حاشیه نویسی جذاب از سفر دکتر جلیلی به قم Reviewed by Momizat on .   از فریادهای همسر شهید خطاب به جلیلی تا خوش و بش با سردار قلم سفر یکشنبه گذشته دکتر سعید جلیلی به قم برای شرکت و سخنرانی در نخستین سالگرد شهید عرصه روشنگر   از فریادهای همسر شهید خطاب به جلیلی تا خوش و بش با سردار قلم سفر یکشنبه گذشته دکتر سعید جلیلی به قم برای شرکت و سخنرانی در نخستین سالگرد شهید عرصه روشنگر Rating:

حاشیه نویسی جذاب از سفر دکتر جلیلی به قم

 

از فریادهای همسر شهید خطاب به جلیلی تا خوش و بش با سردار قلم

سفر یکشنبه گذشته دکتر سعید جلیلی به قم برای شرکت و سخنرانی در نخستین سالگرد شهید عرصه روشنگری؛ حاج مهدی مطلبی در مدرسه معصومیه ، حواشی قابل توجهی داشت که از دید خبرنگار قمنا دور نماند.

درست همان لحظاتی که عقربه های ساعت عدد ۶ عصر را نشان میدهد، درب مسجد معصومیه همهمه شده و از همین موضوع میتوان فهمید که میهمان ویژه برنامه رسیده است! تعدادی از طلاب به سمت درب میروند، عده ای دور دکتر حلقه زده اند و بعضی ها نیز بروشورهای مختلفی که در نقد برجام تهیه شده را به دست دکتر میرسانند.

دکتر وارد مسجد میشود. جمعیت با صلوات و شعار همیشگی به استقبالش میروند: صل علی محمد، عمار رهبر آمد …

پدر شهید احمدی روشن دکتر را در آغوش میگیرد. صحنه ای  که نوستالژی سه سال قبل را زنده میکند، ۲۲ خرداد ۹۲ ورزشگاه حیدرنیا …
IMG_8730
مجری برنامه که از قضا یک روحانی است، پشت میکرفون میرود و ضمن خوشامدگویی به جلیلی، از او میخواهد تا سخنانش را شروع کند. از چهره حضار هم میشود فهمید که جمعیت مدتهاست منتظر است …

جلیلی سخنانش را آغاز میکند؛ با صلوات شعبانیه شروع میکند و در میان صحبتهایش جملاتی میگوید که ساختارشان با جا به جایی کلمات معنا میدهد؛ انقلابی هزینه میدهد  اما غیر انقلابی هزینه میکند! دیروز شخصیت های انقلابی را ترور میکردند و امروز شخصیت انقلابی ها را!
IMG_8522
دوگانه انقلابی و غیر انقلابی؛ بیت الغزل سخنان دکتر است و البته فهم مصادیق سخنانش دشوار نیست! همین چند روز قبل بود که رییس جمهور در سخنانش گفته بود دنبال اسلام انقلابی نیستیم و باز چند وقت قبلترش بود که امام و مقتدایمان گفته بود: من دیپلمات نیستم، من انقلابی هستم …

سخنان دکتر نیم ساعتی بیشتر طول نمیکشد، همینکه بر میگردد تا روی صندلی در گوشه ای از مسجد بنشیند با سردار قلم؛ حاج حسین شریعتمداری رو در رو میشود! هر دو با شوقی وصف ناشدنی همدیگر را در آغوش میگیرند که ناگهان صدایی از طبقه بالای مسجد توجه همه را به خود جلب میکند. خانم مسنی فریاد میرند آقای جلیلی! من همسر شهید هستم و فقط یک خواسته از شما دارم! به رییس جمهور بگویید این وضعیت نباید ادامه پیدا کند و خون شهدا را زیر پا نگذارند! انقلاب نباید دست نااهلان باشد …
Still0521_00000
جمعیت یکصدا او را تصدیق میکنند و یک نفر با صدای بلند میگوید حاج خانم! حرف ما هم همین است!

