ دکتر سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با فعالان حوزه صنایع لوازم خانگی کشور و مدیران عامل شرکت‌های تولیدکنندۀ این حوزه دیدار کرد. به گ Rating:

دیدار دکتر جلیلی با فعالان حوزه صنایع لوازم خانگی کشور و مدیران عامل شرکت‌های تولیدکنندۀ این حوزه

دکتر سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با فعالان حوزه صنایع لوازم خانگی کشور و مدیران عامل شرکت‌های تولیدکنندۀ این حوزه دیدار کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر جلیلی، وی در این جلسه بر لزوم ایجاد سازوکارهای نوین در عرصه اقتصاد کشور برای موفقیت در جنگ اقتصادی تاکید کرد.
دکتر جلیلی اضافه کرد: نیازمند اصلاح نرم‌افزارهایی هستیم که محدودیت‌ها را از دست‌وپای اقتصاد کشور باز کند و برای نیل به این مقصود، اصلاح مناسبات اداری حاکم بر کشور ضروریست.
ایشان نقص در فضای اقتصادی کشور را منحصر به حوزه دولتی ندانسته و اظهار داشت: ایرادات موجود در بخش دولتی کم‌وبیش گریبانگیر بخش خصوصی نیز هست و این بخش از چابکی لازم برای استفاده از فرصت‌ها بهره‌مند نیست.
در این جلسه همچنین، ظرفیت‌های تولید داخلی در زمینۀ محصولات مختلف در مقایسه با تقاضای موجود در کشور مورد بررسی قرار گرفت.
فعالان صنعت لوازم خانگی تاکید کردند با توجه به کیفیت، تنوع و پیشرفت داخلی در این حوزه، با حمایت از تولید داخلی امکان تامین نیازهای کشور وجود دارد.
به گفته مدیران شرکت‌های تولیدکننده داخلی، تصمیم‌گیری در پشت درهای بسته و بدون مشورت با صنعت گران و همچنین عدم ثبات در تصمیمات اخذ شده، مانع اصلی برنامه‌ریزی برای تولیدکننده داخلی شده است.
ایجاد «ستاد صادرات» در کشور، یکی از راهکارهای عملیاتی برای ایجاد پویایی در این صنعت و سایر صنایع است و لازم است نمایندگان دستگاه‌های مختلف در این ستاد حضور داشته باشند.
فرهنگ‌سازی و جهت‌دهی به ذائقه مردم برای گرایش به کالاهای تولید داخل و عدم مصرف کالای خارجی از جمله نیازمندی‌های رشد صنعت لوازم خانگی است.

انتهای مطلب

ارسال دیدگاه

معادله امنیتی *


© پایگـاه اطلاع رسانی دکتر سعید جلیلی 1393

طراحی سایت ف.ا ام البنین (س)
رفتن به بالا