حیف است با برجام «آفتاب تابان» از دنیا طلب کنیم آنوقت نسبت به «آفتاب تابان مردم سیستان و بلوچستان» بی تفاوت باشیم! Reviewed by Momizat on . نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی  دوشنبه شب در جمع دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: آمریکا از پیشرفت ما ناراحت است چون نه کدخدا بودن او ر نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی  دوشنبه شب در جمع دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: آمریکا از پیشرفت ما ناراحت است چون نه کدخدا بودن او ر Rating:
سخنرانی دکتر جلیلی در دانشگاه سیستان و بلوچستان 95/9/22

حیف است با برجام «آفتاب تابان» از دنیا طلب کنیم آنوقت نسبت به «آفتاب تابان مردم سیستان و بلوچستان» بی تفاوت باشیم!

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی  دوشنبه شب در جمع دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: آمریکا از پیشرفت ما ناراحت است چون نه کدخدا بودن او را قبول داریم و نه الگوی او مورد پذیرش ماست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر جلیلی، وی افزود: الگوی آمریکا رسیدن به فرجامی است که امروز منتخب آمریکا آن را «فلج» می خواند و الگو گرفتن از آمریکا همان «تقلید های فلج کننده» است که امروز خود ترامپ کدخدا را فلج میخواند!

وی ادامه داد: غیظ و خشم استکبار او را به زوال و فروپاشی نزدیک تر میکند؛ موتو بغیظکم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: همراهی با پیامبر یعنی کوشش در عرصه ای که با دشمنان مرزبندی واقعی دارد و با دوستان هم افزایی و حاصل چنین تلاشی به تصریح قرآن خشم دشمنان و شگفتی دوستان خواهد بود؛ یُعْجِبُ الزُّرَّاعَ لِیَغیظَ بِهِمُ الْکُفَّارَ.

جلیلی تصریح کرد: غیظ نخست وزیر انگلیس از چیست؟ از اقتدار و پیشرفت امروز ملت ما. هرچند اظهارات نخست وزیر انگلیس به استند آپ کمدی می ماند!

وی ادامه داد: شاید اگر میلیاردها هم هزینه می شد، نمیتوانستیم به این خوبی دموکراسی انگلیسی را به تصویر بکشیم؛ زیرا دموکراسی انگلیسی یعنی متحد خواندن دیکتاتورها در عرشه ناو جنگی!

جلیلی افزود: نخست وزیر انگلیس به جای فرافکنی، به فروپاشی بریتانیا و واگرایی ایالت های بریتانیا از انگلیس بپردازد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه نباید فرجام استخراج نفت از چاه های داخل، حصر در چاله ی بانک های خارج باشد، افزود: از اهداف رشد درون زا منفعل کردن جبهه استکبار است. استکبار ذاتا از رویش، رشد و پیشرفت ما عصبانی می شود و کسانی که می خواهند دل کدخدا را به دست بیاورند باید عملا مانع پیشرفت یک ملت شوند.

جلیلی ادامه داد: جریانی از یک سو ضعفهای دشمن فلج را می پوشاند و از دیگر سو به انکار ظرفیت های بزرگ و ملی میپردازد.

وی در ادامه با تاکید بر ظرفیت های بومی سیستان و بلوچستان تصریح کرد:  امروز در دنیا خورشید و انرژی خورشیدی یکی از مهمترین منابع انرژی و تولید ثروت است و طبق برآوردها، تابش خورشید از منطقه حرمک زاهدان تا شمال چابهار به لحاظ ظرفیت تولید انرژی خورشیدی در دنیا کم نظیر است که می تواند ما را تبدیل به قطب انرژی این منطقه بکند.

جلیلی ادامه داد: لذا حیف است برویم با برجام «خورشید تابان» از دنیا طلب کنیم آنوقت نسبت به «خورشید تابان مردم سیستان و بلوچستان» بی تفاوت باشیم! بیخود داریم دور دنیا دنبال خورشید می گردیم، خورشید اشتغال و رونق همین جا در سیستان و بلوچستان است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: طبق تحقیقات اروپایی ها بادهای سیستان، بهترین بادهای دنیا برای تولید انرژی است. این بادها می تواند مهمترین منبع تولید برق و صادرات به افغانستان و پاکستان باشد. این بادها گنجی است که بر باد می رود و مهمترین نا شکری این است که نعمت های خدا باعث زحمت مردم شود و از این نعمت ها برای اشتغال و آسایش مردم استفاده نکنیم و به فکر امداد کدخدا باشیم.

وی  ادامه داد: اگر می گوئید سیستان آب ندارد خب باد و خورشید که دارد با اینها چه کرده ایم؟

جلیلی تاکید کرد: اگر رستم پهلوان سیستانی شاهنامه یک نفر بود، کشاورزها و دانشجوها و ماهی گیرها و دامدارهای اینجا، یک لشگر از رستم های امروز سیستان هستند که نباید بواسطه بی توجهی ها، تبدیل به پهلوان های دست بسته و زمینگیر شوند. بلکه باید پهلوانانی باشند که دیو خشکسالی و رکود و بیکاری را زمینگیر کنند.

وی افزود:   بیش تر از اینکه در سیستان و در سایر جاها گرفتار بحران آب باشیم گرفتار بحران در مدیریت آب هستیم.  حل مشکل آب سیستان و بلوچستان با کشور همزبان باید بخشی از موضوع دیپلماسی ما باشد. سیستان و بلوچستان تشنه آب نیست، تشنه مدیریت آب، از جمله «دیپلماسی آب» است.

مسئول سابق تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان در پایان گفت: بعضی ها گمان می کردند مشکل آب هم با برجام حل می شود، اگر به فکر حل مشکل آب با دیپلماسی هستید اشتباهی در خانه کدخدا نروید، تعامل و مذاکره با برادران افغانستانی لازم است.

 

انتهای مطلب

ارسال دیدگاه

معادله امنیتی *


© پایگـاه اطلاع رسانی دکتر سعید جلیلی 1393

طراحی سایت ف.ا ام البنین (س)
رفتن به بالا