دشمن از درک و مقابله با این نرم افزار عاجز است Reviewed by Momizat on .   سی و هفتمین نشست شنبه‌های انقلاب با عنوان «چهل سال توطئه و چهل سال مقاومت» و با هدف تبیین توطئه‌های چهل ساله استکبار جهانی علیه انقلاب اسلامی، صبح امروز   سی و هفتمین نشست شنبه‌های انقلاب با عنوان «چهل سال توطئه و چهل سال مقاومت» و با هدف تبیین توطئه‌های چهل ساله استکبار جهانی علیه انقلاب اسلامی، صبح امروز Rating:
سخنرانی دکتر جلیلی در همایش «چهل سال توطئه و چهل سال مقاومت»

دشمن از درک و مقابله با این نرم افزار عاجز است

 

سی و هفتمین نشست شنبه‌های انقلاب با عنوان «چهل سال توطئه و چهل سال مقاومت» و با هدف تبیین توطئه‌های چهل ساله استکبار جهانی علیه انقلاب اسلامی، صبح امروز روز در محل سالن اجتماعات ساختمان پیامبر اعظم (ص) دانشگاه عالی دفاع ملی برگزار شد.

نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی نیز ضمن حضور در دانشگاه دفاع ملی به ایراد سخنرانی در این نشست پرداخت.

دکتر در جلیلی در این جلسه گفت: براساس آیات قرآن کریم هر حرکت الهی و مبتنی بر حقی که در جهان صورت گیرد با مقابله شیاطین همراه خواهد شد که در برابر انقلاب اسلامی نیز تمام انواع توطئه‌ها به کار گرفته شد، به طوری که خود دشمنان بار‌ها گفتند که هر کاری علیه جمهوری اسلامی می‌توانستیم انجام دادیم و اینطور نبود که مضایقه کرده باشند، اما در عین حال خودشان اعتراف می‌کنند که به نتیجه نرسیدیم.

وی افزود: دشمن به این نتیجه رسیده است که انقلاب اسلامی با دیگر انقلاب‌ها متفاوت است و توانایی حفظ خود را دارد و به علاوه قادر به تکثیر خود نیز هست.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه تمدن غرب قریب ۵ قرن است که ایجاد شده است و توانسته موفقیت‌هایی در عرصه‌های صنعتی، علمی و اقتصادی براساس مبانی و پارادایم خود کسب کند، گفت: غربی‌ها براساس نظریات خود مناسباتی را در جهان ایجاد کرده اند و امتیازاتی را نیز برای خود لحاظ کرده اند و هر تحول و انقلابی نیز ایجاد شود برای حفظ پارادایم خود با آن مقابله می‌کنند تا آن را منهدم کنند.

وی اضافه کرد: غرب در زمان انقلاب مشروطه و ملی شدن نفت تحولات ایران را منحرف و خاموش کرد و معتقد بود انقلاب اسلامی را نیز خاموش خواهد کرد، اما چرا توطئه‌های آنان پاسخگو نبود و امروز چه می‌شود که شش قدرت بزرگ دنیا می‌آیند و با ما می‌نشینند که گفتگو کنند ما چرا چند هزار سانترفیوژ داریم؟ خود آن‌ها که چندین برابر سانتریفیوژ دارند؛ پس موضوع اصلی تعداد سانتریفیوژ‌های ما نیست.

دبیرسابق شورایعالی امنیت ملی ادامه داد: در همین منطقه و در بیداری اسلامی حرکت‌هایی شکل گرفت، اما دشمن جلوی آن‌ها را گرفت، اما چرا نتوانستند جلوی جمهوری اسلامی را بگیرند؟

جلیلی گفت: چه چیزی دشمن را در تجربه چهل ساله که ناکامی‌های مختلف را داشته است، به مسیر دیگر می‌برد؟ دشمن چه هدف دیگری را دنبال خواهد کرد؟ دشمن همیشه از یک مسیر نخواهد رفت زیرا آنان در دفاع مقدس فهمیدند که مسیر نظامی علیه ایران کارایی ندارد.

نماینده رهبرانقلاب با اشاره به اینکه دشمن انتظار شش ماهه و دو ساله برای سرنگونی انقلاب اسلامی داشته است، اما امروز چهل سال از عمر انقلاب گذشته است و آن چیزی که رمز موفقیت انقلاب اسلامی در مقاومت و تکثیر بود، نرم افزار انقلاب اسلامی است که دشمن فهمیده از درک و مقابله با آن عاجز است.

وی با اشاره به اینکه نقطه قوت انقلاب اسلامی در این است که علاوه بر رد نظریات غربی‌ها به اثبات عوامل نفی نیز می‌پردازد، تصریح کرد: اگر فردی در داخل آمد تا چارچوب‌های محاسباتی انقلاب اسلامی را به چالش بکشد، همان کاری را کرده است که دشمن می‌خواهد.

جلیلی با بیان اینکه نرم افزار انقلاب اسلامی این بود که رویکرد «حَسْبُنَا مَا وَجَدْنَا» را تغییر داد و به «حسبنا الله» تبدیل کرد، گفت: زمانی که الگوی انقلاب اسلامی تکثیر می‌شود، پیروزی‌های صهیونیست‌ها تبدیل به شکست‌های ۳۳ روزه و ۲۲ روزه می‌شود.

عضو شورای راهبردی سیاست خارجی کشور ادامه داد: دشمن نمی‌خواهد انقلاب اسلامی، تبدیل به یک مدل شود، برای همین تمام توان خود را به کار گرفته است و یک روز اسلامیت نظام را هدف قرار می‌دهد و یک روز با طراحی فتنه ۸۸، جمهوریت نظام را مورد چالش قرار می‌دهد.

وی با طرح این سوال که چه چیزی دشمن را در مسیر اخلال در نرم افزار جمهوری اسلامی موفق می‌کند؟، گفت: اسلام آمریکایی می‌تواند موجب انصراف از مبارزه یا انحراف در مبارزه در کشور شود.

جلیلی با اشاره به اینکه دشمن امروز به دنبال پوشاندن دستاورد‌ها و موفقیت‌های انقلاب اسلامی گفت: دشمن زمانی که از حربه‌های مهار و براندازی خود نتوانست سودی ببرد، به دنبال پوشاندن و حداقلی کردن دستاورد‌های و موفقیت‌های نظام است تا مانع الگو شدن و تکثیر شود.

این استاد دانشگاه در پایان خاطرنشان کرد: پیام‌ها و بیانات یک ساله پایانی عمر امام خمینی (ره) باید مورد بررسی قرار گیرد، ایشان نرم افزار انقلاب را اسلام ناب دانستند که اگر دچار خلل شود، به مشکل خواهیم خورد و اگر می‌خواهیم موفقیت انقلاب اسلامی تداوم یابد، لازمه آن شناخت نرم افزار انقلاب اسلامی و تبیین آن است.

 

 

انتهای مطلب

ارسال دیدگاه

معادله امنیتی *


© پایگـاه اطلاع رسانی دکتر سعید جلیلی 1393

طراحی سایت ف.ا ام البنین (س)
رفتن به بالا