آنچه که باعث قدرت و امنیت ما می شود پیوند مردم با نظام است Reviewed by Momizat on . دکتر سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در شورای تامین استان خراسان جنوبی شرکت کرد و از نزدیک در جریان مشکلات این استان قرار گرفت. به گز دکتر سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در شورای تامین استان خراسان جنوبی شرکت کرد و از نزدیک در جریان مشکلات این استان قرار گرفت. به گز Rating:
حضور و سخنرانی دکتر جلیلی در شورای تامین استان خراسان جنوبی

آنچه که باعث قدرت و امنیت ما می شود پیوند مردم با نظام است

دکتر سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در شورای تامین استان خراسان جنوبی شرکت کرد و از نزدیک در جریان مشکلات این استان قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر جلیلی، وی در این جلسه که با حضور استاندار و فرمانداران شهرستانهای این استان و همچنین فرماندهان نیروهای نظامی و انتظامی برگزار شد، گفت: امروز به مسایل امنیتی فقط نگاه سخت افزاری نمی توان داشت.

وی افزود: آنچه که باعث قدرت و امنیت ما می شود پیوند مردم با نظام است. و آنچه باعث تداوم امنیت می شود حفظ این پیوند است تلاش دشمن نیز برای برهم زدن این پیوند است. لذا هیچ کاری موثرتر از تعمیق پیوند مردم با نظام نمی باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به امنیت مثال زدنی ایران در منطقه گفت: اگر بخواهیم امنیت ما عمق پیدا کند پیشرفت های اجتماعی و اقتصادی لازم است. اگر مردم کارگزاران نظام را ملجا و پناهگاه خود بدانند ناملایمات را تحمل می کنند.

وی در ادامه گفت: خوشبختانه بسیاری از تهدیدات دشمنان قابلیت تبدیل به فرصت برای ما دارند مرزها در عرصه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی می تواند برای ما فرصت باشد. کل صادرات غیرنفتی ما به ۲۷ کشور اروپایی زیر ۵ میلیارد دلار است در صورتی که ما می توانیم بیش از این میزان فقط به افغانستان صادرات داشته باشیم. نباید این فرصت ها را از دست بدهیم.

وی در پایان تاکید کرد: استان خراسان جنوبی فرصت های زیادی در زمینه معادن زغال سنگ، سنگ های ساختمانی، سنگ های زینتی، انرژی های تجدیدپذیر، گردشگری و صنایع دستی، آموزش عالی، محصولات کم نظیر و منحصربفرد کشاورزی استان و … دارا می باشد. لذا ما فرصت های زیادی داریم که استفاده صحیح و به موقع از آنها دشمنان را نگران می کند. تحقق این فرصت ها ابتکار عمل می خواهد اقدامات ویژه می خواهد توجه جدی می خواهد. این فرصت ها بستری هستند که حتی برخی مشکلات سایر نقاط دیگر را حل خواهد نمود.

انتهای مطلب

ارسال دیدگاه

معادله امنیتی *


© پایگـاه اطلاع رسانی دکتر سعید جلیلی 1393

طراحی سایت ف.ا ام البنین (س)
رفتن به بالا