مجری دوباره پشت میکروفون میرود و این بار نوبت تقدیر از چهره های شاخص نفوذستیر است و به ترتیب از محمد رستمی طلبه جوان و نویسنده؛ مسوول انتشارات شهید کاظمی به علت چاپ کتب روشنگرانه در عرصه هسته ای، حاج حسین شریعتمداری، پدر شهید احمدی روشن و یک نماینده از برنامه ثریا تقدیر میشود.
IMG_8757
حالا دیگر ساعت از ۷ هم گذشته که حاج ابوذر بیوکافی مداح نام آشنای قمی وارد مسجد میشود تا به یاد شهید مطلبی ذکری از اباعبدا… بر لب جاری کند و دفایقی بعد هم برنامه به پایان میرسد.
IMG_8816
دکتر در بین حلقه ی اطراف به سختی تا درب ماشین میرود. خیلی ها خداقوت و خسته نباشید به او میگویند و خیلی ها میگویند سال بعد منتظرش برای انتخابات ۹۶ هستند.

 

انتهای مطلب

دیدگاه ها (۸)

 • مهدی

  دکتر ان شاالله سال بعد در قامت رییس جمهور ببینیمت

  پاسخ
 • محمد

  سلام دکتر اون دوره به سن رای دادن نرسیدم اما انشالاه این دوره اگه اومدی با تمام وجودم حمایتت میکنم

  پاسخ
 • رضا

  با سلام و صلوات بر پیامبر اکرم،
  ان شاءالله رییس جمهور بعد، دکتر جلیلی هستند تا شاید تلخی اعتدال و تدبیر- بخوانید التماس و تسلیم- از کام مردم و رهبر عزیزمان، برود.

  پاسخ
  • محسن کاظمی

   با سلام و احترام.
   برجام یک راه نرفته بود که باید رفته می شد تا خیلی ها آمریکا را بشناسند و اتمام حجتی بر نااهلی و نا مردی این دولت های خبیث بشه.
   همه مطمین هستیم تمام تلاش دولت بر به دست آوردن امتیازی برای مملکت بود اما شاید شیوه ها و سیاست ها اشتباه بوده …
   ولی واقعا مشکل الان کشور برجام هست؟؟؟؟؟؟؟
   اشتغال و بیکاری و فقر و فساد…
   ریشه های اعتقاد ملت به خاطر نداشتن نون شب از بیخ و بن در اومده…
   اونوقت شما فقط میگین برجام…
   حداقل درست تر از دولت انتقاد کنیم…
   یه خ

   پاسخ
   • علی

    مشکل الان کشور ، فقط برجام نیست ، بلکه تفکر برجامی است ، تفکر کدخدا محور و تبعیض آفرین است . برجام فقط یکی از نمودهای این نوع مدیریت بود . همان مشکلات اشتغال و وجود فقر و … به خاطر گره زدن حل مشکلات به عنایت کدخدای ظالم بود . ناشی از مدیریت قبیله گرا و فامیل بازی و تبعیض و ریا و اشرافیت و تنبلی و بی برنامگی و …. بود . اینها همه تفکرات برجام محور اند . یعنی برجام ، نماینده ی یک تفکری با ویژگی های مذکور است و هرچند ضرر محض و حماقت بود ، اما حاصل این نوع مدیریت بر کشور است

    پاسخ
 • محمد

  نه چرخ هسته ای می چرخه نه چرخ اقتصاد نه دنیا نه آخرت خسرالدنیا و الاخرت این تجربه ای بود که نشان دهد اعتماد به آمریکا و تفکر لیبرال به زباله دان تاریخ پیوسته است و وقت آمدن تفکر انقلابی سازش ناپذیر است

  پاسخ
 • محمد

  با سلام.من رای اولیم وبه اقای جلیلی رای میدم.اگه از طرف اصولگرا هاتعداد زیادی داوطلب نشن رای های اقای جلیلی خیلی بیشتر هم میشه اصلاح طلب ها ۱یا۲ تا نامزد دارن ولی اصولگرا ها خیلی زیادن و این اصلا خوب نیست.ان شا ا.. امسال اقای جلیلی رای میارن.

  پاسخ

ارسال دیدگاه

معادله امنیتی *


© پایگـاه اطلاع رسانی دکتر سعید جلیلی 1393

طراحی سایت ف.ا ام البنین (س)
رفتن به بالا