امروز انقلاب اسلامی مورد حمله گازانبری آمریکا و اسلام آمریکایی است. Reviewed by Momizat on . نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی پنج شنبه شب 4/2/93 بعد از نمازمغرب و عشا در شهرستان فردوس در یادواره شهید محمد منتظر قائم و سالگرد شکست مفتضحانه نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی پنج شنبه شب 4/2/93 بعد از نمازمغرب و عشا در شهرستان فردوس در یادواره شهید محمد منتظر قائم و سالگرد شکست مفتضحانه Rating:

امروز انقلاب اسلامی مورد حمله گازانبری آمریکا و اسلام آمریکایی است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی پنج شنبه شب ۴/۲/۹۳ بعد از نمازمغرب و عشا در شهرستان فردوس در یادواره شهید محمد منتظر قائم و سالگرد شکست مفتضحانه آمریکا در صحرای طبس حضور یافت و در جمع مردم و مسئولان شهرستان فردوس گفت حادثه طبس از مصادیق بارز اعجاز الهی در عصر ماست که حاکی از این است که خداوند به شیطان اجازه نمی‌دهد آنچه را می‌خواهد دنبال کند و این سنت الهی است که خداوند کسانی که او را یاری می‌کنند، یاری خواهد کرد.

دکتر سعید جلیلی اظهار داشت امروز انقلاب اسلامی مدلی است که به خوبی مدعی آزادی واقعی در دنیا است. آزادی‌ای که می‌گوید این خودم هستم که باید تصمیم بگیرم چگونه پیشرفت کنم؛ آزادی‌ای که همراه با عدالت است؛ آزادی‌ای که همراه با معنویت است؛ آزادی‌ای که مبتنی بر ولایت است.

3

دکتر جلیلی با طرح این سئوال که چرا امروز در جهان نام ایران این قدر بر سر زبان ها مطرح است گفت قدرت های استکباری زور و تزویر را بر جهان حاکم کرده اند و در کنار انحصارات و ظلم ها و تبعیض هایی که در عرصه های مختلف ایجاد کرده اند، شعار حقوق بشر و دموکراسی هم می دهند. وی افزود ایالات متحده آمریکا در همین چند دهه گذشته نزدیک به ۶۰ کشور را تحریم اقتصادی کرده، اما شعار اقتصاد آزاد و بازار آزاد هم می‌دهد. آمریکا در همین چند دهه گذشته به بیش از ۳۹ کشور لشکرکشی نظامی کرده، اما شعار دمکراسی می‌دهد. این استاد دانشگاه دلیل اهمیت ایران در جهان کنونی را این گونه تشریح کرد که در چنین فضایی که کسانی خودشان را کدخدای جهان قلمداد می‌کنند و می‌خواهند فعال ما یشاء باشند، کشور ایران در برابر اراده‌های ناحق آنها به حق ایستاده و می تواند اراده خودش را بر آنها تحمیل بکند. پیروزی انقلاب اسلامی، پیروزی در دفاع مقدس و پیروزی در پیشرفت های علمی و فناوری و هسته ای علی رغم تحریم ها، نمونه هایی از این موفقیت ها و پیشرفت های ملت ایران است. علاوه بر این چیزی که برای آنها مهمتر و نگران کننده تر است، این است که امروز این مدل دارد تکثیر می‌شود.

دکتر سعید جلیلی مطرح شدن نام جمهوری اسلامی ایران، نام انقلاب اسلامی ایران، نام حضرت امام، نام اندیشه اسلامی ناب در جهان را به این دلیل دانست که این مدل یک حرکتی از جنس حرکت انبیا است. مردم ما دعوت خدا و پیامبر را اجابت کردند و یک حیات تازه پیدا کردند. طبعاً در چنین شرایطی شیطان و جنود شیطان بیکار نمی‌نشینند و سعی می‌کنند با تمام توانشان مانع تحقق این آرمان بزرگ پیامبران الهی شوند.

5

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود اولین ابزار شیطان، تهدید و حاکم کردن فضای ترس بر ملتها است؛ اینکه برخی می گفتند مگر می‌شود با شاه در افتاد؟! مگر می‌شود با آمریکا در افتاد؟! و نقطه مقابل ترساندن دشمن و شیطان که می‌خواهد ملتها را بترساند، نترسیدن است و این پیام اصولی و راهبردی شهدا به ما است: یستبشرون بالذین لم یلحقوا بهم ان لا خوف علیهم و لا تحزنون. اگر شما یک آرمان بزرگ که آرمان انبیا است را در دست گرفتید، بایستید، نترسید و نگران نباشید که باطل السحر دشمنان و شیاطین همین نترسیدن انقلاب اسلامی است. جلیلی ادامه داد ابزار سوم شیطان در کنار تهدید و تحریم، تحریف است. آنها چون می‌دانند آنچه موفقیت را برای ما رقم زده، اسلام ناب و اندیشه مترقی ولایت فقیه بود که حضرت امام به این کشور آورد و امروز مقام معظم رهبری پرچمدار آن است، لذا به تحریف روی آورده اند. این که امام راحل ما در سالهای آخر عمرشان مرتب انذار می‌دادند و راجع به اسلام آمریکایی نگران بودند، این یک واقعیت است که وقتی دشمنان از اسلام ناب ضربه می‌خورند و وقتی می‌بینند با ابزار نظامی و فشار اقتصادی نمی‌توانند به مقابله با اسلام ناب بیاید، می‌آیند و اسلام بدلی را درست می‌کنند. امروز انقلاب اسلامی مورد حمله گازانبری آمریکا و اسلام آمریکایی است. امروز پیوند بین تکفیری های مرتجع و تروریست و تحریمی های مدرن و متحجر یک پیوند راهبردی است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی ادعای آمریکا را درباره روی میز بودن گزینه نظامی یک بلوف مسخره دانست و گفت خود اینها به صراحت بیان کردند که ما هر آنچه امکان داشتیم علیه ایران به کار بردیم و دیگر چیزی نداریم.

