خانه بهداشت، حق تحصیل فرزندان و تامین انرژی، نخستین حقوق شهروندی عشایر است Reviewed by Momizat on . دکتر سعید جلیلی نماینده رهبرانقلاب در شورای عالی امنیت ملی در سفر استانی به استان کرمانشاه در جمع عشایر شهرستان گیلانغرب حضور یافت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر سعید جلیلی نماینده رهبرانقلاب در شورای عالی امنیت ملی در سفر استانی به استان کرمانشاه در جمع عشایر شهرستان گیلانغرب حضور یافت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Rating:
حضور دکتر جلیلی در میان عشایر گیلانغرب

خانه بهداشت، حق تحصیل فرزندان و تامین انرژی، نخستین حقوق شهروندی عشایر است

دکتر سعید جلیلی نماینده رهبرانقلاب در شورای عالی امنیت ملی در سفر استانی به استان کرمانشاه در جمع عشایر شهرستان گیلانغرب حضور یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر جلیلی، وی در جمع عشایر گفت: زمانیکه امام(ره) فرمودند “عشایر ذخیره کشورند” این یک تعارف نبود. عشایر مرزنشین منطقه در زمان جنگ تحمیلی با تامین امنیت کشور و در طول این سالها با انجام فعالیت های اساسی در عرصه دامپروری و کشاورزی، این سخن امام(ره) را اثبات کردند.

جلیلی افزود: وقتی از نزدیک در جوار عشایر مینشینیم مشاهده میکنیم که این عزیزان تمام توانشان در جهت رفع نیازهای کشور است، پس طبیعتا اگر از حقوق شهروندی صحبت کردیم باید این قشر مشمول حداکثر خدمات باشند نه حداقل آن.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: خانه بهداشت، حق تحصیل فرزندان و تامین انرژی، نخستین حقوق شهروندی عشایر ماست.

وی تصریح کرد: جوانانی که امروز دیدم توانایی آن را دارند که مزارع نمونه صنعتی کشور را در منطقه ایجاد کنند. میگویند با وضع موجود سالانه ۱۰۰تن گوشت قرمز تولید میکنیم؛ پس این رقم با رسیدن به وضع مطلوب بسیار بسیار افزایش خواهد یافت که یک ظرفیت مهم اقتصادی برای کشور است.

جلیلی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه «عشایر غرب کشور در کنار این استعداد های مادی دارای ظرفیت های معنوی نیز هستند»، گفت: خانم فرنگیس حیدرپور حقیقتا یک نمونه عالی از این ظرفیت هاست.

وی خطاب به خانم حیدرپور از عشایر کرمانشاه که در زمان جنگ تحمیلی با تبر در برابر سربازان بعثی مقاومت کرد، گفت: رشادت هایی که کرمانشاه عزیز از اول انقلاب و درطی جنگ تحمیلی برای پایداری ملت ایران از خود نشان داد، محصول ایثار پهلوانانی بود که تحت تربیت امثال بانوی مقاومی چون شما بوده اند و امثال شما باید به عنوان الگوی زن قهرمان به تمامی زنان کشور معرفی شود.

جلیلی در پایان تاکید کرد: همه باید برای حل این مشکلات اقدام کنند. دولت، نهاد های انقلابی چون ائمه جمعه، سپاه و گروه های جهادی با ارائه راه حل های مناسب میتوانند مشکلات بزرگ را حل کنند. برای مثال چرا باید پرونده زمین های عشایر ۷ سال معطل بماند؟! تشکل های انقلابی می بایست در این زمینه ها کمک حال عشایر باشند.

در این دیدار همچنین عشایر گیلانغرب نیز خطاب به دکتر جلیلی مشکلاتشان را بیان کردند که اهم آن به این شرح است:

عدم وجود مسکن ثابت، مدرسه و معلم در ییلاق ها و قشلاق ها که موجب ترک تحصیل دانش آموزان است.

نبود آب آشامیدنی مناسب

کم اعتباری دفترچه های درمانی عشایر

عدم وجود خانه بهداشت در منطقه و نبود خدمات مستمر دامپزشکی

عدم وجود اکیپ های سیار بهداشت

هزینه بالای فشنگ جهت تامین امنیت عشیره ها

مسئله تملک زمین ها توسط اداره آب جهت احداث سد و عدم پرداخت مبالغ کامل آن در ۷سال گذشته

مشکل در تامین تسهیلات بانکی ویژه عشایر

عدم برق کشی جهت استفاده خانگی و کشاورزی

انتهای مطلب

ارسال دیدگاه

معادله امنیتی *


© پایگـاه اطلاع رسانی دکتر سعید جلیلی 1393

طراحی سایت ف.ا ام البنین (س)
رفتن به بالا