اگر کاندیدای همسو با ما هم در انتخابات رای می آورد باز هم باید «دولت سایه» تشکیل می شد Reviewed by Momizat on . جمعی از بانوان فعال در عرصه فرهنگ و سیاست با نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی دیدار کردند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر جلیلی، در این دیدار و جمعی از بانوان فعال در عرصه فرهنگ و سیاست با نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی دیدار کردند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر جلیلی، در این دیدار و Rating:
دیدار دکتر جلیلی با جمعی از بانوان فعال در عرصه فرهنگ و سیاست 96/3/31

اگر کاندیدای همسو با ما هم در انتخابات رای می آورد باز هم باید «دولت سایه» تشکیل می شد

جمعی از بانوان فعال در عرصه فرهنگ و سیاست با نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی دیدار کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر جلیلی، در این دیدار وی گفت: باید مشکلات کشور را قدم به قدم و مانند سایه دنبال کرد و طرح «دولت سایه» نیز ممکن است مشابهات هایی با آنچه در غرب مطرح است داشته باشد اما این ایده مبتنی بر اندیشه سیاسی اسلام و اصول قانون اساسی از جمله اصل ۸ قانون اساسی طرح شده است.
وی ادامه داد: حتی اگر کاندیدای همسو با ما هم در انتخابات رای می آورد باز هم باید «دولت سایه» تشکیل می شد چون این مساله وظیفه دینی و حق قانونی آحاد جامعه است که نسبت به روند امور کشور نظارت داشته باشند. به همین خاطر تشکیل دولت سایه مختص قوه مجریه نیست و سایر قوا و نهادها را نیز در بر می گیرد، باید کارهای خوب را هم تشویق کرد تا در جامعه امید شکل بگیرد و در کنار آن خطاها را هم بیان کرد تا اصلاح شود. اگر بدون حب و بغض خطاها را بگوییم جامعه هم استقبال می کند و این وظیفه ماست.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: برای ما افراد موضوعیت ندارند بلکه پیشبرد انقلاب و رسیدن به آرمانهای آن بر اساس حرکت در مسیر «حق» اهمیت دارد. اگر حرف حق قابل دفاع است و میخواهیم مردم حرف حق ما را باور کنند، پس باید «صراحت گفتمانی» داشته باشیم و از الفاظ و مواضع دوپهلو پرهیز کنیم.
جلیلی ادامه داد: مثلا در زمان تصویب برجام برخی می گفتند الان نقد نکنید چون جامعه ممکن است از نقد برجام استقبال نکند! اما وظیفه ما این است که خطاها را بیان کنیم تا تصحیح شود؛ هرچند ممکن است جامعه دو سال بعد متوجه شود آن حرفها صحیح بوده است. وظیفه ما ایجاب می کند در هر برهه ای خطاها را ببینیم و بیان کنیم تا جامعه نسبت به روندهای اشتباه آگاه شود.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: نباید مردم را تقسیم بندی کاذب کرد و کسانی را که به نگاه ما رای ندادند متهم کرد زیرا این ضعف ما بود که نتوانستیم حرفهای اصلی و درست خودمان را به شکل اقناعی به گوش آنها برسانیم.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به موضوع «زنان و خانواده» گفت: در اندیشه اسلام ناب زنان نقش مهم و موثری در جامعه و بویژه خانواده دارند. دولت باید زمینه های لازم را برای ایفای موثر این نقش فراهم کند. امروز بودجه های کلانی تحت عناوین مختلف فرهنگی، اجتماعی در دستگاه های رسمی برای انجام برخی ماموریت ها و کارویژه ها هزینه می شود که اگر این بودجه ها به شکل مناسب به خود خانواده ها تخصیص پیدا کند آن وظایف به شکل کارآمدتری انجام خواهد شد.

انتهای مطلب

ارسال دیدگاه

معادله امنیتی *


© پایگـاه اطلاع رسانی دکتر سعید جلیلی 1393

طراحی سایت ف.ا ام البنین (س)
رفتن به بالا