استفاده از ظرفیت مردم برای اقامه‌ی قسط، سرمایه‌ای بزرگ برای شما خواهد بود Reviewed by Momizat on . پس از معارفه رئیس جدید دستگاه قضا، نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی طی نامه‌ای انتصاب حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی به ریاست قوه قضائیه را ب پس از معارفه رئیس جدید دستگاه قضا، نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی طی نامه‌ای انتصاب حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی به ریاست قوه قضائیه را ب Rating:
پیام تبریک دکتر سعید جلیلی به حجت الاسلام ابراهیم رئیسی

استفاده از ظرفیت مردم برای اقامه‌ی قسط، سرمایه‌ای بزرگ برای شما خواهد بود

پس از معارفه رئیس جدید دستگاه قضا، نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی طی نامه‌ای انتصاب حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی به ریاست قوه قضائیه را به وی تبریک گفت.

دکتر جلیلی در این نامه با آرزوی توفیق برای حجت الاسلام رئیسی، خاطر نشان کرد: استفاده از ظرفیت مردم برای اقامۀ قسط سرمایه­ای بزرگ برای شما خواهد بود. «اقامه قسط»کارویژه‌ی مشترک عهده داران حکم و آحاد جامعه که باید مشترکاَ براساس قانون به آن قیام نمایند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام رویکرد دستگاه قضاء در استقبال از ایفای نقش توسط مردم را مایه موفقیت این قوه خواند و افزود: رویکرد دستگاه قضاء در استقبال از ایفای نقش توسط مردم، دستاورد بزرگ را در انجام بهتر وظایف برای آن دستگاه به ارمغان خواهد آورد.

وی در بخش دیگری از این نامه عنوان کرد: آحاد جامعه که دغدغۀ عدالت و آرمان‌های انقلاب را دارند وظیفۀ خود می‌دانند برای قیام به قسط در حد وسع سایه به سایه روندهای قضائی کشور را دنبال نموده و آنچه را صحیح است تأیید و آنچه را ناقص و یا ناصواب است در چهارچوب قانون و اخلاق متذکّر شوند.

***

متن پیام تبریک دکتر سعید جلیلی بدین شرح است:

«بسمه تعالی

برادر گرامی حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای رئیسی

رئیس محترم قوه قضائیه

سلام علیکم،

قرار گرفتن بار امانت قوه قضائیه بر دوش حضرتعالی مسئولیتی بزرگ است که انشاءالله ثمرۀ مبارک آن فزونی توشه آخرت شما و تحقق بیشتر عدالت در جامعه باشد.

چنانکه مستحضرید اقامۀ قسط، کارویژۀ مشترک عهده داران حکم و آحاد جامعه است که باید مشترکاً بر اساس قانون به آن قیام نمایند. در این رهگذر وظیفۀ حکومت و دستگاه قضاء است که بستر لازم را برای تحقّق آیۀ کریمۀ : «لیقوم النّاس بالقِسط» فراهم سازد، و وظیفۀ مردم است که برای تحقّق قسط و مقابله با فساد و بی عدالتی یاور و پشتیبان دستگاه قضاء برای انجام صحیح و به موقع این مأموریت بزرگ باشند. از این رو آحاد جامعه که دغدغۀ عدالت و آرمان¬های انقلاب را دارند وظیفۀ خود می¬دانند برای قیام به قسط در حد وسع سایه به سایه روندهای قضائی کشور را دنبال نموده و آنچه را صحیح است تأیید و آنچه را ناقص و یا ناصواب است در چهارچوب قانون و اخلاق متذکّر شوند.

رویکرد دستگاه قضاء در استقبال از ایفای این نقش توسط مردم دستاورد بزرگ را در انجام بهتر وظایف برای آن دستگاه به ارمغان خواهد آورد. دراندیشۀ اسلام ناب برای تحقّق عدالت نقش بزرگ و موثری به مردم داده شده است که در قانون اساسی و فرمایشات حضرت امام و مقام معظم رهبری بارها بر آن تأکید شده است. استفاده از ظرفیت مردم برای اقامۀ قسط سرمایه¬ای بزرگ برای شما خواهد بود. فراهم ساختنِ ساز و کارهای لازم در مشارکت دادن مردم بویژه با استفاده از فن¬آوری¬های نوین ارتباطی و فنونی چون جمع سپاری، شفاف سازی، نظارت همگانی و … برکاتی خواهد داشت که اگر همان پیامدها بخواهد از طریق دیوانسالاری¬های مرسوم اداری انجام شود مستلزم هزینه¬های گزاف اداری مالی و با خروجی حداقلی خواهد بود.

در آستانۀ گام دوم انقلاب اسلامی برای شما در انجام این مسئولیت بزرگ و تحقق مطالبات رهبری معظم انقلاب و خواسته¬های به حق مردم آرزوی موفقیت دارم. سعید جلیلی»

انتهای مطلب

ارسال دیدگاه

معادله امنیتی *


© پایگـاه اطلاع رسانی دکتر سعید جلیلی 1393

طراحی سایت ف.ا ام البنین (س)
رفتن به بالا