4

دکتر جلیلی با اشاره به نام گذاری امسال توسط مقام معظم رهبری به سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، اظهار داشت اقتصاد مقاومتی یعنی این که اگر به تک‌تک جوانان و مردم اعتماد کنیم، با توانایی‌ها، استعدادها و امکانات خود و با اندیشه والای اسلام ناب و تفکر بسیجی می توانند اعجاز ایجاد کنند و با فرهنگ بسیجی «ما می‌توانیم» و «ما نمی‌ترسیم» موفقیتهای بزرگتری را رقم خواهند زد. ما در عرصه اقتصاد باید در دو جنبه سلبی و ایجابی به جدّ کار کنیم. در بُعد سلبی نباید اجازه بدهیم سرمایه‌ها و داشته های ملت و بیت‌المال کشور به دلیل سازوکارهای غلط هدر رود. یکی از کارهای مهم شفاف‌سازی در بانک ها و سیستم های اقتصادی است تا عده معدودی سرمایه ملت را مورد طمع قرار ندهند.

جلیلی ادامه داد در سال ۱۳۹۱ این را بررسی کردیم که فقط سی و نه میلیون یورو برای واردات چوب بستنی هزینه شده، آیا اگر این سی و نه میلیون یورو که یک چیزی بیش از صد میلیارد تومان می‌شود را به روستاهایمان می‌دادیم، نمی‌توانستند برای کشور چوب بستنی تولید بکنند؟! وی افزود یارانه‌ای که تمام مردم در یک ماه می‌گیرند سه هزار و پانصد میلیارد تومان می‌شود که در یک سال می‌شود چهل هزار میلیارد تومان. اگر در نظام بانکی مشکلاتی وجود داشته باشد که فقط بیست و سه نفر، یازده هزار میلیارد تومان معوقه بانکی داشته باشند؛ یعنی حدوداً معادل سه ماه یارانه مردم و از سویی می‌بینید این بیست و سه نفر در هیچ گونه کار تولیدی هم نیستند. مسلماً با چنین نابسامانی‌ای در سیستم اقتصادی و بانکی، نمی‌شود کارها و موفقیتهای بزرگ را رقم زد.

10

دکتر جلیلی مطلبی از یکی از فعال اقتصادی استان خراسان جنوبی  نقل قول کرد که ما یک معدن سنگ خاصی در استان خراسان جنوبی داریم که الان داریم تنی پانصد هزار تومان صادر می کنیم؛ در صورتی که می توان در مرحله اول روی این سنگ ارزش افزوده‌ تا تنی بیست و هفت میلیون تومان ایجاد کنیم (حدود شصت برابر). چرا ما نباید از این ظرفیتها استفاده بکنیم؟ من به او گفتم به کجا صادر می‌کنید؟ گفت به شهرداری هلند. یعنی کشوری که یک چهلم کشور ما است و اقتصادش چند برابر ما است، می‌آید و این سنگ را از خراسان جنوبی ما تنی پانصد هزار تومان می‌خرد و ارزش افزوده بسیار بالایی روی آن ایجاد می کند و سود آن را می برد؛ چرا این کار را ما خودمان در همین استان انجام ندهیم؟!

انتهای مطلب

دیدگاه ها (۲)

 • زینت الشریعه

  سلام
  خواهش میکنم خواهش میکنم از طرف من به دکتر بگید تا زمانی که این طور پای آرمانها وایسادن الهی الهی درد و بلاشون بخوره تو سر من

  پاسخ
 • سرباز امام خامنه ای

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت جناب دکتر جلیلی عزیز. من به شجاعت شما افتخار میکنم، در این دوره از زمان فکر اینکه هنوز مردان شجاعی چون شما در این مملکت هستند به من امید میدهد. سلام مرا به امام خامنه ای برسانید. در پناه حق پایدار و پیروز باشید.

  پاسخ

ارسال دیدگاه

معادله امنیتی *


© پایگـاه اطلاع رسانی دکتر سعید جلیلی 1393

طراحی سایت ف.ا ام البنین (س)
رفتن به بالا