بازدید جلیلی از دو قطب کشاورزی کشور: مزارع گوجه کاری آبدان و نخلستان های سعدآباد Reviewed by Momizat on .   عضو مجمع تشخیص مصلحت، هفته گذشته در سفر خود به بوشهر با عزیمت به بخش سعدآباد از توابع شهر برازجان ضمن بازدید از نخلستان های منطقه، با نخلداران، اعضای شور   عضو مجمع تشخیص مصلحت، هفته گذشته در سفر خود به بوشهر با عزیمت به بخش سعدآباد از توابع شهر برازجان ضمن بازدید از نخلستان های منطقه، با نخلداران، اعضای شور Rating:

بازدید جلیلی از دو قطب کشاورزی کشور: مزارع گوجه کاری آبدان و نخلستان های سعدآباد

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت، هفته گذشته در سفر خود به بوشهر با عزیمت به بخش سعدآباد از توابع شهر برازجان ضمن بازدید از نخلستان های منطقه، با نخلداران، اعضای شورای شهر و اتحادیه تعاونی نخلداران آن گفتگو کرد. از جمله‌ی مشکلات تعاونی نخلداران میتوان به مزایده گذاشتن دستگاه بسته بندی خرمای متعلق به تعاونی توسط بانک، رکود فعالیت شرکت های تعاونی، بیمه محصولات کشاورزی و تامین آب نخلداران اشاره کرد.

همچنین وی با حضور در بخش آبدان پای صحبت گوجه کاران نشست و از مزارع گوجه‌کاری نیز بازدید و با کشاورزان گفتگو کرد.

عمده مشکلات گوجه کاران عبارت بود از: خرید سم، کود و بذر با قیمت سابق ارز در بازار آزاد، امکان احداث کارخانه صنایع تبدیلی گوجه در استان و تعلل مسئولین، ممنوعیت صادرات با وجود اشباع بازار داخلی، گرانفروشی کارخانه های تولید فرآورده از گوجه در عین ارزان خریدن گوجه، عدم تخصیص بودجه به شهر برای جبران خسارت سیل.

شایان ذکر است که «آبدان»، قطب تولید گوجه‌ فرنگی خارج از فصل کشور بوده و «سعدآباد» با داشتن بیش از ۲ میلیون اصله نخل، قطب کشاورزی استان و کشور محسوب می گردد.

انتهای مطلب

ارسال دیدگاه

معادله امنیتی *


© پایگـاه اطلاع رسانی دکتر سعید جلیلی 1393

طراحی سایت ف.ا ام البنین (س)
رفتن به بالا