با تولید هر یک میلیون مواد پلیمری میتوان ۲۰۰ هزار شغل درست کرد Reviewed by Momizat on . سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی از یک واحد صنعتی در استان البرز بازدید کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر جلیلی،وی در دیدار با اعض سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی از یک واحد صنعتی در استان البرز بازدید کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر جلیلی،وی در دیدار با اعض Rating:
دیدار دکتر جلیلی با اعضای اتحادیه صنایع پایین دستی پتروشیمی و بازدید از کارخانه دانش بنیان شرکا سه گانه 96/1/17

با تولید هر یک میلیون مواد پلیمری میتوان ۲۰۰ هزار شغل درست کرد

سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی از یک واحد صنعتی در استان البرز بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر جلیلی،وی در دیدار با اعضای اتحادیه صنایع پایین دستی پتروشیمی از نزدیک به بررسی مشکلات و ظرفیت های این صنعت مهم پرداخت.

وی در این دیدار با اشاره به توان موجود کشور در حوزه صنایع تبدیلی و پایین دستی پتروشیمی گفت: سرمایه مهم کشور نفت و گاز است، وقتی با همین زیرساختهای موجود می توانیم ۱۰۰ دلار نفت را به ۱۲۰۰ دلار ارزش افزوده مبدل کنیم، جای تعجب است که چرا همچنان به دنبال خام فروشی نفت و گاز هستیم.

نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی با اشاره به دغدغه عمومی اشتغال در کشور افزود: در صنایع پایین دست پتروشیمی ظرفیت تولیدی کارخانه های موجود تا ۱۶ میلیون تن در سال است اما متاسفانه امروز تنها ۳ میلیون تن تولید سالانه این مواد را داریم.

وی تصریح کرد: اگر ما بدون نیاز به ایجاد کارخانه جدید می توانیم ۱۶ میلیون تن تولید داشته باشیم چرا باید سالانه ۳ میلیون تولید کنیم؟ ‌اگر گفته می شود تولید هر یک میلیون تن مواد پلیمری ۲۰۰ هزار شغل ایجاد می کند، پس چرا در این حوزه مهم تعلل می شود؟

عضو شورای راهبردی روابط خارجی افزود: این ظرفیت کنونی ماست ولی با تصمیم درست در عرصه “دیپلماسی اقتصادی” میتوان بازار این محصولات را به شدت ارتقا داد. چرا باید در این محصولات فقط ۶ درصد بازار پاکستان را داشته باشیم؟ چرا باید فقط ۴۰ درصد بازار عراق را داشته باشیم؟ در این مساله فقط وزارت صنعت و معدن و تجارت مسئول نیست دستگاههای دیگر مثل وزارت امور خارجه هم نقش مهمی دارد.

انتهای مطلب

دیدگاه ها (۷)

 • زهرا خانوم

  آقای جلیلی! بسیار باتلاش و بسیار پیگیر هستید….

  به امید آنروز که خیابان پاستور همچون شمایی را به خود ببیند!

  پاسخ
 • محمد حسین

  به دور از نتیجه ی انتخابات و هیاهوی و جنجال های رسانه ای به حق رییس جمهوری اسلامی ایران جایگاه چنین گفتمان و تفکری است که اکنون جز دکتر جلیلی عزیز توسط هیچ حزب یا کاندیدا دیگر مطرح نمی شود. آن ها فقط به فکر قدرت و ادامه چپاول کشور و دارایی های آن هستند

  پاسخ
 • بهروز

  به وجود شما افتخار میکنم .مردی سخت کوش و با ایمان

  پاسخ
 • علی

  رئیس جمهور قلب من بودی و هستی و خواهی بود .
  ایشان نه تنها در دیپلماسی استاد مسلم هستند ، در آسیب شناسی مشکلات کشور و داشتن بهترین و عملیاتی ترین راه حل نیز بی رقیب هستند .
  بیا تا پاستور شمیم دیالمه و باکری بگیرد .

  پاسخ
 • سعید

  آقای جلیلی! مثلِ همیشه سوار بر همان پرایدِ قدیمی ات، به همان خیابانِ شهید فاطمی برو تا باورمان نشود که ایران دیگر توانِ تولیدِ فرزندانی از خود گذشته را ندارد !!

  به خیابانِ فاطمی برو، حتی اگر همچون مدرس یک رای هم نیاوری !!

  پاسخ
 • احمد

  آقای جلیلی ما منتظر حضور شماییم

  پاسخ
 • خدادی

  دکتر جلیلی عزیز! از اینکه صحنه ی انتخابات را ترک کردید غم عجیبی به دلمان نشست هر چند که در دل به این تدبیر شما برای اتحاد نیروهای انقلابی احسنت گفتیم و دل خوشیم که این اخلاص شما موجب استجابت دعا شود تا در این دوره روحانی اولین رئیس جمهور ایران باشد که از دور دوم باز می ماند. خدا حفظتان کند.

  پاسخ

ارسال دیدگاه

معادله امنیتی *


© پایگـاه اطلاع رسانی دکتر سعید جلیلی 1393

طراحی سایت ف.ا ام البنین (س)
رفتن به بالا