بازدید دکتر جلیلی از شرکت تعاونی روستایی زنان الزهرا(س) روستای مود در استان خراسان جنوبی Reviewed by Momizat on . دکتر سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی از شرکت تعاونی روستایی زنان الزهرا(س) روستای مود در استان خراسان جنوبی بازدید کرد. به گزارش پایگ دکتر سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی از شرکت تعاونی روستایی زنان الزهرا(س) روستای مود در استان خراسان جنوبی بازدید کرد. به گزارش پایگ Rating:

بازدید دکتر جلیلی از شرکت تعاونی روستایی زنان الزهرا(س) روستای مود در استان خراسان جنوبی

دکتر سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی از شرکت تعاونی روستایی زنان الزهرا(س) روستای مود در استان خراسان جنوبی بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر جلیلی، در این دیدار که همزمان با روز جهانی زن روستایی برگزار شد، دکتر جلیلی در جریان کم وکیف برنامه های  انجام شده توسط این تعاونی قرار گرفت.

مریم همت پور مدیر عامل شرکت تعاونی روستایی زنان الزهرا(س)مود،با ارائه گزارش مبسوط در خصوص اقدامات صورت گرفته توسط شرکت مذکور در محورهای مختلف گفت: بیش از ۶۰۰ نفر از افراد این روستا عضو تعاونی الزهرا(س) شده اند و در حوزه های مختلف به فعالیت می پردازند، که بیش از ۶۰ درصد این افراد در منزل خود مشغول به کار هستند.

مدیر عامل این تعاونی که به عنوان کارآفرین نمونه کشوری هم شناخته  می شود در ادامه افزود: اهم فعالیت های این تعاونی در زمینه پارچه بافی سنتی/پرورش مرغ بومی وبلدرچین/شیرینی خانگی وکلوچه سنتی/آموزشگاه خیاطی/کامپیوتر/تولیدی پوشاک و… بوده است.

 

لازم به ذکر است شرکت تعاونی روستایی زنان الزهرا (س) که شش سال به عنوان تعاونی برتر کشور انتخاب شده، موفق شده سالانه شش هزار لیتر عرقیجات، هفت تن شیرینی و سه هزار متر پارچه تولید کند که در نوع خود ارقام قابل توجهی محسوب می‌شود.
ضمن اینکه این تعاونی علاوه‌بر موارد فوق، موفق به تولید ۵۰۰ تا هزار کیلوگرم کشک محلی شده و توانسته ۲۰۰ متر برک بافی نیز داشته باشد.
برک بافی از جمله هنر‌های سنتی شرق ایران است که با تلاش اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی با تلاش تعدادی از زنان عضو شرکت تعاونی روستایی الزهرا (س) در شهر تاریخی «مود» شهرستان سربیشه در خرداد ماه سال ۹۴ پس از حدود ۲۵ سال احیا شد.
این تعاونی همچنین با ارائه تضمین خرید از اعضای تعاونی و ارائه وام معیشتی، قرض الحسنه و کارآفرینی به اعضا؛ توانسته شرایط خوبی از منظر امنیت شغلی ایجاد کرده و تسهیلات مناسبی به کارکنان ارائه دهد.
گفتنی است، با توجه به بازار خوب فروش این تعاونی، محصولات آن در نمایشگاه‌های سراسر کشور، استان‌ها و فروشگاه مرکزی تعاونی، عرضه می‌شود.

انتهای مطلب

ارسال دیدگاه

معادله امنیتی *


© پایگـاه اطلاع رسانی دکتر سعید جلیلی 1393

طراحی سایت ف.ا ام البنین (س)
رفتن به بالا