اهمیت کار رسانه در آن است که مخاطب را در عرصه های مختلف به «حقیقت» نزدیک کند Reviewed by Momizat on .     عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار اخیر خود با دانشجویان شرکت کننده در طرح رسانه‌ای نباء که به همت سازمان بسیج دانشجویی در اردوگاه سیدالشهداء آبعل     عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار اخیر خود با دانشجویان شرکت کننده در طرح رسانه‌ای نباء که به همت سازمان بسیج دانشجویی در اردوگاه سیدالشهداء آبعل Rating:
حضور دکتر جلیلی در طرح رسانه‌ای نباء در اردوگاه سیدالشهداء آبعلی

اهمیت کار رسانه در آن است که مخاطب را در عرصه های مختلف به «حقیقت» نزدیک کند

چکیده : اهمیت کار رسانه در آن است که مخاطب را در عرصه های مختلف به «حقیقت» نزدیک کند/ امروز جریان رسانه‌ای غربی اصالت را به چگونگی «روایت» میدهد نه حقیقت/ / غلبه روایت مغرضانه بر حقیقت یک خرمشهر اشغال شده است

 

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار اخیر خود با دانشجویان شرکت کننده در طرح رسانه‌ای نباء که به همت سازمان بسیج دانشجویی در اردوگاه سیدالشهداء آبعلی برگزار شد، مطالبی را پیرامون ماهیت کار رسانه‌ای و عرصه های عملیاتی آن مطرح کرد.

دکتر جلیلی در ابتدای سخنانش با اشاره به لزوم تفاوت در اصول کار رسانه‌ای میان انقلابیون و دشمنان خاطرنشان کرد: دشمنان موضوعات حق را می پوشانند و برخی موضوعات غلط را به دروغ بیان می‌کنند. آنها از جاذبه‌ها و ابزاری استفاده می کنند که شما از آن ابزار استفاده نمی کنید. آنها در موارد متعددی مطالب را تحریف می کنند اما شما میگویید  نه؛ من تحریف نمیکنم؛ در واقع یک جنگ نابرابر رسانه ای شکل می گیرد. در چنین رویارویی اصل این است که یک جوان مومن انقلابی و متدین همه این کارها را میکند که حقیقتی را روشن کند و رضای خدا را بدست بیاورد و برای آخرت اندوخته ای جمع کند؛ چون معتقد است ابدیتی در پیش است.

وی در ادامه افزود: ما نگاهمان به هستی مبتنی بر یک حقیقتی است که معتقدیم بر اساس آن باورهایی که داریم و صراحت هایی که قرآن کریم دارد این هستی باطل نیست، بلکه هدفمند است؛ هدفمندی‌اش چیست؟ اینکه می‌خواهد به سمت حقیقت سیر کند و کمال انسان، جامعه و هر چیزی که مرتبط با آن می شود نظیر اقتصاد، سیاست و فرهنگ در این است که به حقیقت نزدیک بشود. اهمیت کار رسانه در آن است که مخاطب را در عرصه های مختلف به حقیقت نزدیک کند.

نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی با ذکر مثالی به توضیح بیشتر این تفاوت پرداخت و گفت: اینکه شهید مدرس می‌گوید سیاست ما عین دیانت ماست این ترجمانی از این آیه شریفه است که قُلْ إِنَّ صَلاتی وَ نُسُکی وَ مَحْیایَ وَ مَماتی لِلَّهِ رَبِّ الْعالَمینَ. همه اینها یک آهنگ دارد؛ نماز و کار های من باید یک اهنگ داشته باشد و آن  آهنگ اینست که شما را به کمال و به حقیقت نزدیک کند. آن موقع کار رسانه ای هم در همین راستا ست و باید همان آهنگ را داشته باشد. اگه غیر ان باشد ضرر دارد و مرا از حقیقت دور میکند. قرار نیست الان بروم نماز بخوانم و بعد بیایم در رسانه دروغ بنویسم و یا تهمت بزنم!

وی در بخش دیگری از سخنانش رسانه امروز را عرصه مجاهدت و عمل صالح خواند و تصریح کرد: امروز تمام تلاش جبهه مقابل این است که بر اساس همه ابزاری که در اختیار دارد مخاطب خودش را در سطح جهانی از حقیقت دور کند. برای جبهه رسانه ای غرب مهم نیست که حقیقت و حتی واقعیت چیست؛ بلکه مهم نحوه روایت است؛ تلاش او این است که روایت ها به گونه ای انجام شود که خواست، امیال و منافع او محقق شود.

عضو شورای راهبردی سیاست خارجی کشور اضافه کرد: جریان رسانه ای غربی اصالت را به چگونگی روایت میدهد نه حقیقت؛ آنها روایت صحیح از موضوعی را که به نفعشان نباشد تحمل نمی کنند و می خواهند دلخوشی های بیجا بر دلواپسی های صحیح  غلبه رسانه ای پیدا کند. الکی خوش ها با روایت‌های غلط دلخوش می شوند.

دکتر جلیلی با توصیه دانشجویان به انجام عملیات های رسانه ای، اظهار داشت: امروز وقتی میگوییم خرمشهرهایی در پیش است که باید آزاد بشوند، باید فهمید خرمشهر اشغال شده در عرصه رسانه کجاست؟ این که حقایقی پوشانده بشود؛ این همان خرمشهر اشغال شده عرصه رسانه است.

وی افزود: هر میزان این روایت های غلط میدان پیدا کنند تا موضوعات غلط به شکل مثبت روایت گردد و آن روایت نیز غلبه پیدا کند، یعنی یک خرمشهری در عرصه رسانه اشغال شده است و وظیفه کسانی که میخواهند در این عرصه کار انقلابی کنند آنست که این خرمشهر را آزاد کنند. افسران، سربازان و سردارانی نیاز داریم که در این عرصه مجاهدت کنند. این یک جبهه است که هر کس در حد وسع خود باید در آن حضور موثر داشته باشد و نقش ایفاء کند.

نماینده رهبرانقلاب در انتهای سخنانش خاطرنشان کرد: پس این را باید برای خود تعریف کنید که ما اینجا یک اردوی رسانه‌ای شرکت کردیم تا آماده عملیات شویم. سوال باید این باشد که قرار است بعد از آن چکار کنیم؟ کدام مطلب غلط و روایت های نا به جا بعنوان مطلب حق جا زده میشود تا آنها را تبیین کنیم؟ کدام مطلب حقی است که داره پوشانده میشود که ما آن را آشکار سازیم؟ان شاءالله این جلساتی که شما دارید بتواند گامی در این جهت و یک کار موفق در این زمینه باشد و هر یک از شما بتواند جایگاه شایسته خود را در این جبهه پیدا کند ونقش لازم را ایفاء نماید.

 

انتهای مطلب

ارسال دیدگاه

معادله امنیتی *


© پایگـاه اطلاع رسانی دکتر سعید جلیلی 1393

طراحی سایت ف.ا ام البنین (س)
رفتن به بالا