بازدید دکتر جلیلی از شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) در استان بوشهر Reviewed by Momizat on . دکتر جلیلی از شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) در استان بوشهر بازدید کرد. نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی ضمن بازدید از فازهای مختلف ساخت کشتی و ساخت سک دکتر جلیلی از شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) در استان بوشهر بازدید کرد. نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی ضمن بازدید از فازهای مختلف ساخت کشتی و ساخت سک Rating:

بازدید دکتر جلیلی از شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) در استان بوشهر

دکتر جلیلی از شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) در استان بوشهر بازدید کرد.

نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی ضمن بازدید از فازهای مختلف ساخت کشتی و ساخت سکوهای نفتی، از نزدیک در جریان ظرفیت ها و نیازهای شرکت صدرا جهت افزایش توسعه قرار گرفت.

جلیلی در جلسه ای با حضور مدیران و مهندسان این شرکت گفت: در صنایع دریایی که بسیاری از کشور ها نتوانستند در آنها ورود داشته باشند، خوشبختانه کشور ما توانسته است به موفقیت های چشمگیر دست پیدا کند.

دکتر جلیلی با اشاره به ظرفیت کشتی سازی کشور ابراز کرد: باید برای استفاده مناسب از دریا و صنایع مرتبط آن برنامه ریزی جامع داشت؛ چرا که صنایع دریایی میتواند باعث افزایش اشتغال و ارزآوری برای کشور شود و توجه به آن امنیت و بهره وری شناور ها و لنج های صیادی را افزایش میدهد.

وی افزود: وقتی با ساخت یک شناور صادراتی میزان قابل توجهی شغل ایجاد میشود، نوسازی ناوگان دریایی از شناور های کوچک تا لنج های سنتی که شاید امروز کارآمدی لازم را به خاطر فرسودگی ندارند، نیاز دارد تا ده ها شرکت کشتی سازی در کشور فعال شود. طبیعی است با فعال شدن این بخش از صنعت، صنایع مرتبط دیگر نظیر یخچال سازی نیز رونق خواهد یافت. وقتی در کشتی سازی میتوانیم در ونزوئلا بازار داشته باشیم، به گونه ای که سفارش ۴ کشتی ۱۱۳ هزار تنی را میدهد و یک کشتی آن ساخته و تحویل داده شده است پس بازار کشور های همسایه را نیز میتوان در اختیار گرفت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با توجه به فرصت دریا در شمال و جنوب کشور و لزوم استفاده حداکثری از آن گفت: بر همین مبنا لازمه نگاه راهبردی به استفاده از دریا، سرمایه گذاری در صنایع دریایی است.

صدرا واقع در جزیره عباسک و فعال در صنایع کشتی‌سازی ، فراساحل و ساخت سکوهای نفتی و متعلقات آن میباشد. در حال حاضر سکوهای نفتی فازهای پارس جنوبی در این شرکت صنعتی در حال ساخت است.

انتهای مطلب

ارسال دیدگاه

معادله امنیتی *


© پایگـاه اطلاع رسانی دکتر سعید جلیلی 1393

طراحی سایت ف.ا ام البنین (س)
رفتن به بالا