اگر در ورزش سرمایه گذاری خوبی انجام شده بود، آسیب های اجتماعی کمتر می شد Reviewed by Momizat on . بسمه تعالی دکتر سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در جمع ورزشکاران برتر و مدال آوران قهرمان ورزش های رسمی اسلامشهر حاضر شد و با بیان ای بسمه تعالی دکتر سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در جمع ورزشکاران برتر و مدال آوران قهرمان ورزش های رسمی اسلامشهر حاضر شد و با بیان ای Rating:
دیدار دکتر جلیلی با جمعی از ورزشکاران اسلامشهر

اگر در ورزش سرمایه گذاری خوبی انجام شده بود، آسیب های اجتماعی کمتر می شد

بسمه تعالی

دکتر سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در جمع ورزشکاران برتر و مدال آوران قهرمان ورزش های رسمی اسلامشهر حاضر شد و با بیان اینکه باید در همه عرصه ها از هنر تا اقتصاد، فرهنگ، ورزش و… حضور فعال داشت، گفت: در یک زمانی نگاهی وجود داشت که زیاد به ورزش قهرمانی توجه نمی کرد اما رهبر معظم انقلاب این نگاه را رد کرده و با توجه به ورزش های قهرمانی تاکید کردند که ورزش قهرمانی «قله» است و باید آن را نشان داد تا بقیه هم به سمت ورزش حرکت کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکترجلیلی، وی افزود: هر چقدر ورزشکاران بیشتری در حوزه ورزش قهرمانی داشته باشیم، مایه دلگرمی و تشویق سایرین است و هر موفقیتی در ورزش قهرمانی آثار آن برای کشور از بسیاری اقدام های دیگر بیشتر است.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی افزود: البته در قله قرار گرفتن، اقتضائات خود را دارد چون انسان ها وقتی در قله قرار می گیرند بیشتر مورد توجه قرار می گیرند و به همین خاطر است که اگر کسی بتواند خودش را در قله ها حفظ کند، ارزشش بسیار بیشتر است. از این بابت امثال شما جوانان ورزشکار قهرمان و انقلابی و متدین که توانسته اید از این جهت نیز خود را حفظ کنید، مایه افتخار و دلگرمی هستید. جلیلی افزود: حضور شایسته شما در این قله ها موجب می شود الگویی برای سایرین باشید.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با بیان خاطره ای از سال ۶۹، گفت: آن زمان در سفری که به اندونزی داشتم به مسجدی رفتم که بیشتر اعضای آن جوانان بودند، وقتی علت را پرسیدم متوجه شدم چون نزدیک آن مسجد یک زمین ورزشی وجود داشت و از همان زمان دغدغه ام این بود که چرا در ایران چنین کاری نمی کنیم؟
وی ادامه داد: امروز هم که رهبر معظم انقلاب تاکید دارد «تحصیل، تهذیب، ورزش» مکمل همدیگر هستند به این معناست که در کنار تهذیب و تحصیل باید به «ورزش» توجه ویژه داشت.
جلیلی گفت: امروز اگر در اسلامشهر چنین جمع موفقی در عرصه ورزش قهرمانی وجود دارد یعنی در سایر استانها و شهرستان ها نیز استعدادهای فراوانی وجود دارد که اگر امکانات لازم برای آنها نیز فراهم شود می توانند به موفقیت برسند و این نیازمند توجه بیشتر مسئولین است.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: اگر در اقتصاد باید هزینه کرد تا به سود رسید، در بسیاری از موضوعات فرهنگی از جمله ورزش هر هزینه ای شود اساسا نام آن هزینه نیست، بلکه «سرمایه گذاری» است. زیرا ثمرات آن بعدها مشخص خواهد شد چرا که بسیاری از هزینه ها را نیز در آینده کاهش خواهد داد.
جلیلی در پایان تاکید کرد: مثلا در بودجه سال ۹۷ بخشی از هزینه های بودجه برای مبارزه با آسیب های اجتماعی مثل اعتیاد است در صورتی که اگر در گذشته در زمینه های فرهنگی و به خصوص ورزش سرمایه گذاری خوبی می شد، امروز علاوه بر شادابی بیشتر جامعه، اساسا بسیاری از این آسیب های اجتماعی کمتر بروز پیدا می کردند.

انتهای مطلب

ارسال دیدگاه

معادله امنیتی *


© پایگـاه اطلاع رسانی دکتر سعید جلیلی 1393

طراحی سایت ف.ا ام البنین (س)
رفتن به بالا